هک 530 میلیون دلاری مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی

هک ۵۳۰ میلیون دلاری مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی به علت سهل‌انگاری مدیرانش

یکی از مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپن هک شده است. به گفته مدیران ارشد “کوین چک” (CoinCheck)، مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی، بیش از ۵۳۰ میلیون دلار “ان ای ام” (NEM) از پلت‌فرم معاملاتی به سرقت رفته است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

“ماین سی‌سی”، تحلیل‌گر ارزهای رمزپایه شعبه ژاپن، گزارش داد که مدیران “کوین چک” در یک کنفرانس عمومی رسمی اعلام کردند که تمام پول‌های ذخیره شده در کیف پول گرم این مرکز توسط گروه ناشناخته‌ای از هکرها به سرقت رفته است.

کیف پول‌های گرم، بر خلاف کیف پول های سرد که امن و آفلاین نگهداری می‌شوند، چندان ایمن نیستند. اگر هکرها به شبکه نفوذ پیدا کنند، می‌توانند به اطلاعات کیف پول‌های گرم دسترسی داشته باشند. به همین دلیل، بیشتر مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه در مقیاس بزرگ صنعتی، فقط بخش کوچکی از وجوه را در کیف پول گرم نگهداری می‌کنند. این مراکز مبادلاتی، بقیه ارزهای رمزپایه را در کیف پول‌های سرد ذخیره می‌کنند. به این ترتیب، این وجوه ذخیره شده در کیف پول سرد، امن و بدون دسترسی به هکرها نگهداری می‌شود. با این وجود، تیم “کوین چک” گفته است:

“برای ما مدیریت کیف پول سرد، دشوار بود.”

هک 530 میلیون دلاری مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی

هک شدن کوین چک و به سرقت رفتن ۵۳۰ میلیون دلار “ان ای ام” (NEM)

هنوز مشخص نیست که دیگر مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه نیز هک شده و ارزهایشان به سرقت رفته است یا مصون مانده‌اند. اکنون “کوین چک” تأیید کرده است که ۵۳۰ میلیون دلار “ان ای ام” به سرقت رفته است. توسعه‌دهندگان “ان ای ام” و جامعه توسعه منبع باز مجددا تأیید کردند که برای بازیابی دارایی‌های از دست رفته از یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه به خاطر هک شدن، “هارد فورک” اجرا نخواهد شد.

ژاپن بزرگترین بازار ارزهای رمزپایه در جهان است. حجم معاملات روزانه این کشور به طور قابل توجهی از بازارهای ایالات متحده و کره جنوبی بیشتر است. همچنین، ژاپن دارای یک برنامه صدور مجوز دقیق برای مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه است. این برنامه صدور مجوز برای اطمینان از کیفیت اقدامات امنیتی و زیرساخت‌های مورد استفاده در پلت‌فرم‌های تجاری ایجاد شده است.

سرمایه‌گذاران با شنیدن خبر حمله هکرها به شدت آشفته شدند، زیرا “کوین چک” یکی از بزرگ‌ترین مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه در بازار ژاپن است. ان شرکت پشت سر “بیت فلایر” (BitFlyer) قرار دارد. بیت فلایر به تازگی مجوز شعب ایالات متحده و اروپایی خود را نیز گرفته است.

حمله هکرها به “کوین چک” به اداره خدمات مالی ژاپن (FSA) گزارش شده است. انتظار می‌رود که سازمان‌های مختلف دولتی ژاپن در بررسی نقص امنیتی “کوین چک” مشارکت داشته باشند. این میزان دارایی به سرقت رفته، آن را به یکی از بزرگ‌ترین سرقت‌های تاریخ تبدیل کرده است.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *