بانک مرکزی فیلیپین ۱۲ برنامه کاربری بیت کوین را مورد بررسی قرار می دهد

تعاملات بانک مرکزی فیلیپین با بیت کوین

گزارش ها حاکی از این است که ۱۲ برنامه ی کاربری بیت کوین به بانک مرکزی فیلیپین درخواست مجوز ثبت نام داده اند.

به گزارش رویترز ، پس از صدور قوانین نظارتی مبادلات بیت کوین در ماه فوریه امسال ، بانک مرکزی فیلیپین (BSP) بررسی ۱۲ برنامه کاربردی ثبت نام و مبادلات قانونی بیت کوین را در کشور مورد ارزیابی قرار می دهد.

فیلیپین به عنوان یکی از بزرگترین دارندگان پول داخلی ، بیت کوین را به عنوان یک ابزار مالی برای خدمات و پرداخت های انتقالی به جای ارز مورد استفاده قرار می دهد.

Melchior Plabasan مدیر کل IT BSP در یک کنفرانس خبری گفت :

ما پول مجازی را به عنوان یک ارز نمی پذیریم زیرا که یک ارز نیست … ما فقط از بیت کوین یا ارزهای مجازی در هنگام ارائه خدمات مالی مانند نقل و انتقال پول استفاده می کنیم.

تا کنون BSP برای دو شرکت بیت کوین REbit Inc و ‌‌Betur مجوز صادر کرده است که هر دو شرکت خدمات انتقالی را ارائه می دهند. در حالی که بانک مرکزی به دنبال تنظیم مقررات بازار بورس بیت کوین می باشد ، هنوز مشخص نیست که مقامات این موضوع را می پذیرند یا خیر.

به گزارش CNN در ماه اکتبر ، Plabasan پیشتر عنوان کرده است که می توان از بیت کوین با وجود خطراتی که می توان آن ها را مدیریت کرد به عنوان ابزار پولی از آن استفاده کرد. مقام رسمی بانک مرکزی اخیرا در مصاحبه تلویزیونی گفت : در صورتی که چیزی را سریع ، تقریبا در زمان واقعی و راحت می خواهید ، پس استفاده از ارزهای مجازی مانند بیت کوین به نفع شماست.

مانند هر جای دیگر در دنیا ، مبادلات ماهانه بیت کوین در فیلیپین در حال افزایش است. طبق اطلاعات بانک مرکزی فیلیپین میانگین مبادلات بیت کوین از ۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ به ۶ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ و به طور متوسط ۸/۸ میلیون دلار در نیمه اول سال ۲۰۱۸ خواهد رسید.

منبع : www.cryptocoinsnews.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *