شرکت سیرکل (Circle) یک استیبل کوین جدید منتشر خواهد کرد

شرکت “سیرکل” (Circle) یک استیبل کوین جدید منتشر خواهد کرد

شرکت سیرکل (Circle) یک شرکت در حوزه ارزهای رمزپایه است. این شرکت، “گلدمن ساکس” را به عنوان پشتیبان خود دارد. در جریان یک دور جدید سرمایه گذاری، شرکت سیرکل تصمیم خود را برای منتشر ساختن یک استیبل کوین اعلام کرده است. این استیبل کوین با پشتوانه دلار امریکا عرضه خواهد شد.

با اخبار مستر کوین همیشه در حوزه ارزهای رمزپایه به روز بمانید…

 

شرکت “سیرکل” (Circle) یک استیبل کوین جدید منتشر خواهد کرد

به تازگی یک دور جدید سرمایه گذاری به رهبری “بیت مین” (Bitmain)، غول تولیدکننده اسیک های استخراج ارزهای رمزپایه به اجرا گذاشته شد. در این میان به جز بیت مین، نام‌های قابل توجه دیگری نظیر “اکسل” (Accel) و “بلاک چین کپیتال” (Blockchain Capital) نیز حضور داشتند و ارزشی معادل ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام شده است.

در کنار این دور سرمایه گذاری مالی، شرکت سیرکل نیز ۱۱۰ میلیون دلار به سرمایه خود افزوده است. این شرکت که از سوی گلدمن ساکس پشتیبانی می‌شود، از طرح جدید خود مبنی بر انتشار یک ارز رمزپایه پرده برداشت.

آلت کوین شرکزهت سیرکل با نام “یو اس دی-سی” (USD-C) منتشر خواهد شد. ویژگی مهم این آلت کوین این است که قرار است دلار امریکا پشتوانه آن باشد. این ارز رمزپایه با این تمهید می‌خواهد خود را به عنوان یک استیبل کوین جدید به بازار ارزهای رمزپایه معرفی کند.

توکن “یو اس دی-سی” بر اساس شبکه بلاک چین اتریوم راه‌اندازی خواهد شد. شرکت سیرکل مدیریت امور مربوط به این استیبل کوین را بر عهده شرکت تابعه “سنتر” (Centre) خواهد گذاشت.

 

استیبل کوین شرکت سیرکل و رقابت با دیگر استیبل کوین‌ها

هنوز هدف خاصی برای توکن “یو اس دی-سی” شرکت سیرکل عنوان نشده است. به نظر می‌رسد مهمترین مسئله برای این شرکت، “پایدار ماندن ارزش این توکن” در شرایط مختلف بازار است. این هدف در چند استیبل کوین دیگر نیز به همین شکل است.

توکن “یو اس دی-سی” در تابستان امسال منتشر خواهد شد. شرکت سیرکل در اعلام خود چنین آورده است:

“ما آینده اقتصاد جهانی را به شکلی باز، مشترک،فراگیر، توزیع شده، و قدرتمند می‌بینیم. آینده‌ای که نه فقط برای چند شرکت منتخب نخواهد بود، بلکه برای هر کسی است که به آن متصل می‌شود.”

شرکت سیرکل در حالی پنجمین سال تاسیس خود را پشت سر می‌گذارد که مدیران این شرکت خود را در آغاز راه می‌دانند. این شرکت با طرح‌هایی نظیر “سیرکل اینوست”، “سیرکل پی” و “سیرکل ترید” به پیش رفته است. به تازگی نیز این شرکت مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه پولونیکس (Poloniex) را خریداری کرده است.

شرکت سیرکل (Circle) یک استیبل کوین جدید منتشر خواهد کرد

استیبل کوین‌های رقیب “یو اس دی-سی”

در حال حاضر، تتر به عنوان مهمترین و معروفترین استیبل کوین مطرح است. این آلت کوین علی‌رغم حرف و حدیث‌هایی که حول شکل گرفتن آن به وجود آمد، تا کنون توانسته به هدف خود دست یابد.

همچنین، “ترو یو اس دی” (TrueUSD) نیز دیگر استیبل کوین با همین اهداف است که در طول عمر کوتاه خود، قیمتی در حدود یک دلار را حفظ کرده است. البته، خبر افزوده شدن “ترو یو اس دی” به فهرست مبادلات مرکز بایننس باعث شد که این آلت کوین در عرض چند ساعت ۳۰ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.

 

منابع: سی سی ان و کوین تلگراف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *