راهنمای کامل ریپل (Ripple (XRP – خرید و فروش و تاریخچه ریپل

اگر چیزی درباره ریپل نمی دانید ، نگران نباشید.

اصطلاح Ripple معمولا برای ارزهای دیجیتال (XRP) بکار برده می شود ، شبکه پرداخت بازی است که در آن مبادلات ارزی به خوبی شرکت های دارایی انجام میشود.

ریپل یک شرکت خصوصی در زمینه جریانات مالی با هدف ایجاد شبکه ای جهانی از موسسات مالی و بانک برای کاهش هزینه های پرداخت های بین المللی با استفاده از نرم افزار ریپل می باشد. Ripple این شبکه جهانی را که از نرم افزار Ripple استفاده می کند ، اینترنت قیمت می نامد.

محصولی منبع باز ساخته شده توسط Ripple اساس کار XRP است که مشکل بزرگ پرداخت های بین المللی که پیش سرمایه گذاری حساب های nostro/vostro ( این اصطلاحات ایتالیایی بوده و نوعی حساب بانکی است و زمانی استفاده می شود که بانکی پول بانک دیگر را به صورت سپرده نزد خود نگه می دارد.) است را حل می کند. XRP میتواند به وسیله گسترش بازارهای جدید برای ارائه دهندگان پرداخت نقدینگی منابع در زمان واقعی توسط بانک ها ، توافق های پرداخت سریعتر و هزینه های ارز خارجی کمتر به کار برده شود.

ریپل در مقابل مفهوم walled gardens شبکه های مالی است که متشکل از بانک ها ، کارت های اعتباری و سایر موسسات از جمله PayPal که مشکلاتی از جمله اینکه جریان های پولی را با دریافت کارمزد ، دریافت عوارض که برای تبدیل ارز دریافت و تاخیر در پردازش ها را دارند می باشد.

مزیت های ریپل

وقتی که شما به این موارد توجه می کنید می فهمید که وضعیت پرداخت ها عقب است.

ما می توانیم کلیپ یک خواننده را در وسط جنگل با تلفن خود پخش کنیم اما هنوز فرستادن مقدار ارز به مادر بزرگتان در ژاپن ( اگر مادر بزرگی در ژاپن ندارید از تخیل خود استفاده کنید) نیازمند هزینه و زمان برای پردازش است. تکنولوژی پرداخت های جهانی در حال حاضر وجود دارد پس چه دلیلی وجود دارد که صنعت پرداخت جهانی تا این حد عقب است؟

خوب این موضوع را می توان به این مسئله را می توان به این صورت تعبیر کرد که موسسات مالی تیرلیون ها دلار پول را از نگه داشتن پول و کارمزد پرداخت ها بدست می آورند رقابتی برای به روز کردن سیستم مالی سنتی که پول ها را در جیب آن ها نگه می دارد ندارند.

همچنین صنعت اقتصاد تمایل دارد که اطلاعات مالی را تحت اصطلاحات پیچیده ای که از افراد عادی بدست می آورد نگهداری کند. کلماتی مانند “تعهدات بدهی وثیقه” ، “آزادسازی کمی” را در یک پوشش محرمانه منتشر می شوند. با این حال به جای اینکه رویکرد “آتش زدن آن از پایه” ( کنایه از حذف کلی سیستم قدیمی ) که بسیاری از ایده های رمزپایه پذیرفته اند، هدف Ripple کار با دنیای اقتصاد فعلی است.

سالانه حدود ۱۵۵ ترلیون دلار بین مرزها جا به جا می شود. برای مثال فرض کنید همه از PayPal با مالیات ۲/۹٪ برای هر تراکنش دربافت می کند ، استفاده می کنند. به این ترتیب این می تواند راهی برای کاهش هزینه های بالایی باشد که پرداخت میکنیم ، فکر می کنم ، همه با مواردی که PayPal بخشی از مبلغ را کم می کند آشنایی داریم. این به این معنی است که حدود ۴،۴۹۵،۰۰۰،۰۰۰ دلار (۴٫۴۹۵ تریلیون دلار) از این پرداختهای جهانی به طور مستقیم به PayPal (یا شرکت یا موسسه دیگر) می رود. برای اینکه بیشتر به عمق ماجرا پی ببرید، این نکته را هم اضافه می کنم که این پرداخت ها احتمالا حتی به روزها پردازش نیاز دارند.

Ripple از کجا آمده است؟

پس مزیت چیزهایی مانند ریپل در به لرزه در آوردن چیزها است.

من می دانم ، ده ها نفر از خیال پردازانی هستند که می گویند: اگر ما می توانیم X٪ از چیزی را ( در بازاری بزرگ ، ناامن ، بسیار رقایتی و به طور کلی غیرقابل دسترس ) را بدست بیاوریم ، ما می توانیم بهترین در آن صنعت باشیم.

Ripple سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد ، واقعیت این است که  Ripple شرکتی با درآمد مولد با ۱۰۰ موسسه مالی بر روی شبکه بلاک چین مختص به خود است که شامل بانکی استاندارد با امتیاز صادر شده ، Westpac ، استاندارد ساز Banco و BBVA می باشد.

برای اینکه متوجه شوید که Ripple چگونه کار می کند ، بهتر است ابتدا درباره ی RTGS و RTXP بیشتر بدانیم.

برای مثال ، هنگامی که شما به وسیله بیت کوین پولی را جا به جا می کنید ، ارزش آن در زمان واقعی حساب می شود ( بدون در نظر گرفتن تاخیرهای بیت کوین ) و این منظور ما از RTGS است (Real-time Gross Settlement System).

Ripple از مفهومی با نام دروازه استفاده می کند که بهترین توصیف از چیزی شبیه یک لیست جهانی است که می توان آن را به این صورت توصیف کرد که یک بلاک چین خصوصی است. اساسا یک پورتال دیجیتال است که دولت ها ، شرکت ها و موسسات مالی برای پیوستن به شبکه Ripple از آن استفاده می کنند که به آن ( RTXP ( Ripple Transaction Protocol که با اسم رسمی RippleNet شناخته می شود.

هنگامی که یک کشور ، شرکت یا موسسه مالی به RTXP می پیوندد ، می تواند با سرعت بسیار سریع تر و کسری از هزینه ها نسبت به سایر دروازه ها مبادلات را انجام دهد. همچنین RTXP این امکان را فراهم می کند که مبادلات با هر نوع ارز ( دلار ، یورو و … ) و نیز هر نوع از ارزهای رمزپایه ( بیت کوین ، اتربوم و … ) انجام شود.

اساسا Ripple برای سازمان هایی مانند اپل یا آمازون ساخته شده است که مقدار زیادی ارز را بین مرزها جا به جا می کنند.

این نکته هم هائز اهمیت است که عملکرد شبکه Ripple به صورتی است که تبدیل تمام انواع ارز را پوشش می دهد. با این حال باید بتوان نقدینگی را تضمین کرد و اینجا زمانی است که XRP وارد کار می شود. XRP دارایی از نوع دیجیتال است که قابلیت تبدیل منابع مالی را به پرداخت کنندگان سازندگان بازار ها و بانک ها ارائه می دهد.

با توجه به اینکه زیرساخت Ripple برای شرکت های بزرگ مناسب است ، توجه زیادی به مصرف کننده های معمولی نمیکند. RTXP این قابلیت  را به صورت انفرادی ارائه نمی دهد و ریپل قصد ندارد به زودی تغییری در نحوه ی دریافت و ارسال فردی ایجاد کند اما با این وجود انقلابی در نحوه ی انتقال پول در مقیاس بزرگ در سراسر جهان است.

 ارز رمزپایه بیت کوین در هر ثانیه توانایی کنترل ۱۵ تراکنش دارد ،‌ در حالی که XRP می تواند بیش از ۱۵۰۰ تراکنش را در یک ثانیه انجام دهد. Ripple نشان داد که می توان حجم زیادی از تراکنش ها را در یک ثانیه مدیریت کرد.

 ساختار عرضه Ripple

یکی از عناصر کلیدی که در مورد ( Ripple ( XRP وجود دارد تعداد زیاد Ripple موجود است. در واقع تعداد ۱۰۰ میلیارد XRP  ایجاد شده است. در حال حاضر ۳۸.۶ میلیارد XRP در حال گردش وجود دارد و مابقی در آزمایشگاه های Ripple نگهداری می شوند.

در اطلاعیه ای در ماه می سال ۲۰۱۷ ، Ripple اعلام کرد که قصد دارد ۵۵ میلیارد از XRPها را برای تضمین اطمینان به سپرده ها وارد سیسنم در حال گردش کند.

Ripple نوعی متمرکز سازی است؟

وقتی Ripple اعلام می کند که حدود ۶۱.۴ میلیارد XRP در آزمایشگاه ها نگه داری می شوند بدین معنی است که Ripple متمرکز است یا حداقل می توان مطرح کرد که بیش از اکثریت ارزهای رمزپایه متمرکز است.

با این حال برد گارلینگوس ( بنیانگذار ریپل ) دیدگاه دیگری درباره این موضوع دارد.

گارلینگوس اعلام کرد: Ripple متمرکز نیست و ثبات آن در این است که در صورتی که امروز Ripple ناپدید شود ، XRP به کار خود ادامه خواهد داد و این مساله برای من مهم ترین معیار است که چیزی غیرمتمرکز می باشد. وی در ادامه به مسائلی اشاره کرد که نشان می داد که Ripple در واقع غیرمتمرکز می باشد.

فکر می کنم یکی از راه های دقیق تر برای توصیف متمرکز بودن با نبودن ریپل این است که در واقع یک ترکیب ناملموس از هر دو است. شما با یک شرکت مالی مواجه هستین که بیش از نیمی از رمزها را دارد و برنامه ای برای انتشار آن ها دارد و همچنین اولویت این شرکت بدست آوردن شرکای بیشتر روی Ripple می باشد.

متمرکز بودن لزوما چیز بدی نیست ، اما بسیاری از ایده پردازان غیرمتمرکز بودن را در جامعه ی ارزهای رمزپایه غیرممکن می دانند.

کجا می توان Ripple را خرید و ذخیره کرد؟

شما می توانید Ripple را در بسیاری از مبادلات ارزهای رمزپایه رایج مانند Bitfinex ، Kraken ، Bittrex و Poloniex و همچنین از طریق پلتفرم هایی که بر مبنای دریافت حق الزحمه فعالیت می کنند مانند Changelly یا ارائه دهندگان کیف پول هایی مانند Gatehub خریداری کنید.

من وقتی برای اولین بار Rippleخریدم فقط بنا به اینکه کیف پول Gatehub معرفی شده بود از آن استفاده کردم و خیلی هم خوب کار کرد. در نهایت من به یک صراف قوی تبدیل شدم. با این وجود اگر میخواهید Ripple را برای مدتی طولانی نگهداری کنید ، توصیه می کنم از کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger Nano S و یا از پشتیبانی ریپل استفاده کنید.

به طور کلی کیف پول های سخت افزاری به دلیل آفلاین بودن نسبت به سایر کیف های آنلاین بسیار امن تر هستند اما برای افرادی که به صورت پیوسته مبادلات مختلف انجام می دهند گزینه ای ایده آل نیستند. کیف پول های آنلاینی که Bittrex میزبان آن هاست ، مبادلات را ساده تر می کنند اما به دلیل اتصال به اینترنت خطرهایی نیز وجود دارد.

آیا باید در ( Ripple ( XRP سرمایه گذاری کرد؟

خوب این مساله کاملا به خود شما بستگی دارد.

موفقیت Ripple در نهایت به تعداد افراد روی آن وابسته است ( که در سال های گذشته به طور پیوسته رشد داشته است ) ، تعداد افرادی که از محصولات Ripple استفاده می کنند و تاثیری که روی XRP می گذارد بستگی دارد.

به نظر میرسد که ریپل در این زمینه ها خوب عمل می کند البته عرضه خالص XRP در بازار نیز از نکات هائز اهمیت است ( مجموع عرضه ۱۰۰ میلیارد دلار می باشد). Ripple حدود ۶۲ میلیارد Ripple را نگه داشته است ( حدود ۶۲٪ از Rippleهای موجود). این مساله به این معنی است که آن ها می توانند تعداد زیادی از Ripple های خود را وارد بازار کنند که تا قیمت را کنترل کنند و به طور کلی پایین نگه دارند.

با این حال ، جدا از معیارهای سرمایه گذاری ، داشتن درک واقعی از XRP از اهمیت بالایی برخورد برخوردار است:

 • آیا شما فرصتی را می شناسید که ریپل در برابر آن ها مزبتی داشته باشد؟
 •   آیا فکر می کنید که تیم Ripple آن را خاموش می کند؟
 • تیم Ripple برای رسیدن اهدافشان در بازه سه ماه چه کارهایی انجام می دهند؟

برای داشتن اطلاعات بیشتر باید صحبت های بنیانگذار Ripple برد گارلینگوس را دنبال کنید ، او درباره همه چیز صحبت می کند از جمله اینکه آیا باید در Ripple سرمایه گذاری کرد؟ و اینکه چگونه Ripple می تواند انقلابی اقتصادی باشد.

صحبت نهایی

بنا به توضیحات داده شده مستقل از اینکه شما تصمیم به سرمایه گذاری روی ( Ripple ( XRP دارید یا خیر ، ارزش دنبال کردن افزایش بلاک چین را دارد.

ریپل یکی از معدود رقبای قانونی قابل قبول برای سیستم های پشتیبان مالی قدیمی می باشد و می تواند نقش مهمی در نحوه جا به جایی های مالی را در این سیاره ایفا کند.

تا زمانی که هیچ برنامه عملی برای استفاده افراد عادی از XRP وجود ندارد ، تعداد زیادی از آن ها وجود نخواهد داشت و این دلیل مناسبی است که مردم عادی اشتیاق زیادی برای تصاحب آن ندارند. اگرچه هنگامی که آن را از دید صنعت پرداخت جهانی می نگرید ، روشی قدیمی با تکنولوژی سطح بالا است.

منبع : www.coincentral.com

2 پاسخ
 1. میثم
  میثم says:

  کیف پول GateHub رایگان نیست؟ ۲۰ تا ریپل اولش باید داشته باشی این برای چیه؟ الان حدود ۴۰۰ هزار تومان میشه ، نمی دونم کیفش چرمیه مگه 🙂 ، میشه راجع به این توضیح بدید مرسی.

  پاسخ
  • مستر کوین
   مستر کوین says:

   تقریبا همه کیف پول های ریپل مقدار ۲۰ عدد بعنوان هزینه نگهداری برمیدارن که میشه گفت جزو قوانین شبکه ریپل هست . البته سایتهایی مثل coinpayments این مقدار را نگه نمیدارن .

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *