گل به خودی چارلی لی و سقوط دو پله‌ای در جدول: بنیان‌گذار لایت کوین که در نقش نهنگ خرس این آلت کوین ظاهر شد

گل به خودی چارلی لی و سقوط دو پله‌ای در جدول: بنیان‌گذار لایت کوین که در نقش نهنگ خرس این آلت کوین ظاهر شد

“چارلی لی” به عنوان بنیان‌گذار لایت کوین یک گل به خودی را ثبت کرده است. لایت کوین یکی از قدیمی‌ترین آلت کوین‌های بازار است و در این مدت محبوبیت زیادی نیز داشته است. با این وجود، چارلی لی چهار ماه پیش اقدامی کرد که حالا از دید کارشناسان ارزهای رمزپایه یکی از دلایل مهم نصف شدن ارزش لایت کوین عنوان می‌شود.

با اخبار، آموزش‌ها و تحلیل‌های مستر کوین همیشه به روز بمانید…

 

شرایط نامطلوب لایت کوین و افت قیمت آن

قیمت لایت کوین در طول این چهار ماه به کمتر از نصف رسیده است. البته، بخشی از این عملکرد منفی متاثر از حام شدن شرایط رکورد در بازار ارزهای رمزپایه بوده است. با این وجود، از دست دادن جایگاه پنجم ارزهای رمزپایه برتر از نظر حجم ارزش بازار و سقوط لایت کوین به رتبه هفتم، حاکی از این است که شرایط این آلت کوین قدیمی چندان مطلوب نیست.

لایت کوین که قرار بود با “طلا” بودن بیت کوین، نقش “نقره” بازار ارزهای رمزپایه را داشته باشد، حالا از روزهای اوج محبوبیت خود مقداری فاصله گرفته است.

گل به خودی چارلی لی و سقوط دو پله‌ای در جدول

چارلی لی چهار ماه پیش اعلام کرد که تمامی لایت کوین‌های خود را می‌فروشد. انگیزه او از این اعلام، توجه بیشتر به صحبت‌هایش بود. با این حال، کارشناسان بر این باورند که او در نقش “نهنگ خرس” لایت کوین ظاهر شده است. این کارشناسان می‌گویند اعلام فروش سهم چارلی لی از لایت کوین، یک گل به خودی تمام عیار بوده است.

از نظر این تحلیل‌گران، چارلی لی با این اقدام، دو سیگنال منفی را به بازار ارزهای رمزپایه و جامعه آن ارسال کرده است:

اولین سیگنال این که چارلی لی با این اعلام خود در واقع خبر از “عرضه زیاد” لایت کوین داده است. قانون همیشگی بازار هم این است که عرضه زیاد برابر با قیمت پایین خواهد بود. این سیگنال عرضه زیاد، چارلی لی را “نهنگ خرس” لایت کوین کرده است. نهنگ خرس اصطلاحی برای کسی (یا نهادی) است که با عرضه زیاد یک محصول، باعث خراب شدن بازار و افت قیمت آن محصول (دامپ) می‌شود.

از سوی دیگر، سیگنال دومی که جامعه ارزهای رمزپایه از اعلام فروش لایت کوین توسط چارلی لی دریافت کرده است، این است که “لایت کوین ارزش نگه داشتن ندارد.” سرمایه گذاران به این تصور رسیده‌اند که اگر لایت کوین ارزش نگه داشتن داشت، بنیان‌گذارش سهم خود را نمی‌فروخت.

گل به خودی چارلی لی و سقوط دو پله‌ای در جدول: بنیان‌گذار لایت کوین که در نقش نهنگ خرس این آلت کوین ظاهر شد

اظهار تاسف چارلی لی بابت به ثمر رساندن گل به خودی

پس از چهار ماه که چارلی لی گل به خودی زده است، حالا در مصاحبه‌ای ابراز تاسف می‌کند. او در مصاحبه‌ای که با “جولیان هوسپ” داشته، می‌گوید که این کار او واقعا ممکن است اشتباه بوده باشد. او می‌گوید در کوتاه مدت و در زمانی که قیمت پایین آمده است (نسبت به بالاترین قیمت در کل دوران لایت کوین)، به نظر می‌رسد که این تصمیم، تصمیم درستی نبوده است.

البته در این مصاحبه، چارلی لی می‌گوید که او مقدار قابل توجهی لایت کوین نداشته است که فروش آن بتواند باعث جابجایی و پایین آمدن قیمت لایت کوین شود. با این وجود، ظاهرا آقای لی از تاثیر روانی این خبر غافل بوده است.

با این شرایط، این سوال پیش می‌آید که اصولا چارلی لی چرا لایت کوین‌های خود را فروخته است؟ او پاسخ این سوال را در پیام توییتری خود در اواخر ۲۰۱۷ نوشته است و حالا نیز بر آن تاکید دارد. او گفته بود که بسیاری از مردم او را متهم می‌کردند که پیام‌هایش در حمایت از لایت کوین و بازگو کردن مزایای آن به علت منفعت شخصی لی است. به همین علت هم او لایت کوین‌هایش را فروخته تا این اتهام را از روی خود بردارد.

به هر صورت، لایت کوین در حال حاضر نزدیک به ۵۰ درصد قیمت خود را نسبت به زمان اعلام فروش چارلی لی از دست داده است و مهمتر این که جایگاه خود را نیز “ای او اس” و “کاردانو” داده است. لایت کوین در این مدت فعالیت‌های زیادی داشته است و به تازگی نیز اعلام شد که تیم مرکزی آن با همکاری “توکن پی” (Tokenpay) اقدام به خرید کل سهام یک بانک کرده است. البته هنوز نام این بانک فاش نشده است و شاید با اعلام نام آن، تاثیر مثبتی بر روی قیمت این آلت کوین قدیمی بگذارد.

 

منبع: مارکت واچ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *