افزایش ارزش بیت کوین و بهبود بازار

افزایش ارزش بیت کوین و بهبود ۱۵۹ میلیارد دلاری در بازار ارزهای رمزپایه

افزایش ارزش بیت کوین باعث بهبود بازار ارزهای رمزپایه شد. همان‌گونه که پیش‌بینی کرده بودیم، ارزهای رمزپایه با کمی صبر و استقامت توانستند بر اصلاح بزرگ دیگری چیره شوند. فعلاً شرایط این بازار حاکی از بهبود وضعیت آن است.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

منتقدین ارزهای رمزپایه و در صدر آن‌ها، بیت کوین، چند روزی با سر و صدا اعلام کردند که حباب بیت کوین طبق پیش‌بینی‌های آن‌ها ترکیده و وضعیف اسف‌بار شده است. برخی حتی از اتمام کار بیت کوین سخن می‌گفتند. همراهی این نقدها با سقوط آزاد قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه، دلهره را در جان سرمایه‌گذاران کاشته بود.

با این وجود، حالا روند بازار بر وفق مراد طرفداران و کارشناسان خوش‌بین ارزهای رمزپایه است. بازار ارزهای رمزپایه با بهبود ۱۵۹ میلیارد دلار مواجه شده‌اند. این اتفاق توسط افزایش ارزش بیت کوین سرچشمه گرفته شد. بیت کوین که از ۱۰،۰۰۰ دلار هم ارزان‌تر شده بود، در حال حاضر با ۱۲،۰۰۰ دلار نیز معامله می‌شود. در پی افزایش ارزش بیت کوین نیز، دیگر ارزهای رمزپایه قوت گرفتند. برخی از آلت کوین‌ها حتی افزایش قیمت روزانه بیش از ۴۰ درصد را نشان می‌دهند.

 

ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه

در مجموع، ارزش بازار ارزهای رمزپایه به ۵۸۸٫۵ میلیارد دلار رسیده است. این رقم نشان‌دهنده‌ی بهبود ۴۱ درصدی ارزش بازار نسبت به پایین‌ترین میزان خود در روز چهارشنبه است. چهارشنبه، ارزش کل بازار بازار ارزهای رمزپایه تا ۴۱۵ میلیارد دلار نیز رسید.

 

افزایش ارزش بیت کوین تا ۱۲٫۰۰۰ دلار

روز چهارشنبه برای سرمایه‌گذاران جدید بیت کوین به عنوان یک آزمایش جدی بود. برخی از این سرمایه‌گذاران نزدیک به یک ماه پیش بیت کوین را با ارزشی معادل ۱۹٫۵۰۰ دلار خریده بودند. با سقوط قیمت بیت کوین، این ارزش حتی به پایین‌تر از ۱۰٫۰۰۰ دلار رسید که یعنی سرمایه‌ی آن‌ها “نصف” شده بود. با این وجود، می‌توان از این اتفاقات و تجارب درس گرفت. برخی، با شتاب فراوان، “نیمی” از سرمایه‌ی خود را حفظ کردند و برخی نیز با حفظ بیت کوین خود، اکنون -به هر حال- حدود بیست درصد بیش از ۴۸ ساعت پیش سرمایه دارند.

افزایش ارزش بیت کوین پس از چند روز بحرانی، در روز پنج‌شنبه با ۱۴ درصد رشد اتفاق افتاد. روز پنج‌شنبه در “بیت فاینکس” قیمت بیت کوین به ۱۱٫۹۰۱ دلار رسید. در لحظه انتشار این خبر، قیمت بیت کوین ۱۱٫۸۰۶ دلار است. پس از افزایش ارزش بیت کوین ارزش کل بازار این ارز رمزپایه اکنون ۱۹۸٫۵ میلیارد دلار شده است.

افزایش ارزش بیت کوین و بهبود بازار

قیمت اتریوم از ۱۰۰۰ دلار نیز فراتر رفت

قیمت اتریوم نیز یک بهبود مشابه بیت کوین را تجربه کرد و با ۱۹ درصد افزایش به ۱٫۰۶۸ دلار رسید. این در حالی است که اتریو در روز چهارشنه حتی قیمت ۷۸۵ دلاری را تجربه کرده بود. کل ارزش بازار اتریوم اکنون ۱۰۳٫۷ میلیارد دلار است.

 

رکوردداری ریپل در افزایش قیمت

ريپل با ۵۷ درصد افزایش قیمت رکورددار است. تمام ارزهای رمزپایه برتر بازار در روز پنج‌شنبه شاهد رشد قیمت بودند. با این وجود، در میان ۱۰ ارز برتر بازار ارزهای رمزپایه، ریپل بهترین عملکرد را داشته است. این آلت کوین ۵۷ درصد افزایش قیمت داشت. با ادامه این روند در روز جمعه، قیمت ریپل در حال حاضر ۱٫۶۷ دلار است و ارزش کل بازار آن به ۶۴٫۶ میلیارد دلار رسیده است.

عوامل متعددی به عملکرد بی نظیر ریپل کمک کرده‌اند. از جمله‌ی این عوامل می‌توان به کاهش ترس‌ها از این که کره جنوبی -به عنوان بزرگ‌ترین بازار XRP- تلاش خواهد کرد تا ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه را به اجرا درآورد، اشاره داشت.

علاوه بر این، یک بانک بزرگ کره جنوبی اعلام کرد که یک بلاک چین آزمایشی دوم را با استفاده از بلاک چین ریپل راه‌اندازی خواهد کرد. این بلاک چین از ویژگی یکپارچگی XRP بهره نمی‌برد، اما این نوع از اعلام‌ها باعث افزایش قیمت این آلت کوین شده‌اند.

 

سایر آلت کوین‌ها

دیگر ارزهای رمزپایه برتر شامل بیت کوین کش، کاردانو، لایت کوین، نم، نئو، استلار و آیوتا نیز ارزش خود را در بازار ارزهای رمزپایه بهبود دادند. همچنین، ورج، دوژکوین و پیر کوین نیز پنج‌شنبه خوب را با افزایش قیمت به پایان رساندند.

 

منابع: ccn.com و coinmarketcap.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *