بلاک چین اروپایی با توافق بیست و دو کشور اجرایی می‌شود

بلاک چین اروپایی با توافق بیست و دو کشور اجرایی می‌شود

بیست و دو کشور اروپایی توافق نامه‌ای را برای ایجاد بلاک چین اروپایی به امضاء رسانده‌اند. این گام تازه‌ای برای به عمل درآمدن پتانسیل موجود در فناوری بلاک چین محسوب می‌شود.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

تشکیل بلاک چین اروپایی با مشارکت کشورهای این قاره

بر اساس گزارش روز دهم آوریل، نشست “روز دیجیتال ۲۰۱۸” کمیسیون اروپا (EC) به یک موافقت نامه برای ایجاد بلاک چین اروپایی منجر شده است.

در طی نشست دیروز، معاون رئیس کمیسیون اروپا از کشورهای اروپایی خواست تا در زمینه نوآوری‌های بلاک چین و توسعه هوش مصنوعی (AI) تبدیل به رهبری در فناوری‌های دیجیتالی باشند. او اظهار داشت که وسیله‌ای برای همکاری در میان کشورهای عضو جهت تبادل تجربه و تخصص در زمینه‌های فنی و نظارتی باید به وجود آید. به این ترتیب می‌توان بلاک چین اروپایی را برای برنامه‌های کاربردی راه اندازی کرد.

“ماریا گابریل”، عضو کمیسیون جامعه و اقتصاد دیجیتالی اروپا از پتانسیل موجود در فناوری بلاک چین برای ادغام در صنایع موجود سخن گفت. گابریل این گونه اظهار داشت:

“در آینده تمامی خدمات عمومی از فناوری بلاک چین بهره خواهند برد. بلاک چین یک فرصت عالی برای اروپا و کشورهای عضو اتحادیه است تا در مورد سیستم‌های اطلاعاتی خود تجدید نظر کنند، اعتماد کاربر و حفاظت از اطلاعات شخصی را به دست آورند، به ایجاد فرصت‌های جدید کسب و کار کمک کنند، و زمینه‌های جدیدی برای رهبری، منافع شهروندان، خدمات عمومی و شرکت‌ها را به وجود آورند.”

بلاک چین اروپایی با توافق بیست و دو کشور اجرایی می‌شود

بلاک چینی منطبق با قوانین اروپایی

با توجه به اخبار منتشره، در این نشست موضوع تنظیم مقررات فناوری بلاک چین نیز مطرح شد. در این زمینه مقرر شد که کشورهای اروپایی به ایجاد یک محیط فعال و کاملا منطبق بر چارچوب قوانین اتحادیه اروپا و مدل‌های حکومتی مستقر در آن، کمک کنند تا از فناوری بلاک چین در سراسر اروپا استفاده شود.

در نهایت نیز کشورهای شرکت کننده در این نشست، توافق نامه‌ای را برای ایجاد بلاک چین اروپایی به امضاء رساندند. بیست و دو کشور در این توافق نامه مشارکت کردند که عبارتند از: آلمان، اتریش، بلژیک، بلغارستان، جمهوری چک، استونی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، فنلاند، فرانسه، ایرلند، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، پرتغال، اسلوواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، و انگلستان.

همچنین، از دیگر اعضای اتحادیه اروپا نیز برای پیوستن به این توافق نامه دعوت به عمل آمده است.

 

منبع: کوین تلگراف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *