جنیفر آنیستون تقلبی در یک عرضه اولیه سکه (ICO) باعث تعطیلی آن شد

جنیفر آنیستون تقلبی در یک عرضه اولیه سکه (ICO) باعث تعطیلی آن شد

در آخرین سوءاستفاده از نام و تصویر سلبریتی ها، تصویر جنیفر آنیستون در یک عرضه اولیه سکه با نامی جعلی قرار گرفت. این امر باعث شد که مسئولین بورس اوراق بهادار ایالت تگزاس اقدام به تعطیلی این عرضه اولیه سکه کنند.

با آموزش‌ها، تحلیل‌ها و اخبار مستر کوین همیشه به روز بمانید…

 

جنیفر آنیستون تقلبی در یک عرضه اولیه سکه (ICO) باعث تعطیلی آن شد

روز گذشته مسئولین بورس اوراق بهادار ایالت تگزاس دستور تعطیلی یک عرضه اولیه سکه را صادر کردند. این اتفاق به دلیل سوءاستفاده از تصویر جنیفر آنیستون و چند سلبریتی دیگر در تبلیغات و اسناد این عرضه اولیه سکه اعلام شده است. تیم اصلی این عرضه اولیه سکه از تصاویر این سلبریتی ها به نحوی “فریبکارانه” و برای بالا بردن فروش توکن‌های خود استفاده کرده بودند.

جالب است بدانید که علاوه بر جنیفر آنیستون از تصویر افراد مشهوری همچون “پرنس چارلز”، شاهزاده ولز و “متی ونهانن”، نخست وزیر سابق فنلاند نیز در تبلیغات این عرضه اولیه سکه برای فریب دادن سرمایه گذاران استفاده شده است.

البته در این تبلیغات، برای تصاویر این افراد سرشناس و سلبریتی نام‌های مستعار آورده شده است. برای مثال، اسم جنیفر آنیستون به صورت “کیت جنیفر” نوشته شده است. همچنین، برای پرنس چارلز، اسم “مارک رابرت” و برای “متی ونهانن” نیز نام “نینیستوف آن” انتخاب شده است.

این نخستین باری نیست که کلاه‌برداران از تصاویر افراد مشهور (ولی با نام‌های متفاوت) سوءاستفاده می‌کنند. آن‌ها از تصاویر آشنا برای مخاطبین برای جلب اعتماد بهره می‌برند و بسیاری از افراد فقط در ناخودآگاه خود می‌گویند: “این را می‌شناسم؛ حتما قضیه راست است.”

 

عرضه اولیه سکه یا سرمایه گذاری کوتاه مدت با سودی رویایی؟

به نوشته‌ای که از سوی “کیت جنیفر” با تصویر جنیفر آنیستون نگاهی بیندازیم:

“من روز پنج‌شنبه ۴ بیت کوین سرمایه گذاری کرده و جمعه ۸ بیت کوین دریافت کردم. این عالی است که پول اضافه‌ای برای خرید آخر هفته داشته باشیم؛ همان گونه که آن‌ها می‌گویند، راحت بیایید و راحت بروید. از شما متشکرم…”

آن چه که از این نوشته مشخص است، ترغیب سرمایه گذاران ساده برای یک سرمایه گذاری کوتاه مدت و با سودی رویایی است: سرمایه گذاری یک روزه و سود صد درصدی!

جنیفر آنیستون تقلبی در یک عرضه اولیه سکه (ICO) باعث تعطیلی آن شد

این اتفاق اصولا با تعریف یک “عرضه اولیه سکه” یا همان ICO بسیار متفاوت است. در یک عرضه اولیه سکه، خریداران و سرمایه گذاران بر روی توکنی که قرار است در آینده وارد بازار شود و ارزشی بیشتر پیدا کند، سرمایه گذاری می‌کنند. به هر صورت، این سیستم همان کلاهبرداری است که متاسفانه با شکل‌های متفاوت دیگری نیز در دنیای ارزهای رمزپایه مشاهده می‌شود.

پیش از این بارها شاهد مواردی بوده‌ایم که برای مثال، کلاه برداران از سوی مرکز مبادلاتی بایننس اعلام کرده بودند که به خاطر چند میلیون نفری شدن تعداد کاربران این مرکز مبادلاتی، جوایزی در نظر گرفته شده است. شرط دریافت این جایزه این گونه بود که به آدرسی که داده‌اند، مقداری اتر واریز کنید تا ده برابر آن به عنوان جایزه بایننس به حساب شما واریز شود.

حتی در موردی عنوان شده بود که پاول دورف (موسس تلگرام) گفته که به عللی، نیاز شدیدی به سرمایه فوری دارد و در صورتی که به او کمک کنید، ده برابر آن را در طی ۴۸ ساعت باز می‌گرداند!

توصیه اکید داریم که به این تبلیغات و سایت‌هایی که مدعی‌اند با دریافت سرمایه شما، سودهای رویایی خواهند پرداخت، هیچ توجهی نکنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *