افت قیمت بیت کوین و تاریخچه آن در طول این سال‌ها

افت قیمت بیت کوین و تاریخچه آن در طول این سال‌ها

باز هم شاهد افت قیمت بیت کوین هستیم. قیمت بیت کوین از ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ به میزان ۶۴٫۵% کاهش یافته است.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

ارزش کل بازار صنعت ارزهای رمزپایه در حال حاضر تنها ۳۳۸ میلیارد دلار است. یک تصویر گویای هزاران کلمه است:

افت قیمت بیت کوین و تاریخچه آن در طول این سال‌ها

آمار سقوط‌های قیمت بیت کوین و مدت آن‌ها در طول این سال‌ها

این امر برای هر بازاری یک افت بزرگ محسوب می‌شود. با این وجود، سقوط قیمت بیت کوین یا هر ارز رمزپایه دیگر، اتفاق تازه‌ای نیست. بیت کوین همچون ققنوسی به طور مستمر از بین می‌رود و دوباره زنده می‌شود. یک وب سایت محاسبه کرده است که از سال ۲۰۱۰، آمار مرگ و بازگشت بیت کوین به ۲۴۹ بار رسیده است.

سال ۲۰۱۷ با ۱۰۹ داستان رخ داده برای پایان بیت کوین، مرگ‌بارترین سال برای اولین ارز رمزپایه بوده است.

 

دلیل افت قیمت بیت کوین چیست؟

مجموعه‌ای از اخبار بد منجر به رکود اقتصادی بزرگی در اقتصاد ارزهای رمزپایه شده است. “بیت فاینکس” باعث خشم کمیسیون تجارت آتی کالا در ایالت متحده شده است. علت این امر، این است که این سایت تبادلات ارزهای رمزپایه گزینه‌ای را به کاربران پیشنهاد می‌دهد تا ارز رمزپایه “تتر” (Tether) خود را به دلار آمریکا تبدیل کنند.

نکته مشکوکی که در مورد آن وجود دارد، این است که نه بیت فاینکس و نه “تتر” نمی‌توانند ثابت کنند که پول کافی در حساب‌های بانکی برای پشتیبانی از توکن USDT دارند.

در هند، با معامله‌گران ارزهای رمزپایه به خوبی برخورد نمی‌شود. دولت این کشور، معاملات چندین صرافی را بررسی می‌کند تا بتواند درآمد مالیاتی جمع‌آوری کند. برآوردها نشان می‌دهد که ۳،۵ میلیارد دلار معامله از طریق هند در۱۷ ماه گذشته پیش از سال ۲۰۱۸، به دست آمده است.

پس از این‌ها، به کره جنوبی می‌رسیم. این کشور قصد ندارد آشکارا معامله ارزهای رمزپایه را ممنوع کند. اما دولت گام‌هایی برای حذف بی سر و صدای این معاملات برداشته است. معامله‌گران کره جنوبی باید از نام واقعی خود استفاده کنند. همه این‌ها در ایجاد قتلگاه ارزهای رمزپایه سهیم شده‌اند.

به هر حال، “میانگین صنعتی داو جونز” (Dow Jones Industrial Average) به لطف افزایش تولید اوراق قرضه دولت ایالات متحده، در این سه هفته کاهش یافته است. این فقط مربوط به بازار ارزهای رمزپایه نیست، بلکه به کل جهان مربوط می‌شود.

 

رسیدن به کم‌ترین قیمت بیت کوین

حتی اکثر سرمایه گذاران مبتدی از ادعای قدیمی “خرید کم، فروش بالا” آگاه می‌باشند. سوال این است که چه زمانی “کم”، به اندازه کافی کم خواهد بود؟ واقعیت این است که هیچ‌کس به درستی نمی‌داند. به نمودار بالا نگاه کنید، بدترین افت قیمت بیت کوین ۴۱۱ روز طول کشید. این افت قیمت بیت کوین در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ پایان یافت. تنزل ناگهانی قیمت، باعث کاهش ۸۷ درصدی قیمت بیت کوین شد.

تا امروز، قیمت فقط در ۵۱ روز گذشته، ۶۴٫۵% کاهش یافته است. اگر این اتفاقات در بازار بورس می‌افتاد، رسانه‌های خبری آن را بارها و بارها فریاد می‌زدند. البته بسیاری از بحران‌های اقتصادی جهانی در یک دهه گذشته، به دلیل دادن وام‌های زیر بنایی دولت آمریکا به مصرف‌کنندگانی بود که نمی‌توانستند وام خانه‌هایی که در آن زندگی می‌کنند را بپردازند.

در مورد ارزهای رمزپایه، افزایش مقررات دلیل افت قیمت بیت کوین و دیگر ارزها است. این قطعا اخبار بدی برای سرمایه گذارانی است که کوتاه مدت فکر می‌کنند. با این حال کسانی که در بلند مدت، سرسختانه می‌ایستند، مقررات را به عنوان گامی ضروری در مبارزه مداوم برای مشروعیت بخشیدن به ارز رمزپایه برای پذیرش عموم می‌بینند.

امیدواریم در سوار شدن بر این ترن هوایی موفق باشید. مهم نیست که چه وسیله‌ای رابرای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنید.

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *