رشد بازار ارز رمزپایه

رشد بازار ارز رمزپایه و شکستن رکورد ارزش این بازار در تاریخ

رشد بازار ارز رمزپایه در روز سه‌شنبه قابل توجه و تأمل برانگیز بود. این افزایش ارزش نشان‌دهنده‌ی بهبود بازار پس از نزول در اواخر ماه دسامبر است. افت قیمت در اواخر دسامبر باعث شد که بازار ارز رمزپایه حدود ۲۰۰ میلیارد دلار ارزش خود را موقتاً از دست بدهد.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین از بازار ارز رمزپایه همراه باشید…

اکنون نیز رشد تاریخی آلت کوین‌ها باعث رشد کلی بازار شده است. این در حالی است که روز سه‌شنبه نیز قیمت بیت کوین در حدود ۱۴٫۰۰۰ دلار باقی مانده بود.

 

رشد بازار ارز رمزپایه و نزدیک شدن به رکوردی تاریخی

رشد بازار ارز رمزپایه به صورت ترکیبی با ۳۰ میلیارد دلار افزایش ارزش این بازار مواجه شد. این اتفاق در اولین روز کاری منظم سال ۲۰۱۸ باعث شد ارزش بازار ارز رمزپایه به ۶۴۲ میلیارد دلار برسد. این میزان رشد به معنی افزایش پنج درصدی در یک روز بود. در اواسط دسامبر سال ۲۰۱۷، ارزش بازار با توجه به قیمت ۲۰ هزار دلاری بیت کوین، به ۶۵۳ میلیارد دلار رسیده بود. که به بالاترین مرتبه در اواسط دسامبر رسید در زمانی که قیمت بیت کوین ۲۰٫۰۰۰ دلار بود.

در روز چهارشنبه، سوم ژانویه ۲۰۱۸ نیز قیمت بیت کوین با رشدی خوب، به بیش از ۱۵٫۰۰۰ دلار رسید. این روز به عنوان روزی تاریخی در بازار ارز رمزپایه ثبت می‌شود. دلیل این امر، شکستن رکورد ارزش بازار و رسیدن این ارزش به حدود ۷۱۸ میلیارد دلار است.

 

بیت کوین و رشد بازار ارز رمزپایه

به نظر می‌رسد در آغاز سال ۲۰۱۸، قیمت بیت کوین روند رو به رشد خود را آغاز کرده است. البته در روز سه‌شنبه این افزایش قیمت جزئی بود. بعد از نوسانات قیمت بیت کوین بین ۱۲٫۷۹۵ دلار و ۱۳٫۸۹۸ دلار، این قیمت در پایان روز به ۱۳٫۴۸۴ دلار رسید که سودی در حدود یک درصد در این روز را نشان می‌دهد.

لازم به ذکر است که سهم بیت کوین از بازار ارز رمزپایه در روز سه‌شنبه به کمترین مقدار خود در تاریخ رسید. این رمزپایه که با رشد غافلگیرکننده‌ی خود در هشتم دسامبر، ۶۸ درصد سهم بازار را در اختیار گرفت، روز سه‌شنبه و در پی رشد آلت کوین‌ها تنها حدود ۳۶ درصد از سهم بازار رمزپایه را در اختیار داشت.

در روز چهارشنبه، این افزایش قیمت چشمگیر بوده است و در اواسط روز به رقم ۱۵٫۴۲۶ دلار نیز رسید. همین افزایش قیمت باعث ثبت رکورد در ارزش کل بازار رمزپایه نیز شد.

 

ریپل و اتریوم، رقابت بر سر جایگاه دومی

ریپل و اتریوم بر سر جایگاه دوم در راس بازار با یکدیگر رقابتی نفس‌گیر دارند. در روز سه‌شنبه، رشد ارزش قیمت ریپل ۴ درصد بود. با این رشد، قیمت جهانی ریپل به ۲٫۳۴ دلار و سهم کل آن از بازار به ۹۰٫۶ میلیارد دلار رسید.

این درحالی بود که قیمت اتریوم رشدی ۱۵ درصدی را تجربه کرد. به این ترتیب، اتریوم به رکورد خود که حدود ۹۰۰ دلار بود، نزدیک شد. به این ترتیب، سهم کل اتریوم از بازار به ۸۵٫۲ میلیارد دلار رسید. در این مرحله اتریوم، فقط کم‌تر از ۵٫۴ میلیارد دلار با ریپل فاصله داشت. به این معنی که افزایش نسبی ۷ درصدی در روز چهارشنبه برای اتریوم کافی بود تا به دومین ارز رمزپایه ارزشمند در بازار تبدیل گردد.

 

مسابقه ریپل و اتریوم؛ راند بعدی

در روز چهارشنبه، ریپل رشدی ۲۰ درصدی را تجربه کرد و ارزش کل خود را در بازار به ۱۱۲٫۵ میلیارد دلار رساند. از سوی دیگر، اتریوم تنها حدود نیم درصد رشد داشت و با قیمت ۸۹۵ دلاری، ارزش کل بازار خود را به ۸۶٫۵ میلیارد دلار رساند تا دوباره فاصله‌اش با جایگاه دوم (ریپل) زیاد شود.

رشد بازار ارز رمزپایه و رشد استلار

افزایش قیمت آلت کوین‌ها و تأثیر در رشد بازار ارز رمزپایه

افزایش قیمت آلت کوین‌ها در بازارهای دیگر هم گسترده شده است. با این افزایش قیمت‌ها، برای اولین بار سهم آلت کوین‌ها در بازار ارز رمزپایه به بالاتر از ۴۰۰ میلیارد دلار رسید

در مجموع، روز سه شنبه تمام ده ارز رمزپایه برتر بازار حداقل یک افزایش قیمت جزیی در یک روز را داشتند. سه مورد هم بیش از ۱۰ درصد رشد نشان دادند.

قیمت “کاردانو” افزایش ۱۲ درصدی داشت و سهم خود را در بازار به بالای ۲۰ میلیارد دلار رساند. این ارز رمزپایه، چهارشنبه نیز رشدی خیره‌کننده را در در تاریخ کوتاه تجربه کرد و ۳۸ درصد افزایش قیمت نشان داد.

آیوتا و استلار هم عملکرد خوبی در بین ده ارز رمزپایه داشتند که به رشد ۱۶ و ۳۲ درصدی در روز سه‌شنبه رسیدند. استلار چهارشنبه هم با افزایش ۴۷ درصدی، نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرد. استلار با این رشد شگفت‌انگیز و با ارزش کل ۱۵ میلیارد دلاری، خود را به عنوان ششمین ارز رمزپایه با ارزش مطرح کرده است.

منابع: www.ccn.com و www.coinmarketcap.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *