ارز رمزپایه یا کریپتوکارنسی

پایان دوره استفاده از پول های تحت نظارت دولت ها

در حالی که پرداخت با اسکناس های سنتی در حال کاهش و منسوخ شدن است که علاقه به پرداخت های غیرحضوری و ارزهای دیجیتال در حال افزایش است.

این موضوع را یکی از بنیان گذاران کنفرانس سُهن عنوان کرده است. در صحبت با CNBC در حاشیه ی کنفرانس سُهن در لندن ، اوان سُهن عنوان کرد: ما در سرعت در حال نزدیک شدن به دنیای پول های بدون پشتوانه هستیم ، وی افزود:

چقدر از رستوران هایی که فقط پرداخت آنلاین را بپذیرند فاصله داریم؟ که در آن ها یا این موضوع مواجه می شویم که اگر شما اینجا غذا میخورید ، شما باید این برنامه را دانلود کرده و به صورت الکترونیکی پرداخت را انجام دهید و چک یا پول نقد پذیرفته نمی شود.

با وجود اینکه بیشتر پرداخت ها همچنان با پول نقد انجام می شوند ، تصور سُهن این است که ما از دنیایی که اسکناس های سنتی در آن ها جایی ندارند دور نیستیم و در آینده دنیایی بدون اسکناس های دولتی خواهیم داشت.

این اظهارات کاملا مشابه اظهارات سرمایه گذاری به نام تیم دراپر که بر این باور است که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین در ۵ سال آینده جایگزینپول های تحت نظارت دولت ها خواهند بود. ماه گذشته در کنفراسی در کشور پرتقال ، دراپر توضیح داد:

در ۵ سال آینده اگر بخواهید خریدی را با پول های تحت نظارت دولت ها خرید را انجام دهید ، حتما به شما خواهند خندید. بیت کوین و سایر پول های دیجیتال مرتبط خواهند بود و دلیلی برای داشتن پول های تحت نظارت دولت ها وجود نخواهد داشت.

طبق گفته ی دراپر ، پول های تحت نظارت دولت ها به زودی از بین می رود و مردم به بیت کوین و اتریوم روی خواهند آورد. وی همچنین معتقد است از برخی جهات استفاده از تمام ارزهای دیجیتال ( در حال حاضر تعداد ۱۰۲۵) در مقایسه با پول های سنتی ساده تر خواهد بود.

افزایش ارزش بازار ارزهای دیجیتال ، جذابیت سرمایه گذاری را افزایش می دهد. در حال حاضر بیت کوین  پس از بالا آمدن از رکود قبلی در معاملات ناپایدار ، به ارزش ۹۲۰۰ دلار در اوایل این هفته به ارزشی معادل ۱۰۷۰۰ دلار رسید. در حالی که اتروم طبق CoinMarketCap حدود ۴۶۱ دلار تقریبا ثابت مانده است.

هنوز ، حتی اگر ارزش بیت کوین افزایش یابد ، استفاده از آن در فروشگاه ها و رستوران ها با محدودیت هایی رو به رو است. البته این موضوع هم مطرح است که با افزایش ارزش بیت کوین ، مردم ترجیح می دهند سکه های خود را نزد خود نگه دارند به جای اینکه از آن ها برای خرید استفاده کنند.

یکی از کشورهایی که استفاده و پرداخت با بیت کوین را پذیرفته ، ژاپن می باشد. در ماه می گزارش داده شد که ممکن است در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۰۰۰۰۰ از فروشگاه ها و شرکت ها ارزهای دیجیتال را بپذیرند. در اوایل سال جاری ، ژاپن قوانینی را تصویب کرد که بر اساس آن بیت کوین به عنوان یک قالب حقیقی پرداخت پذیرفته شد و این موضوع باعث شد محبوبیت بیت کوین در این کشور افزایش یابد.

سُهن همچنین افزود ، هرچند که پول های تحت نظارت دولت ها جایگزین خواهد شد ، اما این اطمینان وجود ندارد که این جایگذاری با کدام یک از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین ، اتروم ، مسترکارت و یا سایر ارزها اتفاق بیافتد و افزود:

گام بعدی دوری از پول های مبتنی بر کاغذ است.

منبع: cryptocoinsnews.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *