قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین به فروش خواهد رسید

قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین به فروش خواهد رسید

بیت استمپ (Bitstamp) قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین در بین مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه فعال در حال حاضر است. با توافقاتی که صورت گرفته، این مرکز قرار است به فروش برسد.

با اخبار مستر کوین همیشه به روز بمانید…

 

بیت استمپ قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین حال حاضر

مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بیت استمپ در سال ۲۰۱۱ تاسیس شده است. در ابتدای فعالیت این مرکز، تنها ارز رمزپایه بیت کوین بود و به این ترتیب، بیت استمپ نیز امکان خرید و فروش بیت کوین را فراهم آورده بود. در سال‌های پس از آن، بازار ارزهای رمزپایه رشد زیادی پیدا کرد و هم اکنون نزدیک به ۱٫۶۰۰ آلت کوین در کنار بیت کوین به چرخه این بازار اضافه شده‌اند.

با این همه، بیت استمپ به عنوان قدیمی ترین مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه که هنوز هم به کار خود ادامه می‌دهد، چندان گسترش نیافته است. هر چند که آلت کوین هایی به لیست بیت استمپ اضافه شده‌اند، اما فعالیت دیگر مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه بسیار چشمگیرتر بوده است.

این مرکز در حال حاضر تنها ۵ آلت کوین را در لیست خود دارد. در حال حاضر و بر اساس اطلاعات آماری “کوین مارکت کپ”، بیت استمپ از نظر حجم معاملات روزانه در جایگاه شانزدهم مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه قرار دارد.

انتظار می‌رود که با فروش بیت استمپ، این مرکز مبادلاتی فعالیت خود را بیشتر کند و نسبت به حال حاضر رشد داشته باشد.

قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین به فروش خواهد رسید

قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین به فروش خواهد رسید

طبق اخبار رسیده، حالا قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین قرار است به فروش برسد. خریدار بیت استمپ، شرکت تولید کننده بازی به نام نکسون (Nexon) است. نکسون یک شرکت کره‌ای است که البته در حال حاضر مقر آن در ژاپن است. این شرکت تولید کننده بازی فعالیت خود را از سال ۱۹۹۵ میلادی آغاز کرده است و تا کنون بازی‌های معروفی را منتشر ساخته است.

نکسون مسئولیت ساخت و انتشار نسخه کره‌ای و ژاپنی برخی بازی‌های رایانه‌ای جهانی نظیر “فیفا” را نیز بر عهده داشته است. ارزش این شرکت در حال حاضر در حدود ۱۳ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

رقم پیشنهادی نکسون برای خرید قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین ۳۵۰ میلیون دلار اعلام شده است. البته تا کنون هیچ کدام از طرفین معامله این مبلغ را تایید نکرده‌اند. با این وجود، منابع موثقی این خبر را منتشر ساخته‌اند و زمان قطعی شدن این معامله را “نزدیک” عنوان کرده‌اند.

نکته قابل توجه این است که بیت استمپ نخستین مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه‌ای نیست که شرکت نکسون خریداری می‌کند. این شرکت در سپتامبر ۲۰۱۷ نیز سهام مرکز مبادلاتی “کوربیت” (Korbit) کره جنوبی را خریداری کرده بود. کوربیت نیز در حال حاضر از نظر حجم معاملات روزانه، جایگاه چهل و پنجم مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه را در اختیار دارد. البته، در زمان خرید کوربیت، این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز مبادلاتی کره جنوبی فعالیت می‌کرد.

 

فروش ارزان قدیمی ترین مرکز مبادلات بیت کوین

به تازگی مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه “پولونیکس” (Poloniex) نیز به فروش رسیده است. این مرکز مبادلاتی با این که هم اکنون در رتبه هجدهم مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه قرار دارد، با مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار فروخته شده است. با این اطلاعات، بیت استمپ نسبت به پولونیکس ۵۰ میلیون دلار ارزان‌تر معامله می‌شود.

با این وجود، همچنان این معامله برای سرمایه گذاران بیت استمپ پرسود خواهد بود. در سال ۲۰۱۳ صندوق سرمایه گذاری “پنترا کپیتال” (Pantera Capital) با هزینه‌ای ده میلیون دلاری این پلت‌فرم را راه اندازی کرد. همچنین، در اوایل سال ۲۰۱۷ از طریق یک کمپین تامین مالی جمعی ۲٫۴ میلیون دلار سرمایه جذب بیت استمپ شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *