کوین چک پیش از هک شدن، ۴۹۱ میلیون دلار سودآوری داشته است

با توجه به اطلاعات مالی منتشر شده توسط شرکت مانکس گروپ، مرکز مبادلاتی کوین چک پیش از هک شدن، نزدیک به ۴۹۱ میلیون دلار سود به دست آورده بوده است.

با اخبار مستر کوین همیشه به روز بمانید…

 

کوین چک پیش از هک شدن، ۴۹۱ میلیون دلار سودآوری داشته است

مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کوین چک در ماه ژانویه هک شده بود. از این مرکز مبادلاتی معادل ۵۳۰ میلیون دلار توکن “ان ای ام” به سرقت رفته است. این اتفاق، بزرگترین هک در تاریخ ارزهای رمزپایه تا کنون بوده است.

حالا اطلاعاتی منتشر شده است که نشان می‌دهد در طی دوره یک ساله منتهی به ماه مارس، کوین چک بیش از ۶۲٫۶ میلیارد ین،  معادل ۵۷۳ میلیون دلار درآمد داشته است. است این درآمد در مقابل تنها ۸٫۸ میلیارد ین، معادل ۸٫۱ میلیون دلار هزینه‌های جاری کوین چک بوده است.

بیشتر این سود در طی دوره ده ماهه پیش از هک شدن کوین چک به دست آمده است؛ زیرا این پلت‌فرم مبادلاتی در ماه‌های فوریه و مارس تا حد زیادی غیر فعال بوده است. این میزان سودآوری به طور قابل ملاحظه‌ای خسارات ناشی از هک شدن کوین چک را جبران کرده است.

 

مانکس گروپ خریدار کوین چک هک شده

شرکت “مانکس گروپ” یک شرکت کارگزاری ژاپنی است. در روزهای گذشته و پس از هک شدن کوین چک، این شرکت اقدام به خریداری مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کوین چک کرده است. مانکس گروپ تنها حدود ۳۴ میلیون دلار برای خرید این مرکز مبادلاتی هک شده هزینه کرده است. مهمترین دلیل برای کم بودن مبلغ این معامله این است که بعید به نظر می‌رسد آژانس خدمات مالی کشور ژاپن (FSA) به کوین چک با مدیریت قبلی مجوز بدهد.

مانکس گروپ گفته است که در حال حاضر قصد دارد بلاک چین مخصوص به خود را برای مدیریت معاملات محصولات مالی راه اندازی کند. همچنین، این شرکت ژاپنی در نظر دارد یک عرضه اولیه سکه (ICO) برای این پلت‌فرم به اجرا گذارد.

نکته قابل توجهی که بلومبرگ منتشر ساخته است، این است که گروه مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپن (که اپراتور بزرگترین بازار سهام در این کشور است) در سال منتهی به ماه مارس نزدیک به ۷۱٫۸ میلیارد ین سودآوری داشته است. در صورتی که هک کوین چک رخ نداده بود، این رقم به میزان زیادی افزایش می‌یافت.

کوین چک پیش از هک شدن، ۴۹۱ میلیون دلار سودآوری داشته است

به تازگی گزارش دیگری منتشر شده بود که نشان می‌داد میزان سود بزرگترین بانک آلمان در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸، بسیار کمتر از سودآوری مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس در سه ماهه دوم فعالیت خود بوده است. نکته قابل توجه این است که “دویچه بانک” (Deutsche Bank) غول بانکی آلمان است که ۱۴۸ سال پیش تاسیس شده است. این در حالی است که مرکز مبادلاتی بایننس کمتر از ۸ ماه است که فعالیت خود را آغاز کرده است.

 

منبع: ccn

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *