شاخص بدبختی بیت کوین نشان می‌دهد که اکنون زمان خوبی برای خرید است

شاخص بدبختی بیت کوین نشان می‌دهد که اکنون زمان خوبی برای خرید است

بر طبق شاخص بدبختی بیت کوین که توسط استراتژیست معروف وال استریت، “توماس لی” (تام لی) تعیین شده است، اکنون زمان خوبی برای خرید بیت کوین است. پیش از این، تام لی قیمت هدف متوسط ​​خود را سالانه ۲۰،۰۰۰ دلار و قیمت هدف پایان سال ۲۰۱۸ را ۲۵،۰۰۰ دلار برای بیت کوین اعلام کرده بود. او هنوز هم با تغییر شرایط بیت کوین، تغییر نظر نداده است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

تام لی و شاخص بدبختی بیت کوین

تام لی، یکی از بنیانگذاران ” فاندسترات گلوبال‌ ادوایزرز” (Fundstrat Global Advisors) است، در CNBC اظهار داشت که هرگاه شاخص بدبختی بیت کوین به زیر ۲۷ سقوط کرده است، بیت کوین توانسته بهترین عملکرد ۱۲ ماهه خود را به دست آورد. این استراتژیست وال استریت گفت که چنین سیگنالی در هر سال به دست می‌آید.

کمترین میزان شاخص بدبختی بیت کوین از سپتامبر ۲۰۱۱

شاخص بدبختی بیت کوین در حال حاضر در ۱۸٫۸ در مقیاس ۱۰۰ قرار دارد. این میزان، در واقع پایین‌ترین نقطه آن از ششم سپتامبر ۲۰۱۱ است.

تام لی گفت که شاخص بدبختی بیت کوین روشی برای برای اندازه‌گیری شاد بودن یا اظهار کردن “داشتن بیت کوین” است.

شاخص بدبختی بیت کوین به عنوان یک شاخص مخالف در نظر گرفته شده است. هنگامی که کم است، سرمایه گذاران باید خرید کنند. در نقطه مقابل، هنگامی که شاخص بالا می‌رود، آن‌ها باید بیت کوین خود را به فروش برسانند. شاخص بدبختی بیت کوین تعداد تراکنش‌های برنده از مجموع معاملات را به خود اختصاص می‌دهد. همچنین، این شاخص برای نوسانات حساب می‌شود.

در روز یکشنبه (پایان هفته در ایالات متحده)، قیمت بیت کوین ۲۴ درصد نسبت به روز دوشنبه گذشته خود کاهش قیمت نشان داده بود. بنا بر گفته‌های تام لی، نقاط پایین شاخص بدبختی بیت کوین می‌توانند به عنوان زمانی برای ورود به سرمایه گذاری بر روی بیت کوین به شمار آیند.

الگوهای گذشته شاخص بدبختی بیت کوین چه پیش بینی می‌کنند؟

تام لی گفت: در چهار مرتبه آخر که شاخص بدبختی بیت کوین به زیر ۲۷ کاهش یافته است، بیت کوین هرگز در افزایش قیمت دوازده ماهه بعدی با شکست مواجه نشده است.

هفته گذشته یکی از سخت‌ترین هفته‌های کاری بیت کوین بود. در روز چهارشنبه، بایننس هنگ کنگ که یکی از بزرگترین مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه است که در روز چهارشنبه گزارش‌هایی مبنی بر اختلالات در معاملات آن منتشر شد. در ادامه نیز بایننس اعلام کرد که هک ناموفقی در این مرکز صورت گرفته است.

در همان زمان، کمیسیون اوراق بهادار و بورس ایالات متحده (SEC) بازرسی از مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه را افزایش داد. در روز پنج شنبه، ژاپن مجوز فعالیت دو مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه را به حالت تعلیق درآورد و با جریمه و ضرب‌الاجل، خواستار بهبود وضعیت در پنج مرکز مبادلاتی دیگر شد.

همچنین، روز چهارشنبه گزارش شد که وکلای مرکز مبادلاتی ورشکسته ام تی گاکس، حدود ۴۰۰ میلیون دلار بیت کوین و بیت کوین کش را به فروش رسانده‌اند و ۱٫۷ میلیارد دلار دیگر را هم در صف فروش دارند.

شاخص بدبختی بیت کوین نشان می‌دهد که اکنون زمان خوبی برای خرید است

بیت کوین در حال حاضر قیمتی معادل ۹٫۱۲۹ دلار دارد. این رقم بیان‌گر این است که نسبت به اوج قیمت خود که نزدیک به ۱۹٫۵۰۰ دلار بوده، بیش از ۵۰ درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

تام لی گفت که الان داشتن بیت کوین به طرز نادری، ناراحت کننده است. آخرین دوره‌های مشابه این دوره، نوامبر ۲۰۱۲، سپتامبر ۲۰۱۶ و ژانویه ۲۰۱۵ بود. در هر سه مورد، بیت کوین در ماه بعد قیمتی بالاتر پیدا کرد.

تام لی: یک تا سه هفته دست نگه دارید

لی گفت که شاخص بدبختی بیت کوین به مردم می‌گوید یک، دو یا سه هفته دیگر منتظر بمانند.

تام لی تنها استراتژیست اصلی وال استریت است که گزارش‌های منظم بیت کوین و اهداف رسمی قیمت را منتشر می‌کند. پیش از تاسیس فاندسترات، او استراتژیست سهام در جی پی مورگان چیس بود.

لی قیمت هدف میان مدت ​​خود را در حدود ۲۰،۰۰۰ دلار و قیمت هدف تا پایان سال ۲۰۱۸ را (همانند قبل) ۲۵،۰۰۰ دلار برای بیت کوین پیش بینی کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *