معاملات بیت کوین در روسیه قانونی خواهد شد

آینده بیت کوین در روسیه

بر اساس گزارش ها الکسای مویسیف ، معاون وزیر اقتصاد روسیه گفته که خرید بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه قانونی خواهد شد.

موسویوف بر این باور است که دولت روسیه قصد ندارد که خرید و فروش ارزهای رمزپایه را غیرقانونی اعلام کند. با این وجود مقامات رسمی موضع گیری سختی نسبت به این معاون داشتند و پیشنهاد کردند که افرادی که بخواهند با ارزهای رمزپایه فعالیت کنند باید به صورت اجباری به عنوان فعالان ارزهای رمزپایه خود را معرفی کنند و این امکان فقط محدود به اشخاص حقوقی و کارفرمایان باشد و در صورتی که سایر افراد در این حوزه فعالیت کنند مجرم شناخته می شود.

به گزارش دولت روسیه:

مجازات ها متفاوت خواهند بود اما اگر فردی ارز رمزپایه را برای پرداخت ایجاد کند مجرم  می باشد. موسویوف افزود اپراتورهایی که منجر به ایجاد یک هرم مالی و اینکه برای فرار از مالیات از ارزهای رمزپایه استفاده می کنند نیز مجرم شناخته خواهند شد.

این نکته قابل ذکر است که موسویوف در حالی تاکید کرد خرید و فروش بیت کوین در روسیه قانونی خواهد بود که هیچ قانونی برای تجارت های تحت بیت کوین در روسیه وجود ندارد. این وظیفه ولادمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه است که چارچوبی قانونی و بستری برای ارائه اولیه سکه های بیت کوین و مبادلات ارز رمز پایه ایجاد کند. انتظار می رود که پوتین به زودی در ملاقات با مسئولان اقتصادی روسیه با ایجاد قوانینی برای فعالان و عرضه بیت کوین موافقت کرد.

در این طرح مطرح شده است که دولت باید روند عرضه بیت کوین و همچنین فعالان آن را کنترل کند.

آنتون سیلانوف وزیر اقتصاد روسیه گفت:

در مورد موارد خاص صحبت نمی کنم اما موافقت کردیم که دولت باید رهبری این روند را در دست داشته باشد و آن را قانونی بدانیم.

قانون گذارها همچنین برنامه هایی برای اعمال محدودیت در خرید ارز رمزپایه در نظر می گیرند ، پیش نویس این طرح حدود ۱۰ هزار روبل (حدود ۱۷۰ دلار) تا سقف ۶۰۰ هزار روبل (۳۳۷۰ دلار) برای هر فرد در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این سیلانوف تایید کرد که پیش از پایان سال ۲۰۱۸ این لایحه برای تنظیم مقررات ارز رمزپایه آماده خواهد شد.

منبع : www.cryptocoinsnews.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *