سقوط قیمت بیت کوین

سقوط قیمت بیت کوین به زیر  ۱۰،۰۰۰ دلار؛ اصلاح قیمت‌ها تشدید شد

سقوط قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه ادامه یافت. در این روز، قیمت بیت کوین به کم‌تر از ۱۰،۰۰۰ دلار هم رسید. اصلاحات بازار در این هفته تشدید شده است.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

 

سقوط قیمت بیت کوین

بازارهای ارز رمزپایه در این هفته سقوط آزاد را تجربه کرده‌اند. امروز نیز این روند ادامه یافت. در حالی که صبح، اوضاع بهتر به نظر می‌رسید، اما در ادامه شرایط همانند دو روز گذشته پیش رفت. اکنون، کل ارزش بازار ارزهای رمزپایه به ۴۵۷٫۵ میلیارد دلار رسیده است.

با ادامه سقوط قیمت بیت کوین در بازار امروز، ارزش این ارز رمزپایه حتی به ۹،۶۶۳ دلار نیز رسید که در “بیت فاینکس” معامله شده است. این اولین بار پس از دهم دسامبر ۲۰۱۷ است که بیت کوین چنین قیمتی را تجربه می‌کند.

در حال حاضر، بیت کوین با ۹٫۹۸۷ دلار معامله می‌شود و کل ارزش بازار آن فقط ۱۶۷٫۸۷ میلیارد دلار است. در ۲۴ ساعت گذشته، بیت کوین نزدیک به ۱۴ درصد دیگر افت قیمت داشته است.

 

چرا قیمت بیت کوین سقوط کرد؟

عوامل متعددی وجود دارد که دست به دست هم داده‌اند تا به اصلاح قیمت این هفته کمک کنند. هر دو کشور چین و کره جنوبی موضع سخت‌تری نسبت به تجارت داخلی ارزهای رمزپایه را در دستور کار خود قرار داده‌اند. چین در حال برنامه‌ریزی برای جلوگیری از دسترسی مردم به مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه خارجی است. کره جنوبی نیز از ورود سرمایه‌گذاران کوچک به معاملات بازار ارزهای رمزپایه ممانعت به عمل آورده است.

در این هفته، ارتش کره جنوبی گزارش داد که دسترسی سربازان به مبادلات ارزهای رمزپایه را در زمان حضور در پادگان‌های نظامی، مسدود کرده است. از سوی دیگر، وزارت دادگستری کره جنوبی از قصد خود مبنی بر ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه به صورت مستقیم پرده برداشت. البته، این خبر توسط دولت تکذیب شد و تصمیم‌گیری را به “آینده” موکول کرد.

با این حال، در این که تنها این تحولات باعث ایجاد آشفتگی گسترده در بازارهای جهانی شده، جای تردید است. همان‌گونه که “اریک وورهیز”، مدیرعامل شرکت “شیپ شیفت” در صبح امروز گفت، فقط یک دلیل باعث این سقوط قیمت نیست. بنابراین، نباید فقط به دنبال “یک” تحریک کننده‌ی قطعی برای این اصلاح قیمت‌ها باشیم. اریک وورهیز نوشت:

“هنگامی که بازارها (از جمله، بازار ارزهای رمزپایه)، با افزایش قیمت مواجه می‌شوند و زمانی که سقوط می‌کنند الزاماً فقط یک دلیل وجود ندارد. سیستم‌های پیچیده دارای ویژگی‌هایی ظاهری می‌باشند، ولی علت واقعی آن یک رشته رویدادهای فردی پیچیده است و هیچ شخصی نمی‌تواند به تنهایی آن را تعیین کند.”

سقوط قیمت بیت کوین

سرمایه‌گذاران جدید اولین مواجهه را با اصلاح قیمت داشته‌اند

در هر صورت، سرمایه‌گذاران جدید بازار ارزهای رمزپایه اولین طعم سقوط قیمت در بازار را چشیده‌اند. بسیاری از آن‌ها، در پی افزایش چشمگیر قیمت‌ها (به ویژه قیمت بیت کوین) به این بازار وارد شده‌اند و انتظار سودهای هنگفت داشته‌اند. در هفدهم ماه دسامبر، برخی بیت کوین را ۱۹،۸۹۱ دلار در “بیت فاینکس” خریداری کرده‌اند. حالا با گذشت یک ماه، آن‌ها قیمت بیت کوین را نزدیک به نصف رقم پرداختی می‌بینند. این که چگونه این سرمایه‌گذاران جدید به این رکود ناگهانی و سقوط قیمت بیت کوین -و دیگر ارزهای رمزپایه- واکنش نشان می‌دهند، می‌تواند تعیین کند که آیا بیت کوین می‌تواند برخیزد، یا شکستی سخت خواهد خورد؟

 

منبع: ccn.com و coinmarketcap.com

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *