صنعت نفت و گاز به صورت رسمی از فن‌آوری بلاک چین استفاده خواهد کرد

صنعت نفت و گاز به صورت رسمی از فن‌آوری بلاک چین استفاده خواهد کرد

شرکت‌های صنعت نفت و گاز می‌توانند از فن‌آوری بلاک چین مبتنی بر اتریوم استفاده کنند. این فن‌آوری به صورتی گسترده در صنایع دیگر نیز به کار گرفته شده است. صنعت نفت و گاز به طور کلی تغییرات کمی دارد. با این وجود، از آن‌جایی که عرضه بیش از تقاضای نفت در اوایل سال ۲۰۱۴ باعث کاهش قیمت شد، شرکت‌های هیدروکربنی به سرعت برای نجات پیدا کردن از این وضعیت، منطبق و سازگار شدند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

بهره‌وری بیشتر با مناسب‌سازی فرایندهای صنعت نفت و گاز

“کانسن سیس”، توسعه‌دهنده مبتنی بر اتریوم و “آمالتو”، شرکت اتوماسیون درخواست پول نقد مستقر در پاریس، در حال توسعه یک بلاک چین مبتنی بر اتریوم می‌باشند. این عمل به عنوان کار و سرمایه گذاری مشترکی به نام “آندیفلو” (Ondiflo) خواهد بود. این کار و سرمایه گذاری مشترک، راه‌حل‌های دیجیتالی برای پردازش درخواست پول نقد ارائه خواهد داد.

این فرایند دیجیتالی، تولید و حمل و نقل را در یک محیط متقارن و با ایجاد سودآوری، بهبود می‌بخشد. با این فرایند، مواردی نظیر زمان‌بندی و توزیع مناسب، اندازه دقیق حجم مایع تخلیه شده، فاکتورهای دقیق، کاهش چشمگیر کسری درآمد و خطاهای برنامه‌نویسی بسیار بسیار کم، در صنعت نفت و گاز امکان‌پذیر می‌شود.

صنعت نفت و گاز از کاغذ تا دیجیتال

آندیفلو پس از راه‌اندازی، در هوستون تگزاس مستقر خواهد شد. آن‌جا مرکز اصلی صنعت نفت و گاز ایالات متحده است. این شرکت از قراردادهای هوشمند اتریوم برای توسعه سیستم خودکار مبتنی بر بلیط استفاده خواهد کرد. این عمل به این منظور است که فرایند درخواست پول نقد مرتبط به خدمات نفتی در بخش‌های بالایی، میانی و پایینی این صنعت را ساده‌تر و بهتر کند. این فرایند، همچنان توسط سیستم کاغذ بازی فیزیکی انجام می‌شود. علاوه بر این، تأیید اطلاعات از طریق اثبات کار، از مزایای دیگر این پروژه خواهد بود. معاملات در مقایسه با گذشته که ممکن بود چند روز زمان ببرند، تنها در چند ساعت انجام خواهند شد. علاوه بر این، آندیفلو می‌تواند تعداد خطاها را کاهش دهد. هنگامی که این فن‌آوری ایجاد شود و فرایندها به کار گرفته شوند، شرکت‌های صنعت نفت و گاز، افزایش کلی کارایی را همراه با افزایش سود خواهند دید.

“جو لوبین”، موسس “کانسن سیس” ، قدرت بلاک چین را به طور خلاصه این‌گونه بیان می‌کند:

“هنگامی که یکی از ما در صنعت زنجیره تامین نفت و گاز سرمایه گذاری کند، آندیفلو راه‌حلی را ارائه خواهد داد که همه اپراتورها و شرکت‌های خدماتی می‌توانند از آن با دیجیتال‌سازی، اتوماسیون و تبادل یکپارچه اطلاعات و ثبت سوابق آن‌ها توسط پلت‌فرم اتریوم، بهره‌مند شوند. آندیفلو بهره‌وری را برای فرایندهایی که امروزه همچنان به طور دستی و مبتنی بر کاغذ انجام می‌شوند را بر روی فن‌آوری بلاک چین پیاده‌سازی کند.”

صنعت نفت و گاز به صورت رسمی از فن‌آوری بلاک چین استفاده خواهد کرد
حساب‌های پرداختی تسهیل می‌شود

شرکت‌ها در صنعت نفت و گاز باید میزان فروش روزانه (DSO) خود را بالا ببرند. این دوره معمولا حدود ۹۰ روز از زمان سفارش تا تاریخ پرداخت می‌باشد. هر چقدر که یک شرکت این تعادل را دیرتر فراهم کند، به همان نسبت شانس بیشتری برای گرفتار شدن در چرخه اختلالات و بی‌نظمی‌های پول نقد دارد. در چنین موردی، شرکت به طور نسیه (بستانکاری) با مشتریانش کار می‌کند و نسبت بالای بدهی به حساب‌های دریافتی را ایجاد می‌کند. در برخورد با نرخ‌های DSO، یک نرخ پایین، نشان‌دهنده این است که این شرکت مشکلات زیادی با اعتبار خود دارد و ممکن است مشتریان بالقوه را از دست بدهد.

قدم بعدی آندیفلو چیست؟

جلسه سهامداران در ۱۵ فوریه ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد. بعد از این جلسه، برنامه‌ای برای سرمایه گذاری مشترک برای پیگیری و راه‌اندازی آندیفلو تعیین می‌شود. بعد از آن تاریخ، توسعه‌های بیشتری برای این وضعیت رخ خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *