جایزه ۲۵۰ هزار دلاری بایننس برای دستگیری هکرها

مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس یک جایزه ۲۵۰ هزار دلاری برای یافتن هکری که هفتم مارس به پلت‌فرم این مرکز نفوذ کرده بود، گذاشته است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس اعلامیه‌ای را در یازدهم مارس منتشر ساخت. بر اساس این اعلامیه، این مرکز مبادلاتی برای دستگیری هکر یا هکرهایی که در حادثه هفتم مارس بایننس دخیل بوده‌اند، جایزه ۲۵۰ هزار دلاری تعیین کرده است.

در این اعلامیه آمده است که اولین نفری که اطلاعاتی را ارائه دهد که باعث دستگیری قانونی هکر یا هکرها در هر حوزه قضایی شود، در پلت‌فرم مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس، مقادیری “بایننس کوین” (BNB) معادل ۲۵۰ هزار دلار جایزه دریافت می‌کند. همچنین، اگر منابع متعدد اطلاعاتی وجود داشته باشد که در مجموع منجر به دستگیری‌های نهایی شود، این جایزه ۲۵۰ هزار دلاری بین آن منابع اطلاعات تقسیم خواهد شد. گفتنی است، بایننس کوین، ارز رمزپایه ویژه مرکز مبادلات بایننس است که در پلت‌فرم این مرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد و قابلیت تبدیل به دیگر ارزهای رمزپایه را نیز دارد.

در این بیانیه، مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس بر اهمیت یک تلاش هماهنگ برای رسیدگی به اعمال غیرقانونی و رفتار غیراخلاقی در جامعه ارزهای رمزپایه و مجازات عاملان، تاکید می‌کند:

“دفاع برای اطمینان از داشتن یک جامعه ارزهای رمزپایه امن به سادگی امکان‌پذیر نیست. ما باید به صورتی فعال از هر گونه هک کردن، قبل از وقوع آن جلوگیری کنیم. همچنین، پس از وقوع چنین اعمالی، باید آن را پیگیری کنیم. با وجود این که اقدام هک کردن علیه مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس در هفتم مارس ناموفق بود، اما مشخص شده است که این یک تلاش بزرگ سازمان یافته بوده است. این امر باید مورد توجه قرار گیرد.”

 

 

 

جایزه 250 هزار دلاری بایننس برای دستگیری هکرها

جایزه ۲۵۰ هزار دلاری اولین جایزه از ده میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده است

علاوه بر جایزه ۲۵۰ هزار دلاری فعلی، مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس در حدود ۱۰ میلیون دلار نیز در ذخایر ارز رمزپایه خود به عنوان جوایز آینده اختصاص داده است. این جوایز در برابر هر گونه تلاش هک کردن مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس در آینده به منابع اطلاعاتی داده می‌شود.

همچنین در این بیانیه، بایننس مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه دیگر در سطح جهانی را نیز برای پیگیری این پرونده دعوت کرده است. بایننس اضافه کرده است: “حفاظت از سرمایه شما همیشه بالاترین اولویت ماست!”

در روز هفتم مارس، برخی کاربران بایننس پس از مشاهده معاملات غیرعادی و غیرمجاز در حساب‌های خود، این پلت‌فرم را به امنیت پایین متهم کردند. روش مورد استفاده هکرها هنوز دقیقا مشخص نشده است، اما برخی از کاربران معتقدند که تنها مشکل API کاربران می‌تواند توضیح دهد که چگونه هکرها سیستم احراز هویت دو عاملی مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس را دور زده‌اند. هشتم ماه مارس، مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس فعالیت‌های عادی تجاری خود را از سر گرفت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *