بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه

بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه – شرایط خوب روز جمعه

شرایط خوب روز جمعه ۲۲ دی‌ماه، باعث بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه شده است. در زمان انتشار این خبر، همه‌ی ده ارز برتر بازار ارزهای رمزپایه با افزایش قیمت روبرو شده‌اند.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه و افزایش قیمت تعداد زیادی از ارزهای این بازار باعث شد تا ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه که پس از اتفاقات روزهای اخیر تا حدود ۶۵۰ میلیارد دلار نیز تنزل یافته بود، اینک به بیش از  ۷۱۱ میلیارد دلار برسد.

بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه و شرایط ۱۰ ارز برتر این بازار

به طور کلی، ۱۰ ارز برتر این بازار ارزهای رمزپایه در روز جمعه با افزایش قیمت مواجه شده‌اند. حتی اگر کمی به پایین‌تر از این ۱۰ ارز برتر نیز نگاهی بیاندازیم، متوجه بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه خواهیم شد. به طوری که در میان ۳۵ ارز رمزپایه، تنها ۳ ارز با افت قیمت مواجه شده‌اند و ۳۲ ارز رمزپایه، افزایش قیمت را تجربه می‌کنند.

بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه

بازگشت ریپل

در پی اتفاقاتی که در کره جنوبی رخ افتاد و حذف آمار بازار ارزهای رمزپایه این کشور از آمار جهانی، ریپل بیشترین آسیب را دید. دلیل این امر این بود که ریپل در بازار ارزهای رمزپایه کره جنوبی با استقبالی چشمگیر مواجه شد و پس از ارائه آمار جهانی با حذف آمار این کشور، قیمت آن افت زیادی را نشان می‌داد. همین نکته کافی بود تا بسیاری از ترس ضرر بیشتر، به فروش ارزهای خود روی بیاورند. به این ترتیب، افت قیمت ریپل بیشتر هم شد.

از سوی دیگر، برخی خبرها حاکی از تصمیم وزارت دادگستری کره جنوبی مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش ارزهای رمزپایه بود. همچنین، دولت کره جنوبی خبر از بازرسی دقیق حساب معامله‌گران ارزهای رمزپایه داد. همه‌ی این عوامل دست به دست هم داد تا شرایط کلی بازار و به ویژه قیمت ریپل، روزهای افت را تجربه کنند.

حالا، از سویی اعتراضات مردم کره جنوبی، دولت این کشور را مجبور به عقب‌نشینی کرده است. از دیگر سو نیز خبرهای موفقیت ریپل در پذیرفته شدن این آلت کوین در میان مؤسسات مالی و انتقال پول نظیر “مانی گرام” به گوش می‌رسد.

به این ترتیب، ریپل که در چند روز گذشته نیز افزایش قیمت داشت، امروز هم با ۱۷٫۹۱ درصد مواجه شد و قیمت آن به ۲٫۰۶ دلار رسید.

اتریوم همچنان در جایگاه دوم

اتریوم که چند روزی در سال جدید میلادی به نظر می‌رسید رقابت بر سر برترین آلت کوین و دومین ارز ارزشمند بازار ارزهای رمزپایه را به ریپل واگذار کرده است، هم‌زمان با افت ریپل، صعود خود را آغاز کرد. افزایش قیمت اتریوم پس از دو روز افت، امروز هم ادامه داشت و با ۵٫۴۵ درصد رشد، به ۱٫۲۷۱ دلار رسید. اتریوم با بازاری به ارزش ۱۲۳ میلیارد دلار و با اختلافی ۴۴ میلیارد دلاری تسبت به ریپل، همچنان جایگاه دوم ارزهای رمزپایه را دارد.

بیت کوین به دنبال تثبیت قیمت

در روزهای اخیر بیت کوین بیشتر به دنبال تثبیت بازار خود بوده است. امروز نیز تا لحظه انتشار این خبر، بیت کوین با افزایش ۳٫۴۴ درصدی به ۱۴٫۱۸۰ دلار رسید. به این ترتیب، ارزش کل بازار بیت کوین به بیش از ۲۳۸ میلیارد دلار رسیده است تا همچنان نزدیک به دو برابر ارزش بازار اتریوم را در اختیار داشته باشد.

بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه

دیگر ارزهای برتر بازار ارهای رمزپایه

همان‌گونه که گزارش دادیم، بهبود وضعیت بازار ارزهای رمزپایه منحصر به چند ارز برتر بازار نبود است. اما در این میان، EOS و استلار به ترتیب با ۴۲ درصد و ۳۳٫۸۳ درصد، بیشترین رشد قیمت را نشان دادند. به این ترتیب، استلار در جایگاه هشتم و EOS در جایگاه دهم ارزهای رمزپایه برتر ایستادند.

منبع: coinmarketcap.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *