استارباکس بیت کوین را یک ارز دیجیتالی قابل اعتماد می‌داند

استارباکس بیت کوین را یک ارز دیجیتالی قابل اعتماد می‌داند

“هوارد شولتز” مدیر اجرایی استارباکس گفت گرچه بیت کوین هنوز یک ارز قانونمند نیست، اما این ارز دیجیتال می‌تواند مهم‌ترین بخش برای آینده‌ای بدون پول نقد باشد.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

استارباکس و طرح فروش بدون نیاز به پول نقد

شولتز در طی یک کنفرانس گزارش درآمد در روز پنج‌شنبه این پیش‌بینی را اعلام کرد. همان گونه که بیش‌تر مدیران اجرایی اصلی می‌گویند، شولتز نیز اظهار داشت که فن‌آوری دفترکل مالی توزیع شده می‌تواند خارج از برنامه‌های ارز رمزپایه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

شولتز در طی یک کنفرتس صوتی خبری که در وب‌سایت استارباکس قابل دسترسی است، گفته است:

“من باور ندارم که قرار است بیت کوین امروز یا در آینده تبدیل به ارز شود. من راجع به احتمال این که چه چیزی ممکن است رخ دهد، صحبت می‌کنم. یعنی برنامه‌ای برای مصرف کننده که در آن قانونی بودن یک ارز دیجیتالی و اعتماد به آن وجود دارد. البته این ممکن است در آینده‌ای نزدیک رخ ندهد و نیاز به سال‌ها زمان پس از این لحظه داشته باشد.”

مالک سابق شرکت “سیاتل سوپر سونیکس” اعلام کرد که استارباکس برنامه‌ای برای افتتاح ارز رمزپایه خود ندارد. این در حالی است که “کداک” و “برگر کینگ روسیه” ارز رمزپایه مخصوص خود را در چندماه اخیر راه‌اندازی کرده‌اند.

به جای این، او اضافه کرد که افزایش تمایل مشتریان به پرداخت‌های دیجیتالی برای شرکت‌هایی نظیر استارباکس باعث می‌شود که پیش‌بینی رفتار آینده مشتریان لازم باشد.

استارباکس بیت کوین را یک ارز دیجیتالی قابل اعتماد می‌داند

“من این بحث را به دلیل این که استارباکس اعلام کرده است می‌خواهد اقدام به راه‌اندازی یا سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتالی کند مطرح نکردم. بلکه این صحبت به این دلیل است که به آینده شرکت و رفتار مشتریانش فکر می‌کنیم.”

بانک‌های مرکزی به دنبال انتشار ارزهای دیجیتالی

استارباکس هم اکنون در حال آزمایش اولیه نخستین فروشگاه بدون اسکناس خود است. این فروشگاه در سیاتل واقع شده است. این در حالی است که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان درحال تحقیق به منظور چگونگی تبدیل ارزهای سنتی خود توسط “دی ال تی” به ارزهای دیجیتالی می‌باشند.

ظاهرا پشتیبانی از ارز “کریپتو روبل” روسیه در حال افزایش است. بر اساس گزارش “آر تی” در روز پنج‌شنبه یک قانون‌گذار، لایحه‌ای به مجلس این کشور ارائه کرده است که در طی یک رای‌گیری، این ارز پشتیبانی شده توسط دولت را قانونی اعلام کند.

یک مقام رسمی “بانک مرکزی چین” نیز بیانیه‌ای منتشر کرد. در این بیانیه، دیدگاه دولت چین برای ارز دیجیتالی بانک مرکزی که جایگزین پول نقد خواهد شد، توضیح داده شده است.

ونزوئلا نیز بر طبق گزارشات خبرگزاری‌ها به صورتی جدی در حال برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی و اجرای یک عرضه اولیه سکه است. این عرضه اولیه سکه به منظور توزیع ارز رمزپایه “پترو” است که توسط ذخایر نفت ونزوئلا پشتیبانی خواهد شد. البته بعضی از تحلیل‌گران این ادعا را مشکوک می‌دانند.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *