شبکه بلاک چین اتریوم غیرمتمرکزتر از شبکه بیت کوین است

شبکه بلاک چین اتریوم غیرمتمرکزتر از شبکه بیت کوین است

در کنفرانس جنسیس لندن توسط یک متخصص ارزهای رمزپایه عنوان شد که مطالعات نشان می‌دهد شبکه بلاک چین اتریوم غیرمتمرکزتر از شبکه بیت کوین است. “اِمین گون سیرر” این مطالعه را انجام داده است. او استاد دانشگاه کورنل است.

با اخبار مستر کوین همیشه به روز باشید…

شبکه بلاک چین اتریوم غیرمتمرکزتر از شبکه بیت کوین است

“اِمین گون سیرر” در کنفرانس جنسیس لندن نتایج جالبی از تحقیقات خود ارائه داده است. او می‌گوید که گره‌های شبکه بلاک چین اتریوم بسیار توزیع شده‌تر از شبکه بیت کوین می‌باشند. این توزیع هم از نظر تعداد افرادی که با سیستم‌های خود گره‌های شبکه بلاک چین اتریوم را تشکیل می‌دهند، و هم از نظر پراکندگی جغرافیایی این گره‌ها، گسترده‌تر از بیت کوین است.

بنا بر اظهارات گون سیرر، گره‌هایی در شبکه بلاک چین بیت کوین به موسسات و نهادها مرتبط می‌شوند، بیش از اتریوم است. این سخن به این معنی است که اتریوم بیشتر توسط افراد حقیقی اداره می‌شود. گون سیرر گفت:

“اطلاعات نشان می‌دهد که گره‌های اتریوم در فضای بیشتری در سراسر جهان توزیع شده است. گره‌های اتریوم به طور معمول از مکان‌ها، شبکه‌های کوچک‌تر، و سیستم‌های خانگی استفاده می‌کنند. در مقام مقایسه، گره‌های بیت کوین بیشتر در دیتا سنترها قرار دارند. تحقیقات ما حاکی از این است که ۵۶ درصد گره‌های شبکه بلاک چین بیت کوین در دیتا سنترها وجود دارند.”

شبکه بلاک چین اتریوم نیازمند تقویت و تکامل

اتریوم از نظر ساختاری دارای تفاوتی بنیادین نسبت به بیت کوین است. دلیل این امر هم این است که شبکه بلاک چین اتریوم برای مدیریت برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (Dapps) طراحی و بهینه شده است.

از زمان پیدایش اتریوم در سال ۲۰۱۵، اطلاعات غلط فراوانی پیرامون این آلت کوین منتشر شده است. این اطلاعات غلط باعث شده است که برخی از سرمایه گذاران، کاربران و توسعه دهندگان تصور کنند که شبکه بلاک چین اتریوم ویژگی‌های کلیدی ضعیف‌تری نسبت به برخی دیگر از ارزهای رمزپایه نظیر بیت کوین دارد. آن‌ها معتقدند که شبکه بلاک چین اتریوم از نظر امنیت و تمرکز زدایی ضعیف است.

علاوه بر این، این افراد انعطاف پذیری و توانایی این شبکه را برای مدیریت برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (Dapps) در مقیاس بزرگ ضعیف می‌دانند. البته این اظهارات چندان بی‌دلیل هم نبوده است، چرا که برنامه‌ای نظیر “کریپتو کیتیز” به دلیل حجم ترافیکش برای شبکه بلاک چین اتریوم مشکل‌ساز شده است. این در حالی است که اگر سیستم‌هایی نظیر توییتر و فیس بوک بخواهند بر اساس برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز اتریوم ارائه شوند، شبکه بلاک چین اتریوم باید قادر به پردازش هزاران تراکنش در ثانیه باشد.

با این وجود، “ویتالیک باترین” به عنوان بنیان‌گذار روسی اتریوم عنوان کرد که تکامل شبکه بلاک چین اتریوم به سه تا پنج سال زمان نیاز دارد. به گفته باترین، پس از این زمان اتریوم به جایگاه واقعی خود خواهد رسید.

در صورتی که گفته باترین محقق شود، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز می‌توانند باعث رونق اتریوم شوند. به این ترتیب، طرفداران، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان بسیار زیادی به اتریوم روی خواهند آورد.

شبکه بلاک چین اتریوم غیرمتمرکزتر از شبکه بیت کوین است

راه حل گون سیرر برای سرعت در شبکه بلاک چین اتریوم و بیت کوین

گون سیرر در کنفرانس جنسیس لندن به این نکته اشاره کرد که استفاده از فناوری‌های سخت افزاری نظیر SGX اینتل می‌تواند به شبکه بلاک چین اتریوم و بیت کوین برای رسیدگی و تایید هزاران تراکنش در ثانیه کمک خواهد کرد. SGX فناوری است که در دستگاه‌های اینل نظیر لپ تاپ‌ها وجود دارد. گون سیرر فناوری SGX را بسیار هیجان انگیز نامید که از دیگر فناوری‌های محاسباتی برتر است.

در نهایت، گون سیرر خود فناوری بلاک چین را فرصتی عظیم برای بازنویسی بسیاری از راه حل‌های موجود در زمینه‌های مختلف معرفی کرد.

منبع: ccn

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *