چین و ممنوعیت بیت کوین

چین در نظر دارد مبادلات ارز رمزپایه را منع و سانسور کند

بار دیگر تصمیمات دولت چین بر روی بازار ارزهای رمزپایه تأثیر منفی گذاشت. کاهش ارزش در بازار ارز رمزپایه همچنان ادامه دارد. باز هم شرق آسیا خبرساز است: مقامات مالی چین اعلام کرده‌اند که برای جلوگیری از دسترسی داخلی به پلت‌فرم‌های مبادلاتی ارز رمزپایه که تجارت متمرکز را در داخل چین و بیرون از آن را فراهم می‌آورند، برنامه‌ریزی خواهند کرد.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

 

چین و مقابله با ارزهای رمزپایه

کمی پس از یک سال از آن که چین شروع به مقابله با چرخه‌ی ارز رمزپایه محلی کرد، این بازرسی‌ها و ممنوعیت‌ها در حال شدت یافتن است. بلومبرگ بر طبق مستنداتی که دارد، گزارش داد که مقامات چین در حال بررسی اقداماتی به منظور سانسور و جلوگیری از دستیابی داخلی به پلت‌فرم‌های داخلی و خارجی که تجارت متمرکز را فراهم می‌کنند، می‌باشند.”

نکته قابل توجه این است که بر اساس این گزارش، تراکنش‌های کوچک‌تر “نظیر به نظیر” در بیت کوین یا سایر ارزهای رمزپایه مورد بازرسی قرار نمی‌گیرند.

 

بانک مرکزی چین، مخالف ارزهای رمزپایه

خبرگزاری رویترز بر طبق اطلاعاتی که از جلسه دولت چین از منابع آگاه دریافت کرده است، گزارش داد که “پان گونگ‌شنگ”، معاون بانک مرکزی چین (PBoC) مصرانه از دولت خواست تا ممنوعیت کامل معاملات تجاری متمرکز ارزهای رمزپایه را اجرا کند. بر طبق گزارشی از این نشست که در هفته گذشته در میان تنظیم‌کنندگان اینترنت و دیگر قانون‌گذاران چین برگزار شد، پان همچنین درخواست کرد که مقامات محلی و ملی، مراکز تجاری متمرکز ارز رمزپایه و صنعت گسترده خدمات بیت کوین را هدف قرار دهند. پان اضافه کرده است که افراد و نهادهای ارائه‌دهنده سرویس‌های تسویه معاملات ارزهای رمزپایه، تضمین‌کنندگان و حتی ارائه‌دهندگان خدمات کیف پول آنلاین متمرکز نیز باید مسدود و سانسور شوند.

چین و ممنوعیت بیت کوین

در جزئیات گزارش بلومبرگ آمده است که پان با تنظیم‌کننده سانسور اینترنت این کشور تماس گرفت تا دسترسی کاربران را از تبادل ارز رمزپایه داخلی و خارجی، همراه با برنامه‌های تلفن همراه که امکان خدمات تجاری متمرکز ارزهای رمزپایه را دارند، مسدود کند. پان درخواست کرد که پلت‌فرم‌هایی که خدمات پرداخت ارز رمزپایه را ارائه می‌دهند، نیز باید مجازات شوند. همچنین، این عضو بانک مرکزی با ابراز نگرانی از خروج سرمایه‌های چینی‌ها از کشور، از مقامات شرکت‌کننده در نشست خواست تا در مقابله با انتقال پول و خدمات ارسال پول که به شهروندان کمک می‌کند تا منابع مالی خود را از کشور خارج کنند، با شدت بیشتری اقدام شود.

علاوه بر این، بر طبق این گزارش پان به سیاست‌گذاران و تنظیم‌کننده‌ها گفت:

“نوآوری‌های کاذب مالی که هیچ ارتباطی با اقتصاد واقعی ندارند، نباید حمایت شوند.”

همانطور که در اوایل سال جاری گزارش شده بود، بانک مرکزی چین به دنبال کاهش استخراج بیت کوین داخلی است که منجر به “خروج منظم” شده است. استخراج‌کنندگان چینی بیت کوین یا پیش از این جابه‌جا شده‌اند، یا در فرایند یافتن مکان‌های جایگزین قابل قبول در کشورهایی مانند سوئیس و کانادا می‌باشند.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *