بیت هامب کدام ارزهای رمزپایه را برای ذخیره سازی مناسب می‌داند؟

بیت هامب کدام ارزهای رمزپایه را برای ذخیره سازی مناسب می‌داند؟

بیت هامب یکی از بزرگترین مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه کره جنوبی است. بر اساس اطلاعات “کوین مارکت کپ”، این مرکز در ۲۴ ساعت گذشته به عنوان ششمین مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه دنیا از نظر حجم معاملات بوده است. با این شرایط، انتخاب ارزهای رمزپایه‌ای که بیت هامب برای ذخایر خود انتخاب کرده است را می‌توان انتخاب‌های کارشناسی دانست.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همیشه همراه باشید…

 

گزارش سالیانه بیت هامب از سال ۲۰۱۷

بر اساس گزارشی که رسانه محلی “کره تایم” منتشر ساخته است، بیت هامب هم اکنون ۶ میلیارد دلار ذخایر دارد. این البته رقم ذخایری است که بیت هامب به صورت ارزهای رمزپایه نگهداری می‌کند. این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه در حال حاضر دارای ۲۲۰ کارمند و ۱۵ سهام‌دار است.

بیت هامب در گزارش سالیانه خود، سود خالص حاصل از مبادلات ارزهای رمزپایه خود را ۵۳۴٫۹ میلیارد وون کره (تقریبا معادل ۵۰۱ میلیون دلار) اعلام کرده است. این رقم نسبت به سال قبل از آن افزایش خارق العاده‌ای داشته است. در سال ۲۰۱۶، سود خالص بیت هامب تنها ۲٫۵۱ میلیارد وون کره (تقریبا معادل ۲٫۴ میلیون دلار) بوده است. به عبارت دیگر، بیت هامب در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۲۱۰ برابر سال قبل از آن سود کسب کرده است.

انتخاب ارزهای رمزپایه‌ای که ارزش ذخیره سازی دارند

اگر بخواهید سرمایه خود را به صورت ارز رمزپایه ذخیره سازی کنید، انتخاب شما کدام ارزها خواهند بود؟ شاید چشم به استیبل کوین هایی نظیر “تتر” و “ترو یو اس دی” (True USD) داشته باشید. شاید هم بیت کوین با توجه به این که هم احتمال فروپاشی آن کم است و هم امید به افزایش قیمت آن زیاد است، گزینه بهتری باشد.

انتخاب‌های بیت هامب شاید بتواند راهنمایی خوبی برای کسانی باشد که می‌خواهند اندوخته خود را ذخیره کنند. همچنین، شاید بتوان این لیست را برای سرمایه گذاری نیز مفید دانست. البته میان ذخیره سازی اندوخته یا همان “پس انداز” و سرمایه گذاری باید تفاوت قائل شویم.

انتخاب‌های بیت هامب برای ذخیره سازی

بر اساس گزارش کره تایم، بیت هامب دوازده ارز رمزپایه را برای حفظ ذخایر خود برگزیده است. این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه در حال حاضر در مجموع ۶٫۳۵ تریلیون وون کره، معادل ۵٫۹۱ میلیارد دلار ذخیره ارز رمزپایه دارد. این ذخایر، مبالغی است که مشتریان بیت هامب سپرده گذاری کرده‌اند و بیت هامب برای حفظ سرمایه آن‌ها، این ذخایر را به ارزهای رمزپایه محدودی تبدیل کرده است. لیست ارزهای رمزپایه‌ای که این مرکز مبادلاتی برای نگهداری از این ۶ میلیارد دلار دارایی برگزیده، به این شرح است:

۱- بیت کوین: ۴۹٫۵۵۹ BTC؛ ۲- اتریوم: ۵۸۳٫۰۰۴ ETH؛ ۳- ریپل: ۵۹۷٫۶۲۷٫۵۷۴ XRP؛ ۴- بیت کوین کش: ۱۵۶٫۹۵۶ BCH؛ ۵- ای او اس: ۶۳٫۰۸۷٫۴۲۸ EOS؛ ۶- لایت کوین: ۴۹۲٫۸۹۷ LTC؛ ۷- دش: ۵۴٫۳۸۳ DASH؛ ۸- اتریوم کلاسیک: ۵٫۵۶۰٫۱۸۹ ETC؛ ۹- مونرو: ۱۹۵٫۷۲۸ XMR؛ ۱۰- زد کش: ۹۴٫۲۶۱ ZEC؛ ۱۱- کیوتام: ۹٫۷۶۱٫۶۸۶ QTUM؛ ۱۲- بیت کوین گلد: ۹۹۳٫۸۳۹ BTG

حضور بیت کوین در این لیست بسیار قابل انتظار بوده است. همچنین، نام ۵ آلت کوین برتر بازار ارزهای رمزپایه که پس از بیت کوین قرار دارند نیز چندان عجیب به نظر نمی‌رسد. مونرو و دش هم هم اکنون در رده‌های یازدهم و دوازدهم بازار قرار دارند که به این ترتیب، دیدن نام آن‌ها نیز در بین ۱۲ ارز رمزپایه انتخاب شده توسط بیت هامب تعجب برانگیز نیست.

بیت هامب کدام ارزهای رمزپایه را برای ذخیره سازی مناسب می‌داند؟

با این حال، این لیست نکات قابل تاملی نیز دارد. عدم حضور آلت کوین های کاردانو، استلار، آیوتا و نئو جالب توجه است. همچنین، انتخاب بیت کوین گلد و زد کش که رتبه‌های آن‌ها در جدول ارزشمندترین ارزهای رمزپایه به ترتیب بیست و سوم و بیست و ششم است، نیز چندان قابل حدس نبوده است.

با این همه، شاید عدم انتخاب تتر که مهمترین استیبل کوین حال حاضر شناخته می‌شود، شاید عجیب‌ترین اتفاق لیست ذخایر مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بیت هامب است.

 

گسترش فعالیت‌های بیت هامب

پیش از راه اندازی مرکز مبادلاتی “آپ بیت” (Upbit)، بیت هامب به مدتی طولانی به عنوان بزرگترین مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کره جنوبی به حساب می‌آمد. آپ بیت در واقع متعلق به شرکتی عظیم به نام کاکائو کره جنوبی است.

بیت هامب نیز فعالیت‌های خود را در زمینه فراگیر ساختن ارزهای رمزپایه در کره جنوبی گسترش داده است. این مرکز مبادلاتی به تازگی طرح نصب دستگاه‌های پرداخت صورت‌حساب از طریق ارزهای رمزپایه را در کافی شاپ‌ها، رستوران‌ها و دیگر مراکز غذایی آغاز کرده است. همچنین، بیت هامب اعلام کرده است که قصد راه اندازی یک شبکه اجتماعی را نیز دارد. آن‌ها با مشارکت “وین کیوب” (Wincube)  قرار است پرداخت‌های ارزهای رمزپایه را بر روی بستر تلفن همراه امکان‌پذیر کنند.

 

منبع: بیت کوین نیوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *