کاربران آیوتا و کیف پول‌های خالی

کاربران آیوتا و کیف پول‌های خالی شده: هکرها اقدام به سرقت میلیون‌ها دلار کردند

به تازگی جامعه‌ی کاربران آیوتا متحمل ضربه‌ی سختی شده است. تعدادی از کاربران این ارز رمزپایه، کیف پول‌های الکترونیکی خود را خالی یافته‌اند. دلیل این اتفاق، استفاده از وب‌سایت‌های آلوده‌ی تولید “سید” (Seed) بوده است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

کاربران آیوتا و کیف پول‌های خالی

در دو روز گذشته بسیاری از کاربران آیوتا خبر از سرقت محتویات کیف پول‌های خود از محلی ناشناخته داده‌اند. علت وقوع این حادثه، تولیدکنندگان آنلاین “سید” است.

تولیدکنندگان سید آیوتا، وب‌سایت‌هایی می‌باشند که به کاربران امکان تولید سید جدید برای ایجاد کیف پول‌های آیوتا را می‌دهند. هنگام ایجاد یک کیف پول آیوتای جدید، از کاربران درخواست می‌شود که به جای تولید تصادفی سید به صورت آنلاین، یک سید ۸۱ کاراکتری بسازند.

میان‌برهایی معرفی شده توسط وب‌سایت “هِلو آیوتا”، شامل تولیدکننده سید “آی‌پی‌ اف‌اس”، یا ساخت کلید توسط سیستم مک، یا ترمینال لینوکس برای استفاده است. البته هر کدام از موارد فوق به دلیل نداشتن محیطی کاربرپسند، باعث روی گرداندن کاربران جدید از تولیدکنندگان آنلاین می‌شود.

کاربران آیوتا و کیف پول‌های خالی

استفاده بیش از حد تولیدکنندگان آنلاین سید به منظور استفاده در کیف پول‌های آیوتا، باعث از دسترس خارج شدن وب‌سایت آیوتا گردیده است. این مشکل به جایی رسید که پیغام “متاسفیم، وب‌سایت معیوب شده است” در صفحه ورودی وب‌سایت نمایش داده می‌شود. به منظور تولید سید تصادفی در محیط آنلاین، کاربران باید ماوس را در صفحه مانیتور بچرخانند. سپس، سیدی مطابق با پیش نیازهای کیف پول‌های آیوتا تولید خواهد شد. همچنین، این وب‌سایت نسخه‌ی خلاصه شده و سرواژه‌سازی شده این سیدها را هم ارائه می‌دهد.

بر اساس خبر وبلاگی متعلق به “رالف راتمن”، عضو شبکه مبلغان آیوتا، هکرها با استفاده از حمله‌ی DDoS به سرورهای اصلی و مشهور آیوتا، قربانیان را در نجات سرمایه‌های خود ناکام گذاشتند.

هکرها از جزئیات سیدها اطلاع داشتند. کاربران آیوتا آن‌ها را با قرار دادن کلیدهای خود در بشقاب‌های نقره‌ای به کیف پول خود دعوت کرده‌اند. انجمن اپراتورهای سرور در حال حاضر مشغول بررسی راه‌حل‌های متعددی برای حفاظت هرچه بهتر کاربران عمومی از این نوع حمله‌های خاص است.

موضع انجمن آیوتا

انجمن آیوتا موضع خود را در مورد تولیدکنندگان سید به طور شفاف مشخص کرده است. این انجمن کاربران را تشویق به تغییر در مشخصات پایه‌ای سیدها به منظور پیشگیری از وقوع هرگونه ایرادی می‌کند. همچنین این انجمن به دفعات اعلام داشته است که این گونه حمله‌ها هیچ‌گونه ارتباطی با فن‌آوری آیوتا نداشته و صرفاً به دلیل خدمات تولیدکنندگان سید می‌باشد.

آیوتا این اواخر با همکاری این شرکت با مایکروسافت برای برطرف ساختن ایرادها، دوران سختی را سپری کرده است. همچنین، آسیب‌های تعمیر شده نیز دوباره به مشکل برخوردند. علاوه بر این، در ماه اکتبر، آیوتا به وسیله‌ی نقطه ضعفی در “اسنپ شات” در معرض خطر قرار گرفته بود.

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *