آیا رسیدن قیمت اتریوم به ۵۱۸ دلار تاثیر برنامه CryptoKitties است؟

قیمت اتریوم امروز به ۵۱۸ دلار رسیده است که نسبت به بیشترین قیمت قبلی خود در ۲۹ نوامبر (۵۱۴ دلار) افزایش داشته است.

با توجه به ارائه دهندگان ارزهای رمزپایه CryptoCompare و CoinMarketCap اکثر معاملات اخیر ارزهای رمزپایه بازارهای آمریکا با اتریوم انجام شده اند.

در حال حاضر بازارهای ایالات متحده بیش از ۳۳/۷۱ درصد از مبادلات بیت کوین را تشکیل می دهند. برای چندمین ماه متوالی ، بازارهای کره جنوبی همچنان پیشرو مبادلات بازار اتریوم می باشد که اغلب ۳۰ درصد از مبادلات جهانی را شامل می شوند. با این حال اخیرا بازارهای آمریکا در مبادلات GDAX به بازارهای کره جنوبی رسیده است. ارز رمزپایه برتر از نظر Coinbase در بیشتر مبادلات در بازارهای جهانی اتریوم است.

عوامل افزایش قیمت اتریوم

از ماه سپتامبر تا پایان ماه نوامبر ، قیمت اتریوم تغییرات زیادی نداشته است و دلیل عمده آن ممنوعیت عرضه سکه های اولیه اتریوم توسط دولت چین در بازار و افزایش سریع ارزش بیت کوین بوده است.

در اواخر دسامبر ، قیمت اتریوم شروع به افزایش و ثبت سودهای کوچک کرد که توسط جامعه و فعالیت های توسعه دهندگان شبکه بلک های اتریوم ایجاد شده بود. اخیرا برنامه کاربردی غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم CryptoKitties موفق بوده است. CryptoKitties تقریبا ۱۴ درصد حجم کل مبادلات را به خود اختصاص داده است که بالاتر از حجم سایر ارز های رمزپایه در بازارهای ترکیبی از جمله بیت کوین است.

در حالی که بسیاری از اعضای جامعه جدای CryptoKitties را به عنوان یک بازی ساده مانند Pokemon و Tamagotchi بدون هیچ هدف واقعی فرض می کردند. Balaji Srinivasan مدیر عامل شرکت Vitalik Buterin یکی از بنیانگذاران اتریوم تاکید کرد که CryptoKitties امکان تجارت بدون واسطه دارایی های دیجیتال را فراهم می آورد.

وی گفت :

چرا CryptoKitties مهم است؟ این یکی از نمونه های مهمی است که مردم سال ها درباره آن صحبت خواهند کرد: تجارت بین المللی دارایی های دیجیتال (نه فقط پول نقد!) در یک بلاک چین ، در واقع آنچه فرد ویلسون دید.

فرد ویلسون سرمایه گذار برجسته در ۱۴ می از سیستم Rare Pepe یکی دیگر از بازی های مشابه  Pokemon که در سال جاری راه اندازی شد به دلیل اینکه از بلاک چین استفاده کرده بود تعریف کرد.

وی گفت :

اول به دلیل اینکه سودمندی بلاک چین را در عمل نشان می دهد خوب می باشد. شما می توانید دارایی های دیجیتال خود را خرید ، فروش ، نگهداری و انتفال دهید و با آن در بازارهای جهانی مانند سایر سرمایه های دیجیتال مانند بیت کوین آنلاین مبادلات انجام دهید. هر کسی می تواند یکی از کارت ها را بسازد و اگر آن ها کمیاب (rare) باشد ،‌ آن ها به دارایی های دیجیتالی که به آن ها متصل می شوند تبدیل می شوند.

امکانات بی پایان

سیستم مورد استفاده در CryptoKitties می تواند برای پردازش یکپارچه سازی بدون در نظر گرفتن معامله دارایی های دیجیتال در بخش مالی جهانی ادغام شود.

بازار نسبت به آینده بلند مدت اتریوم به عنوان پروتکل غیر متمرکز خوش بینی است.

منبع : www.cryptocoinsnews.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *