سرمایه گذاران کوچک کره ای به جای سهام بیت کوین می خرند

Bithumb بزرگترین مرکز مبادلات بیت کوین در کره ، در سال جاری ۱۸۲ مرتبه افزایش ارزش مبادلات ارزهای مجازی را تجربه کرده است. در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ این رقم به ۲۷۶/۶۳ میلیون دلار آمریکایی و در ماه نوامبر به ۵۱/۹۱ میلیارد دلار رسید. Business Korea گزارش داد میانگین حجم معادلات ماهیانه در KOSDAQ در سال جاری به بیش از ۸۰ درصد از ۶۳/۳۶ میلیارد دلار آمریکا رسید.

نگرانی های زیادی وجود دارد که هجوم ناگهانی سرمایه گذاران ارزهای رمزپایه بورس های کره ای از جمله KOSDAQ را تحت تاثیر قرار دهند.

آیا مبادلات Bithumb از KOSDAQ پیشی می گیرد؟

طبق Bithumb ماهیانه مبادلات افزایش داشته اند. در ماه آوریل این رقم به ۵۹۳/۲۷ دلار آمریکا رسید. در ماه می به ۴/۶۸ میلیارد دلار رسید و در ماه جولای تا ۵۴/۵۲ میلیارد دلار افزایش یافت.

مبادلات ماهیانه در KOSDAQ کاهش یافت. در ماه آوریل این مبلغ که ۶۳/۶۹ میلیارد دلار بود ، ماه می به ۵۰/۹۱ میلیارد دلار رسید. با وجود اینکه ارزش آن در ماه جولای ۵۶/۷۹ میلیارد دلار بود ، مبادلات ماهیانه در ماه اوت به ۵۴/۵۳ میلیارد دلار کاهش یافت.

در ۱۹ آگوست حجم مبادلات روزانه Bithumb به ۲/۴ میلیارد دلار بوده و در همان روز در KOSDAQ روی مبلغ ۲/۲۷ میلیارد دلار تنظیم شد.

Suk Tae اقتصاددان ارشد Society Generale Securities کره اظهار داشت که یکی از عوامل تعدیل کننده بازار KOSDAQ تحقق ارزش های مجازی از جمله بیت کوین است. Suk Tae در مورد ماهیت مبادلات ارزهای مجازی و نیز دلیل استفاده سرمایه گذاران کره ای مقیاس کوچک در ارزهای رمزپایه در کوتاه مدت استفاده می کنند را توضیح داد.

این اقصاددان توضیح داد:

با وجود محدودیت های بورس ، بازار ارزهای رمزپایه برای سرمایه گزاران مقیاس کوچک بازار KOSDAQ تبدیل به آهنربایی برای سرمایه گزاری شده است.

برای ورود به بازارهای ارزهای رمزپایه ، محدودیت ورود سرمایه های با مقدار کم وجود دارد و نیازی به تحلیل هر مورد به صورت سهام نیست. بنابراین ، بازار سکه های دیجیتال در مقایسه با بازارهای  KOSDAQ بیشتر توسط سرمایه گزاران فردی هدایت می شوند. تنوع بیشتر از KOSDAQ ،‌ سرمایه گزاران را جذب می کند.

Im Sang-Guk سرپرست تحقیقات امنیت KB معتقد است که بسیاری از سرمایه گذاران به سمت بازارهای ارزهای دیجیتالی که نوسانات بسیار بیشتر زیادی نسبت به بورس دارند و اجازه تجارت ۲۴ ساعته را می دهند می روند.

با رشد Bithumb و Coinone ، این دو مورد از ۱۵ سایت برتر مبادلات دیجبتال جهان ، کره جنوبی پس از ژاپن و ایالات متحده‌ ، سومین بازار بزرگ در بازارهای بیت کوین در جهان است. کره جنوبی بیش از یک میلیون معامله گر به صورت روزانه در ارزهای دیجیتال ثبت نام می کنند که این امر باعث نگرانی دولت کره جنوبی شده است. در حالی که ادامه مبادلات ارزهای دیجیتال به سیاست های دولت بستگی دارد.

مداخله دولت

بحث های جدی درباره اینکه مقررات کره جنوبی باعث کاهش قیمت ارزهای دیجیتال خواهد بود یا خیر صورت گرفته است. این کشور برای کنترل ارزهای رمزپایه ممکن است که مالیات را برای آن ها در نظر بگیرد.

مبادلات ارزهای رمزپایه ، در حال حاضر در سیستم ارزهای رمزپایه فقط هزینه های کمسیون را شامل می شود. Han Seung-hee رئیس آژانس های مالیاتی در ۱۳ اکتبر اعلام کرد که دولت مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات بر درآمد سرمایه و یا هر دو را در مبادلات ارزهای رمزپایه اعمال می کند. دولت کره جنوبی در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ تصمیم رسمی خود را اعلام خواهد کرد.

منبع www.cryptocoinsnews.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *