گوگل و کشف نشانه‌های نوسان قیمت بیت کوین

گوگل و کشف نشانه‌های نوسان قیمت بیت کوین

اگر مایل هستید بدانید قیمت بیت کوین به کدام سمت در حرکت است، کافی است تنها از گوگل بپرسید. تحلیل‌گری به نام “نیک کولاس” از شرکت “دیتا ترک ریسرچ” به تازگی ردگیری قیمت بیت کوین را آنالیز کرده است. او به “سی‌ان‌بی‌سی” گفته است که کلید رمزگشایی زمان بعدی بازگشت ارزش بیت کوین را یافته است.

نیک کولاس گفته است که این کلید، بررسی کردن جست‌وجوهای گوگل و ایجاد کیف پول‌های دیجیتالی است. بنا بر تحیل نیک کولاس، هر دوی این موارد در ماه ژانویه افت کرده‌اند. این افت به دلیل حجم زیادی از حوادث منفی اتفاق افتاده، نظیر هک شدن کیف پول‌ها و تبادلات بوده است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

کلید قیمت بیت کوین: جست‌وجوهای گوگل

نتیجه‌ای که از این گفته‌ها حاصل می‌شود، ارتباط جست‌وجوهای گوگل برای بیت کوین و ایجاد کیف پول‌های دیجیتالی ارز رمزپایه است. این جست‌وجوها در این ماه نسبت به ماه دسامبر افت کرده‌اند.

کولاس اولین تحلیل‌گری نیست که این ارتباط را پیدا کرده است. “کریس بورنیسک”، تحلیل‌گر شرکت “آرک اینوست” نیز پیش از این ارتباط تبادل بیت کوین با دلار را با جست‌جوهای گوگل پیدا کرده بود. بورنیسک از این پدیده به “چرخه‌ی ساتوشی مقدس” یاد می‌کند. شواهدی بر وجود این چرخه از ماه آگوست ۲۰۱۷ قابل مشاهده بوده است. امروز جست‌وجوهای گوگل در مورد بیت کوین به ۳۴۱ میلیون مورد رسیده است. کولاس به سی‌ان‌بی‌سی گفته است:

“گوگل ۶۰ درصد جست‌وجوهای جهانی را به خود اختصاص می‌دهد. با نگاه به تعداد افرادی که کلمه بیت کوین را در گوگل جست‌وجو می‌کنند، می‌توان ایده‌ی بسیار خوبی از این که مردم به کدام سمت تمایل دارند، به دست آورد.”

او همچنین افزود:

“اطلاعاتی که در طول ۹۰ روز گذشته دریافت کردیم، دقیقا روند تغییر نرخ قیمت بیت کوین را نشان می‌دهند.”

به تازگی تعداد افراد کم‌تری کلمه بیت کوین را جست‌وجو کرده‌اند. همین سردی اشتیاق مردم، باعث اثر گذاشتن بر روی قیمت بیت کوین شده است. به طوری که ارزش بیت کوین در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ هزار دلار است. درحالی که نرخ بیت کوین در دسامبر سال گذشته نزدیک به ۲۰ هزار دلار بود. کولاس نتیجه می‌گیرد که جست‌وجوهای گوگل یکی از نشانه‌های قطعی صعود و سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین است.

گوگل و کشف نشانه‌های نوسان قیمت بیت کوین

به شواهد بیشتری نیاز دارید؟

در ایالات متحده و در طی تعطیلات شکرگزاری در هفدهم دسامبر، جست‌جوهای گوگل تسریع کننده‌ی روند ایجاد کیف پول‌های بیت کوین به منظور ذخیره ارز رمزپایه بودند. کولاس می‌گوید تعداد جست‌وجوها در طول این بازه‌ی زمانی به شدت افزایش یافت. این افزایش به صورتی بود که در طی چند هفته، این جست‌وجوها همراه با قیمت بیت کوین دو برابر شدند. قیمت بیت کوین در این بازه به ۲۰ هزار دلار هم رسید. البته افزایش قیمت بیت کوین و تعداد جست‌وجوهای گوگل پایدار نبود. این آمار در روزهای منتهی به افزایش قیمت بیت کوین تعداد کم‌تری را نشان می‌داد.

عبارت معروف دیگری که جست‌وجوی آن در طی تعطیلات رواج یافت “خرید بیت کوین با کارت اعتباری” بود. این عبارت به معنی امید دارندگان این کارت‌ها برای خرید بیت کوین و یا آلت کوین توسط کارت اعتباری خود است.

دلایل کم شدن جست‌وجوی گوگل در مورد بیت کوین مبهم است. با این حال، این آمار می‌تواند در مورد پیشرفت‌های مثبت بازار مورد توجه باشد. جزئیاتی که می‌توانند به سختی پیش بینی شوند. کولاس گفت که “از این لحظه به بعد باید منتظر شنیدن خبرهای خوبی از شتاب گرفتن ایجاد کیف پول، که تمامی قیمت‌ها را افزایش می‌دهد، باشیم.”

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *