رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB): بانک‌های اروپایی به زودی می توانند بیت کوین نگهداری کنند

رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB): بانک‌های اروپایی به زودی می‌توانند بیت کوین نگهداری کنند

رئیس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد که بعد از لیست کردن قراردادهای آتی بیت کوین توسط صرافی‌های ایالات متحده، بانک‌های اروپایی می‌توانند به زودی بیت کوین نگهداری کنند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

ماریو دراگی، رئیس بانک مرکز اروپا (ECB)، در جلسه پارلمان اروپا در این هفته، به موضوع ارزهای رمزپایه اشاره کرد. رئیس بانک مرکزی اروپا افشا کرد که مقامات، روند جاری نگهداری ارزهای رمزپایه در بانک‌های اروپایی را در نظر نگرفته بودند. او گفت: “موسسات مالی در اتحادیه اروپا، با وجود علاقه زیاد مردم به ارزهای رمزپایه، شور و اشتیاق کمی نسبت به ارزهای رمزپایه نظیر بیت کوین، نشان می‌دهند.”

رئیس بانک مرکزی تصدیق کرد که این روند ظهور ارزهای رمزپایه می‌تواند به جریان اصلی سرمایه گذاری تبدیل شود. دراگی اعلام کرد که:

“به هر حال، توسعه‌های اخیر، مانند لیست کردن قراردادهای آتی بیت کوین توسط صرافی‌های ایالت متحده، می‌تواند بانک‌های اروپایی را به نگهداری بیت کوین سوق دهد. بنابراین، ما چنین مسئله‌ای را در نظر خواهیم گرفت.”

با توجه به اینکه دراگی قبلا بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه را “دارایی‌های پرمخاطره” نامیده بود، و این که بانک‌ها باید ریسک‌های بالقوه ارزهای رمزپایه را در صورت به کارگرفتن آن‌ها در نظر بگیرند، اظهارات اخیرش بسیار قابل توجه و ارزشمند برای این نوع ارزها بود. گروه CME، بزرگ‌ترین صرافی جهان، با تحقیر بسیاری از بانک‌های وال استریت، قراردادهای آتی بیت کوین را در اواسط ماه دسامبر لیست کرد. البته، CBOE لیست خود را یک هفته قبل از CME ایجاد کرده بود.

رئیس بانک مرکزی اتحادیه اروپا، به نظارت یکپارچه از طریق “مکانیسم وابسته به نظارت منحصر به فرد” اشاره کرد تا بر ریسک‌های دارایی‌های دیجیتال موسسات یا بانک‌ها نظارت کنند.

 

رئیس بانک مرکزی اروپا و تغییر نگرش نسبت به ارزهای رمزپایه

دراگی پیش از این اعلام کرده بود که بانک مرکزی اروپا اختیاراتی برای تنظیم بیت کوین ندارد. با این وجود، او در اظهارات این هفته خود، به رویکرد نظارت بیشتر -و نه تنظیم مقررات- بر بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه که در بین بانک‌های اتحادیه اروپا به کار گرفته شده است، اشاره می‌کند.

همچنین، دراگی آخرین بار در ماه اکتبر ۲۰۱۶، گفته بود که ارزهای رمزپایه از نظر بانک‌ مرکزی اروپا به اندازه کافی رشد نداشته‌اند تا بتوان برای آن‌ها قانونی در نظر گرفت.

دراگی در ماه نوامبر ۲۰۱۸ اضافه کرد که بیت کوین و تاثیر گسترده بخش ارز رمزپایه، بسیار محدود است و هیچ‌گونه ریسکی برای بانک‌های مرکزی ندارد. این در حالی است که ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز، اساسا مانع کنترل تامین پول از سوی تعداد کمی از موسسات می‌شوند.

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *