اولین اپلیکیشن موبایل برای پرداخت‌های بین المللی با استفاده از ایکس کارنت (xCurrent) ریپل

اولین اپلیکیشن موبایل برای پرداخت‌های بین المللی توسط بانک سانتاندر راه اندازی می‌شود. این اپلیکیشن موبایل از ایکس کارنت (xCurrent) ریپل استفاده خواهد کرد. انتشار این اپلیکیشن موبایل به نوعی یک موفقیت دیگر برای تیم توسعه دهنده ریپل محسوب می‌شود و می‌تواند بر ارزش این آلت کوین تاثیرگذار باشد.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

اولین اپلیکیشن موبایل برای پرداخت‌های بین المللی با استفاده از ایکس کارنت (xCurrent) ریپل

بانک سانتاندر اولین اپلیکیشن موبایل را برای پرداخت‌های بین المللی تدارک دیده است. این برنامه کاربردی گوشی تلفن همراه “وان پی اف ایکس” (One Pay FX) نام دارد. به این ترتیب، مشتریان بانک سانتاندر می‌توانند پرداخت‌های بین المللی در حوزه کشورهای اروپایی به علاوه ایالات متحده را از طریق این اپلیکیشن انجام دهند.

نکته قابل توجه این است که این برنامه به عنوان اولین اپلیکیشن موبایل برای پرداخت‌های بین المللی، زمان انجام چنین تراکنش‌هایی را به یک روز کاهش می‌دهد. این پرداخت‌ها پیش از این بین ۳ تا ۵ روز زمان نیاز داشت. بانک سانتاندر برای این کاهش زمان از ایکس کارنت (xCurrent) ریپل بهره می‌برد.

“آنا بوتین” به عنوان مدیر اجرایی بانک سانتاندر گفت: “وان پی اف ایکس از فناوری مبتنی بر بلاک چین استفاده می‌کند تا یک روش سریع، ساده و مطمئن برای انتقال پول بین المللی با ارائه اعتبار، شفافیت و اعتمادی که مشتریان از بانکی همانند بانک سانتاندر انتظار دارند را فراهم کند. با این برنامه، انتقال پول به اروپا را می‌توان در همان روز انجام داد و ما قصد داریم تا تابستان سال جاری، انتقالات فوری را در چند بازار عرضه کنیم.”

اولین اپلیکیشن موبایل برای پرداخت‌های بین المللی با استفاده از ایکس کارنت (xCurrent) ریپل

همکاری ریپل و بانک سانتاندر برای پشتیبانی از خدمات پرداخت‌های سریع بین المللی

لازم به ذکر است که ریپل با استفاده از ایکس کارنت خود خدمات پرداخت بین المللی را در سطح وسیع‌تری فراهم آورده است. در حال حاضر، ریپل خدمات پرداخت بین المللی را برای مشتریان بانک سانتاندر در برزیل، اسپانیا و لهستان انجام می‌دهد. در این کشورها، مشتریان بانک سانتاندر از سرعت زمان تراکنش‌ها بهره مند شده‌اند.

یکی از مهمترین اهداف بنیان‌”ذاران ریپل، سرعت انجام تراکنش در سطح بین المللی بوده است. آن‌ها در طول مدت فعالیت خود بارها به لزوم سیال شدن پول اشاره کرده‌اند و در این زمینه با بانک‌هاا و موسسات مالی مختلفی نیز قرارداد همکاری بسته‌اند.

بانک سانتاندر یکی از بزرگترین بانک‌های دنیا است. این بانک هم اینک بیش از ۱۳۳ میلیون مشتری و ۱۴ هزار شعبه در کشورهای مختلف دارد. بانک سانتاندر پیش از این تصویب کرده بود که با استفاده از شبکه ریپل، اصطکاک پرداخت‌های بین المللی را از بین بیرد. آن‌ها با این اقدام تصمیم دارند یک گام دیگر به “اینترنت ارزش” نزدیک شود و پول را به عنوان اطلاعات جابجا کنند.

منبع: فوربز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *