مجازات هفت مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی

مجازات هفت مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی

مقامات ژاپنی پس از بازرسی، هفت مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه را مجازات کرده‌اند. این مجازات ها شامل تعلیق مجوز دو مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی می‌شود.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

مجازات هفت مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه

آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA)، تنظیم کننده و ناظر مسائل مالی این کشور، با ارزشیابی مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه داخلی، اقدام به مجازات برخی از آن‌ها به دلیل استفاده از شیوه‌های امنیت سایبری ضعیف و اقدامات ناکافی در زمینه مبارزه با پولشویی کرده است. دو مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه FSHO و “بیت استیشن”، سخت‌ترین مجازات را متحمل شده‌اند و مجوز کار آن‌ها به حالت تعلیق درآمده است.

مجازات تعلیق برای بیت استیشن و FSHO

بر اساس گزارش‌های نشریه‌های محلی، آژانس خدمات مالی ژاپن در طول بازرسی‌های خود کشف کرد که یکی از اعضای ارشد مرکز مبادلات بیت استیشن، با بیت کوین های مشتریان سودآوری شخصی کرده است. در مورد مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه FSHO نیز آژانس خدمات مالی ژاپن به خبرگزاری یوکوهاما اعلام کرد: موارد مکرری معاملات هنگفت ارزهای رمزپایه در این مرکز انجام گرفته است که هیچ اقدامی در مورد اطلاع رسانی یک معامله مشکوک از سوی آن‌ها صورت نگرفته است.

۵ مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه مجازات شده دیگر

پنج مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه دیگر شامل “کوین چک”، “جی ام او کوین”، “تک باریو”، بایکرمنتز” و “مستر اکسچنج”نیز مجازات شده‌اند. کوین چک، مرکز مبادلات مستقر در توکیو است که ۵۳۰ میلیون دلار در اوایل سال ۲۰۱۸ به صورت ارز رمزپایه ان ای ام از آن به سرقت رفته است.

مجازات هفت مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی

تمام هفت مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه به علت عدم وجود سیستم‌های کنترل داخلی مناسب و اقدامات امنیتی کم اثر مورد بررسی قرار گرفته و مجازات شده‌اند. نکته قابل توجه این است که دو مرکز تک باریو و جی ام او کوین، به صورت ویژه در آژانس خدمات مالی ژاپن ثبت شده‌اند و دارای مجوز رسمی این نوع مراکز در ژاپن می‌باشند.

پس از بازرسی در محل مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه جی ام او کوین، این مرکز متهم به عدم رسیدگی به تعدادی از خطاهای سیستم و عدم اقدام برای جلوگیری از وقوع دوباره آن‌ها شد.

آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) پس از آن که کوین چک در اواخر ماه ژانویه هک شد، شروع به بررسی این مرکز مبادلات کرد و اعلام کرد که این مرکز اقدامات لازم را برای مبارزه با پولشویی انجام نداده است. آن‌ها خواستار آن شدند که این اپراتور مستقر در توکیو، اقدامات لازم را برای عملیات تجاری مطمئن ایمن که از دارایی‌های مصرف کنندگان محافظت می‌کند، انجام دهد. کوین چک، روز چهارشنبه اعلام کرد که برنامه‌ای برای بهبود خدمات خود تا بیست و دوم ماه مارس اجرا می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *