چرا هارد فورک بیت کوین کش اهمیت دارد؟

چرا هارد فورک بیت کوین کش اهمیت دارد؟

هارد فورک بیت کوین کش برای روز پانزدهم ماه می (بیست و پنجم اردیبهشت) برنامه ریزی شده است. این هارد فورک به منظور افزایش اندازه بلوک انجام می‌شود. سوال این است که چرا هارد فورک بیت کوین کش که به عنوان “بیت کوین ای بی سی” (Bitcoin ABC) شناخته می‌شود، اهمیت دارد؟ واکنش بازار ارزهای رمزپایه چگونه خواهد بود؟

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

بیت کوین کش: هارد فورک بیت کوین

بیت کوین کش چهارمین ارز رمزپایه برتر بازار از نظر ارزش کل بازار آن محسوب می‌شود. همچنین، این آلت کوین پس از بیت کوین، گرانترین ارز رمزپایه است. به وجود آمدن بیت کوین کش حاصل یکی از بزرگترین اختلاف‌ها در دنیای ارزهای رمزپایه است. بیت کوین در سال ۲۰۰۹ با اندازه بلوک یک مگابایتی برای ذخیره اطلاعات تراکنش‌ها پا به عرصه وجود گذاشت.

شبکه جهانی بیت کوین تنها می‌توانست ۷ تراکنش را در ثانیه پردازش کند. این در حالی بود که شبکه‌های کارت‌های اعتباری بیش از ۵۰ هزار تراکنش را به انجام می‌رسانند. در این جا راه‌های مختلفی پیش روی جامعه بیت کوین قرار داشت. یکی از این انتخاب‌ها، استفاده از “شبکه لایتنینگ” (یا شبکه رعد و برق) بود. این روش هم اکنون در بیت کوین و برخی دیگر از ارزهای رمزپایه استفاده می‌شود.

به هر صورت، تیم بیت کوین کش معتقد به “تغییر اندازه بلوک” بود. آن‌ها این تغییر اندازه را برابر با حجم بیشتر تراکنش‌های قابل پردازش در لحظه می‌دانستند. به این ترتیب، نخستین و بزرگترین هارد فورک بیت کوین انجام شد و بیت کوین کش به وجود آمد.

هارد فورک بیت کوین کش به چه منظور است؟

در ماه نوامبر ۲۰۱۷، هفت تیم توسعه دهنده بیت کوین کش در لندن با هم ملاقات کردند. در این ملاقات، تصمیم گرفته شد که هارد فورک بیت کوین کش به اجرا گذاشته شود. تیم توسعه دهنده “ای بی سی” گفت که آن‌ها تصمیم دارند بیت کوین کش را به عنوان یک شکل متعالی پول حفظ کنند.

هارد فورک بیت کوین کش در حقیقت یک ارتقاء به حساب می‌آید. این هارد فورک، “بیت کوین ای بی سی” (Bitcoin ABC) نام دارد و قرار است اندازه بلوک بیت کوین کش را چهار برابر کند. در حال حاضر، اندازه بلوک بیت کوین کش ۸ مگابایت است که با بیت کوین ای بی سی به ۳۲ مگابایت خواهد رسید. البته در کنار تغییر اندازه بلوک، قرار است فواصل بین بلوک را به ۲٫۵ دقیقه کاهش دهد. این اتفاق مشابه شیوه لایت کوین است.

چرا هارد فورک بیت کوین کش مهم است؟

اهمیت هارد فورک بیت کوین کش این است که به سختی می‌توان گفت که این ارتقاء چگونه خواهد بود. بیت کوین کش در حال حاضر یک آلت کوین شکوفا شده است. البته برخی می‌گویند که محبوبیت این ارز رمزپایه از نام آن می‌آید و فقط به دلیل نام “بیت کوین” رشد یافته است. این افراد این گونه استدلال می‌کنند که “مردم هنوز فرق میان بیت کوین و بیت کوین کش را نمی‌دانند. در همین اواخر نیز یک آلت کوین با نام “لایت کوین کش” به وجود آمد که “چارلی لی” به عنوان بنیان‌گذار لایت کوین مدعی شد که آن‌ها با استفاده از الگوی بیت کوین کش و به منظور سوءاستفاده از نام لایت کوین این نام‌گذاری را انجام داده‌اند.

چرا هارد فورک بیت کوین کش اهمیت دارد؟

به هر صورت، هارد فورک بیت کوین کش می‌تواند یک سکوی پرتاب برای این آلت کوین باشد. از سوی دیگر، این احتمال نیز وجود دارد که این هارد فورک باعث شود که بیت کوین کش نیز به راه بیت کوین گلد برود. بیت کوین گلد نیز با هارد فورک بیت کوین پدید آمد. با این وجود، این ارز رمزپایه که در ابتدا با قیمتی نزدیک به ۴۸۰ دلار به بازار ورود پیدا کرده بود، در حال حاضر تنها ۶۶ دلار ارزش دارد. ارزش کل بازار بیت کوین گلد در حالی به ۱ میلیارد دلار می‌رسد که بازار بیت کوین نزدیک به ۱۵۰ میلیارد دلار ارزش دارد.

در حال حاضر روند رشد قیمت بیت کوین کش بسیار خوب است. این آلت کوین در یک هفته اخیر بیش از ۵۷ درصد افزایش قیمت داشته است و از قیمت ۷۳۰ دلاری به قیمت ۱٫۱۵۳ دلاری خود را رسانده است. با این شرایط، باید به انتظار بیست و پنجم اردیبهشت و اتفاقات پس از هارد فورک بیت کوین کش باشیم.

منبع: اینورس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *