فوجیتسو راه‌حلی را ارائه می‌کند که قراردادهای هوشمند بلاک چین اتریوم را 100 درصد قابل اطمینان می‌سازد

فوجیتسو راه‌حلی را ارائه می‌کند که قراردادهای هوشمند بلاک چین اتریوم را ۱۰۰ درصد قابل اطمینان می‌سازد

فوجیتسو با ارائه یک راه‌حل می‌خواهد قراردادهای هوشمندی که بر باپه فناوری بلاک چین ارائه می‌شود را به صورت صد درصدی قابل اطمینان کند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

قراردادهای هوشمند با کمترین میزان شکست

این یک واقعیت شناخته شده است که فناوری بلاک چین که بلوک‌های بیت کوین و دیگر ارزهای رمزپایه معروف را می‌سازد، امن‌تر، غیرمتمرکز و شفاف‌تر از دیگر سیستم‌های ذخیره سازی اطلاعات است. با این حال، این نیز یک واقعیت است که قرارداد هوشمند بلاک چین اتریوم دارای نرخ شکست ۰٫۳۶ درصدی است.

شاید این رقم، رقم بسیار ناچیزی برای احتمال شکست یک قرارداد هوشمند به نظر می‌رسد. با این وجود، همین درصد خطای ناچیز ممکن است در چشم بر هم زدنی، برای یک سازمان مبالغ هنگفتی ضررآفرین باشد.

تیم فوجیتسو از محدودیت قراردادهای هوشمند آگاه است و اعلام کرده است که یک راه‌حل کامل را برای برطرف‌سازی این مشکل ایجاد می‌کند.

فوجیتسو و قراردادهای هوشمند با ریسک صفر

غول‌های فناوری مستقر در ژاپن، لابراتوار فوجیتسو و مرکز تحقیقات و توسعه شرکت فوجیتسو اعلام کرده‌اند که موفق به ایجاد یک فناوری تشخیص خودکار ریسک‌های قراردادهای هوشمند شده‌اند. این تیم فوجیتسو الگوریتمی را ایجاد کرده است که به سرعت دنباله‌های تراکنش‌های در معرض خطر را در قراردادهای هوشمند اتریوم شناسایی می‌کند. بر طبق اعلام شرکت فوجیتسو، این سیستم جدید می‌تواند به طور کامل شش نوع ریسک در قراردادهای هوشمند که به راحتی در طی بررسی‌های به صورت دستی نادیده گرفته می‌شوند را تشخیص دهد. راه‌حل یکپارچه شناسایی ریسک‌های قراردادهای هوشمند در کد منبع قرار می‌گیرد.

فوجیتسو می‌گوید که فناوری تشخیص ریسک آن‌ها به توسعه دهندگان کمک خواهد کرد که قراردادهای هوشمند بهتری را ایجاد کنند:

“بلاک چین عملکردی را که به عنوان قراردادهای هوشمند شناخته می‌شود، ارائه می‌دهد. در این عملکرد، قرارداد می‌تواند به صورت خودکار در سیستم شکل بگیرد. این قراردادهای هوشمند در هنگام استفاده می‌توانند به صورت خودکار بررسی و اجرا شوند. به دلیل این که قراردادهای هوشمند در چندین مکان کپی شده و به صورت توزیع شده اجرا می‌شوند، هنگامی که یک قرارداد اجرا می‌شود، نمی‌توان آن را به سادگی متوقف کرد و حتی اگر خطری در قرارداد هوشمند یافت شود، نمی‌توان در آن تجدید نظر کرد.”

در ادامه آمده است:

“در حقیقت، این امر می‌تواند باعث بروز یک حادثه شود که در آن، به دلیل قرارداد هوشمند برای ایجاد یک سرمایه گذاری مطمئن خودکار بر روی بلاک چین، مقدار زیادی از سرمایه به صورتی نادرست منتقل شود.”

فوجیتسو راه‌حلی را ارائه می‌کند که قراردادهای هوشمند بلاک چین اتریوم را 100 درصد قابل اطمینان می‌سازد

یک راه‌حل انقلابی

آن‌گونه که تیم فوجیتسو گفته است، این الگوریتم جدید به طور کامل اشکالات پنهان در کد منبع قراردادهای هوشمند اتریوم را شناسایی می‌کند. این اشکالات به صورت بالقوه ممکن است برنامه را در مقابل دستکاری افراد غیرمجاز و حمله هکرها آسیب‌پذیر کند.

همچنین، این تیم همچنین توضیح داد که راه‌حل آن‌ها دارای توان دقیق شناسایی و اشکال‌زدایی در بخشی از کد منبع است که ممکن است خطرآفرین باشد.

آینده قراردادهای هوشمند

فوجیتسو به شدت معتقد است که آخرین راه‌حل ارائه شده توسط آن‌ها، به توسعه دهندگان کمک می‌کند تا قراردادهای هوشمند بهتری را ایجاد کنند. آن‌ها می‌گویند که این روش به استفاده موثر از فناوری بلاک چین در صنایع مختلف کمک می‌کند. همچنین، فوجیتسو اشاره کرد که همچنان به توسعه فناوری‌های تایید خلاقانه برای استفاده در چارچوب‌های مبتنی بر بلاک چین ادامه خواهد داد.

علاوه بر این، تیم فوجیتسو بر روی ایجاد راه‌حل‌هایی متمرکز شده است که باعث توسعه ۱۰۰ درصدی راه حل‌های امن بلاک چین خواهد شد. اگر فناوری تایید قرارداد هوشمند فوجیتسو بتواند موفقیت آمیز باشد، شکست ۰٫۳۶ درصد از قراردادهای هوشمند را از بین می برد. با این اتفاق می‌توانیم بگوییم فوجیتسو در واقع یک مشکل بزرگ را حل کرده است. این اتفاق می‌تواند باعث رونق بیشتر اتریوم نیز شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *