اثر دومینویی در بازار ارزهای رمزپایه: از دست رفتن 50 میلیارد دلار ارزش بازار پس از روزهایی که با افزایش گذشت

اثر دومینویی در بازار ارزهای رمزپایه: از دست رفتن ۵۰ میلیارد دلار ارزش بازار پس از روزهایی که با افزایش گذشت

بازار ارزهای رمزپایه در طول ۲۴ ساعت گذشته با اثر دومینویی اقداماتی مخرب مواجه شده است. اثر دومینویی که نزدیک به ۵۰ میلیارد دلار ارزش بازار ارزهای رمزپایه را کم کرد. البته، در حال حاضر مقداری از این خسارت جبران شده است.

با اخبار مستر کوین همیشه به روز بمانید…

 

قیمت بیت کوین، سقوط تا ۸٫۵۰۰ دلار و اثر دومینویی در بازار

امروز در طی چند ساعت، قیمت بیت کوین بیش از ۸ درصد کاهش یافت و به قیمت ۸٫۵۰۰ دلاری رسید. همچنین، این سقوط قیمت اثر دومینویی در بازار ارزهای رمزپایه داشت و آلت کوین‌ها نیز به ترتیب سقوط کردند. تقریبا اکثریت قریب به اتفاق ارزهای رمزپایه برتر بازار شرایطی بحرانی را تجربه کردند. از میان ده ارز رمزپایه بالای جدول، تنها بیت کوین و اتریوم کاهشی کمتر از ده درصد داشتند! کاهش قیمت دوازده درصدی ریپل و بیت کوین کش، و همچنین افت قیمت پانزده درصدی کاردانو و ترون با وجود اخبار مثبت و تحولاتی که در پیش دارند، بسیار قابل توجه بود.

سقوط قیمت ارزهای رمزپایه تا حدی بود که بیش از ۵۰ میلیارد دلار از ارزش بازار این نوع ارزها کاسته شد و حتی به رقم ۳۷۹ میلیارد دلار نیز رسید.

 

اثر دومینویی در بازار ارزهای رمزپایه؛ چه اتفاقی رخ داد؟

ام تی گاکس نفرین شده

نخستین خبری که باعث افت شدید قیمت بیت کوین و اثر دومینویی آن بر روی ارزهای رمزپایه شد، خبر فروش احتمالی بیش از ۸ هزار بیت کوین توسط وکیل “ام تی گاکس” (Mt. Gox) ورشکسته بود. بنا بر اخبار منتشر شده، ۸۲۰۰ بیت کوین از کیف پول ام تی گاکس منتقل شده است که به احتمال زیاد نشانه فروش آن در بازار ارزهای رمزپایه است. عرضه به یک‌باره چنین حجمی از بیت کوین، طبیعتا شرایط بازار را نامتعادل خواهد کرد.

ام تی گاکس بزرگترین مرکز مبادلات بیت کوین بود که پس از هک شدن در سال ۲۰۱۴، ورشکسته شد. پس از آن، مدیرعامل این مرکز مبادلات ژاپنی متهم به اختلاس شد و همچنان دادگاه او در حال برگزاری است. حالا هر باری که خبر از فروش بیت کوین‌های ام تی گاکس توسط وکیل آن و برای جبران بدهی این مرکز به گوش می‌رسد، بازار دست‌خوش تحولات منفی می‌شود. ام تی گاکس به تعبیری تبدیل به “نهنگ خرس” بازار ارزهای رمزپایه شده است.

 

حمله پلیس کره جنوبی به مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه “آپ بیت”

دومین خبری که امروز بر روی بازار ارزهای رمزپایه اثر منفی گذاشت، خبر حمله پلیس کره جنوبی به مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه “آپ بیت” (Upbit) بود. آپ بیت بزرگترین مرکز مبادلاتی کره جنوبی است. “واحد اطلاعات مالی کره جنوبی” (KIU) و کمیسیون خدمات مالی (FSC) اتهاماتی را به آپ بیت وارد کرده‌اند. تقلب و انتقال غیرقانونی سپرده مشتریان به حساب‌های مدیران ارشد این مرکز مبادلاتی اتهامات آپ بیت است.

به دلیل این اتهامات پلیس محلی کره جنوبی به آپ بیت حمله کرد و هارد دیسک‌ها و دفاتر حسابداری آپ بیت را مصادره کرد. مقامات مالی کره جنوبی اعلام کرده‌اند که بررسی مدارک ضبط شده به چند روز زمان نیاز دارد. طبق گفته آن‌ها، گزارش نهایی بررسی آن‌ها از آپ بیت در هفته آینده اعلام خواهد شد.

اثر دومینویی در بازار ارزهای رمزپایه: از دست رفتن 50 میلیارد دلار ارزش بازار پس از روزهایی که با افزایش گذشت

مقاومت بازار ارزهای رمزپایه در برابر اثر دومینویی منفی

با وجود تمامی این اتفاقات، پس از گذشت چند ساعت به نظر می‌رسد که بازار ارزهای رمزپایه در حال جبران است. در حال حاضر، بیت کوین نسبت به ساعات اولیه روز ارزش بالاتری پیدا کرده و به رقم ۸٫۶۳۶ دلار رسیده است. همچنین، ارزش بازار ارزهای رمزپایه نیز نزدیک به ۱۵ میلیارد دلار بهبود یافته است. در زمان انتشار این خبر، ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه ۳۹۳٫۴ میلیارد دلار است.

نکته جالب امروز بازار ارزهای رمزپایه، افزایش قیمت ۱۵  درصدی آلت کوین “آوگور” (Augur) تا این لحظه است. بزرگترین علت این افزایش قیمت، اضافه شدن این آلت کوین به لیست مبادلات بایننس در امروز است.

بازار ارزهای رمزپایه در هفته‌های گذشته روند رو به رشد خود را از سر گرفته بود. قیمت بیت کوین پس از گذشت ماه‌ها رکود، خود را به مرز ۱۰ هزار دلار نزدیک می‌کرد و هواداران و سرمایه گذاران دنیای ارزهای رمزپایه را بسیار امیدوار ساخته بود. با این وجود، اخبار امروز برای این بازار بسیار تاثیر مخربی داشت. به هر صورت، فردا روز دیگری است…

 

منابع: سی سی ان، کوین مارکت کپ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *