افزایش قیمت بیت کوین

افزایش قیمت بیت کوین و بازگشتی فوق‌العاده؛ این قیمت تأثیر قراردادهای آینده است؟

امروز در همان اوایل آغاز به کار بازارهای جهانی، افزایش قیمت بیت کوین با بازگشتی خوب در حدود ۱۰ درصد رخ نشان داده شد و نرخ معاملات برای اولین بار پس از افت قیمت بیت کوین، به ۱۵۰۰۰ دلار رسید. در ادامه نیز قیمت بیت کوین در برگشت صعودی تا افزایشی ۱۶ درصدی را تجربه کرد و به بیش از ۱۶۰۰۰ دلار رسید.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

در پی اصلاح عمده‌ای که در ۲۳ و ۲۴ دسامبر اتفاق افتاد و قیمت بیت کوین کاهش ناگهانی و شدیدی را تجربه کرد و تا حدود ۱۱٫۵۰۰ دلار نیز رسید. اینک اما به نظر می‌رسد موج افزایش قیمت در کمتر از ۴۸ ساعت به راه افتاده و ارزش بیت کوین -و به طور کلی بازار ارزهای رمزپایه– بهبود پیدا کرده است.

افزایش قیمت بیت کوین و تأثیر قراردادهای آینده

یکی از تحلیل‌گران بیت کوین به نام “تراو” در واکنش به این افزایش قیمت بیت کوین، دلیل آن را از سرگیری قراردادهای آینده بیت کوین در Cboe شیکاگو و CME دانست. به دلیل این که این بازارها تنها در روزهای کاری هفته باز می‌باشند.

تراو گفت: “چرا بازار حرکت کرد؟ زیرا قراردادهای آینده امشب باز شد. یک پویایی جدید در شهر وجود دارد.”

در Cboe و CME، تقاضا برای بیت کوین از سرمایه‌گذاران سازمانی تا سرمایه‌گذاران کوچک در بازار مالی سنتی مشهود است. با توجه به این که قیمت بیت کوین در دو پلت‌فرم، بالاتر از میانگین قیمت جهانی بیت کوین است. امروز صبح در Cboe، بیت کوین در حدود ۱۵،۵۰۰ دلار معامله شد، در حالی که قیمت جهانی آن به طور متوسط ​​فقط ۱۵،۰۵۰ دلار بود.

دیگر بازارهای بزرگ بیت کوین نظیر ژاپن و کره جنوبی نیز در چند روز گذشته سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند. در Bithumb که دومین مرکز مبادله‌ی ارز رمزپایه معروف در کره جنوبی است، بیت کوین با رقمی بیش از ۱۹،۰۰۰ دلار (با حق معامله‌ی ۴،۰۰۰ دلاری) در مقایسه با قیمت جهانی بیت کوین به فروش می‌رسد.

افزایش قیمت بیت کوین و تأثیرگذاری کره جنوبی

با توجه به گزارش “کریپتوکامپیر” که ارائه دهنده‌ی اطلاعات ارزهای رمزپایه است، بازار بیت کوین کره جنوبی تنها جواب‌گوی کمتر از ۵ درصد از بازار جهانی بیت کوین است. به همین دلیل، عرضه پایین بیت کوین در بازار کره جنوبی و تقاضای به سرعت رشد یافته‌ی آن، موجب ایجاد حق معامله بسیار بالا شده است.

افزایش قیمت بیت کوین

با رشد و ثبات بازار جهانی بیت کوین، حق معامله و فرصت‌های دلالی در مناطقی نظیر کره جنوبی و ژاپن متوقف خواهد شد. اما، در کوتاه مدت احتمال دارد که حق معامله در برخی از بازارهای منطقه‌ای باقی بماند.

پیش از این، سی‌ان‌ان گزارش داد که “چارلی لی”، بنیان‌گذار لایت کوین و مدیر اجرایی سابق کوین‌بیس، اعلام کرد که بازار کره جنوبی به دلیل تقاضای بالای موجود در آن برای ارز رمزپایه، باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است.

چارلی لی گفت: “از آن‌جا که چین مبادلات بیت کوین را ممنوع کرده است، کره جنوبی واقعا این جایگاه را گرفته است. در حال حاضر در کره جنوبی بسیار شور و هیجان وجود دارد و من فکر می‌کنم که این امر قیمت را بالا برده است.”

حتی هنگامی که قیمت بیت کوین به ۱۱،۵۰۰ دلار رسید، باز هم قیمت بیت کوین در کره جنوبی به پایین‌تر از ۱۵،۰۰۰ دلار نزول نکرد.

بنابراین، با توجه به افزایش تقاضا برای بیت کوین در مناطقی نظیر ژاپن و کره جنوبی و همچنین سرمایه‌گذاران بازارهای مالی سنتی در دیگر نقاط، قیمت بیت کوین احتمالاً در کوتاه مدت به سرعت رشد خواهد کرد.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸

در سال ۲۰۱۸، چندین سرمایه‌گذار میلیاردر نظیر “مایک نووگراتز”، “جولین هوسپ” بنیان‌گذار “تن‌ایکس”، و “مکس کیسر” توجه داده‌اند که افزایش قیمت بیت کوین می‌تواند تا ۶۰،۰۰۰ دلار ادامه یابد و اصلاحاتی جزئی و کلی را تجربه کند.

منبع: www.ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *