نظر اقتصاددان های آلمانی درباره بیت کوین

اقتصاددانان آلمانی می گویند دلایلی قوی برای قانونی دانستن بیت کوین وجود دارد.

هم زمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۷۹۰۰ دلار ، ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار می رسد ، مقررات راهی است که دولت ها برای مواجه شدن با ارزهای رمزپایه پیش گرفته است. اخیرا Clemens Fuest اقتصاددان آلمانی در مصاحبه با CNBC گفت : دلایل محکمی برای قانونی دانستن ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین وجود دارد.

Fuest که ریاست موسسه تحقیقات اقتصادی Ifo را به عهده  دارد ، معتقد است که نباید بیت کوین را به حال خود رها کرد وی معتقد است قوانین ، در حین اینکه از ارزهای رمزپایه استفاده می کنند به دنبال به ثبات رساندن ارزش این نوع از ارزها و سیاست های پولی خود هستند.

طی یک تماس تلفنی این اقتصاددان آلمانی گفت که با استفاده از ارزهای رمزپایه ، پرداخت ها می توانند با نظارت بسیار کم یا بدون نظارت انجام شود به این معنی که استفاده از ارزهای رمزپایه برای جلوگیری از مالیات یا تامین مالی فعالیت های غیرقانونی می تواند کاربرد داشته باشد.

Fuest صحبت های خود را به این صورت پایان داد که : “من فکر می کنم علاوه بر سیاست های پولی ، دلایل قویتری وجود دارد که این قوانین را دقیق تر تنظیم کنیم.

این صحبت ها زمانی مطرح می شود که در آن کاربران بورس آلمانی Deutsche Borse طی گزارشی اعلام کرده اند که آلمان اولین کشور اروپایی است که بیت کوین را در یک پلتفرم مبادلات قانونی تنظیم می کند و همچنین در این گزارش قانون گذاران جهان در مورد خطرناک بودن سرمایه گذاری افراد در ارزهای رمزپایه و ICO هشدار می دهند.

همانطور CNN خبر داد Ewald Nowotny عضو اتحادیه بانک مرکزی اروپا اخیرا در اظهاراتش گفته است که بانک های مرکزی و قانون گذاران در حال دنبال کردن قوانین ارزهای رمزپایه هستند. این اظهارات زمانی مطرح شد که بیت کوین به بالاترین قیمت در آن زمان به ارزش ۸۱۰۰ دلار معامله شد. وی افزود که سرمایه گذاران باید با بیت کوین مانند سهام بورس مواجه شوند به صورتی که با افزایش قیمت سود داشته و در صورتی که با زیان مواجه شدند باید آن را بپذیرند.

Fuest تنها اقتصاددانی نیست که دیدگاه خود را درباره بیت کوین مطرح کرده است. ماه گذشته برنده جایزه نوبل اقتصاد Joseph Stiglitz بیت کوین را غیرقانونی دانست و دلیل این اظهار خود را این نکته که بیت کوین هیچ منفعت اجتماعی ندارد دانست. در اوایل ماه جاری ، دیگر برنده جایزه نوبل Robert Shiller سقوط بیت کوین را پیش بینی کرد و گفت که ارزش بیت کوین به صفر نخواهد رسید اما کاهش هایی خواهد داشت.

با این حال دید همه به بیت کوین منفی نیست ، نخست وزیر اسرائیل Benjamin Netanyahu که فارغ التحصیل دانشگاه MIT می باشد و قبلا مشاور اقتصادی بوده است ، اخیرا درباره این نکته که آیا بیت کوین بانک ها را از بین می برد سوال کرده است. John McAfee فردی پیشرو در زمینه امنیت سایبری قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ را ۱ میلیون دلار پیش بینی کرد.

منبع : www.ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *