کوین چک پرداخت خسارت به مشتریان خود را آغاز کرد

کوین چک پرداخت خسارت به مشتریان خود را آغاز کرد

کوین چک پرداخت خسارت به مشتریانی که ان ای ام آن‌ها به سرقت رفته است را آغاز کرد. این اتفاق در پی هک شدن این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه در بیست و ششم ژانویه ۲۰۱۸ رخ داده است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

کوین چک و پرداخت خسارت برای حساب‌های هک شده

طبق دو گزارش مطبوعاتی که امروز، دوازدهم مارس (بیست و یکم اسفند) منتشر شده است، در حال حاضر کوین چک پرداخت خسارت به مشتریان خود را آغاز کرده است. امروز قیمت ان ای ام تحت تاثیر این اتفاق رشد قابل توجهی نسبت به باقی ارزهای رمزپایه (تا زمان انتشار این خبر) داشته است.

طبق اعلام وب سایت کوین چک، برداشت از حساب ارزهای رمزپایه بیت کوین،بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک، ریپل و لایت کوین نیز امکان‌پذیر شده است. همچنین، فروش اتریوم، اتریوم کلاسیک، ریپل، لایت کوین و بیت کوین کش هم از سر گرفته شده است. لازم به ذکر است که فروش بیت کوین در این مرکز متوقف نشده بود.

پیش از این، در هشتم مارس کوین چک تکرار کرده بود که به زودی شروع به پرداخت خسارات مشتریان خود می‌کند. طبق اعلام آن‌ها، به ازای هر کوین ان ای ام، حدود ۸۸٫۵ ین ژاپن (حدود ۰٫۸۳ دلار) خسارت پرداخت می‌شود. این رقم با توجه به ارزش ان ای ام در بیست و ششم ژانویه تعیین شده است. این در حالی است که حتی پس از افزایش قیمت امروز هم، هر ان ای ام در حال حاضر تنها ۰٫۳۸ دلار ارزش دارد.

کوین چک در اعلامیه خود آورده است:

“ما به صورت جدی و مصمم، اقداماتی را برای بالا بردن دقت انجام می‌دهیم و سیستم کنترل داخلی و سیستم کنترل مدیریتی را به دقت بررسی خواهیم کرد و استراتژی مدیریتی را برای اطمینان از محافظت کامل از مشتریان، مورد بازبینی قرار خواهیم داد.”

کوین چک و بزرگترین هک تاریخ ارزهای رمزپایه

در جریان هک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کوین چک مقادیری آلت کوین ان ای ام به ارزش حدود ۵۳۴ میلیون دلار به سرقت رفت. هک کوین چک به عنوان بزرگترین هک تاریخ ارزهای رمزپایه شناخته شده است. البته، در سال ۲۰۱۴، مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ام تی گاکس (Mt. Gox) نیز هک شده بود که با توجه به سرقت مقادیری بیت کوین در آن جریان، ارزش امروزی آن هک نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار است! با این وجود، در آن زمان، هک ام تی گاکس در حدود ۴۳۰ میلیون دلار ضرر تخمین زده شد.

پس از این اتفاق، آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) در ابتدا با انجام بازرسی‌های داخلی مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه مجاز ژاپن، به این هک پاسخ داد. در نتیجه بازرسی آژانس خدمات مالی ژاپن، دو مرکز تعلیق و پنج مرکز دیگر -از جمله کوین چک- جریمه و مجازات شدند. به این مراکز مهلتی داده شده است تا سیستم‌های امنیتی خود را ارتقا دهند.

کوین چک پرداخت خسارت به مشتریان خود را آغاز کرد

چگونه کوین چک هک شد؟

خبرگزاری محلی “نیکی” اعلام کرد که پیش از حمله هکرها، ایمیل‌های آلوده به ویروس به چند نفر از اعضای هیات مدیره کوین چک ارسال شده است. آن‌ها امیدوار بودند با باز کردن این ایمیل‌ها در سیستم کوین چک، بتوانند کلیدهای خصوصی را سرقت کنند.

پس از فرستادن و باز کردن ایمیل‌های مخرب، سیستم کوین چک شروع به برقراری ارتباط غیرمجاز با سرویس‌های خارجی مستقر در اروپا و ایالات متحده کرد. این ارتباط تا نیمه شب بیست و پنجم ژانویه ادامه پیدا کرد و در نهایت، مقادیری ان ای ام که به علت سهل‌انگاری کوین چک در کیف پول گرم نگه داشته شده بود، در ساعات اولیه بیست و ششم ژانویه به سرقت رفت.

برخی از توکن‌های ان ای ام به سرقت رفته از کوین چک بعدها در مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی و کانادایی ردیابی شد. با توجه به علامت‌گذاری این توکن‌ها از سوی بنیاد ان ای ام، پولشویی این سرقت برای هکرها تقریبا ناممکن شده است.

در هفتم مارس هم هکرها حمله‌ای ناموفق به مرکز بایننس داشتند. به تازگی ویتالیک باترین یک راه‌حل به نام “پلاسما کش” برای مقاوم شدن این گونه مراکز در برابر هک ارائه داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *