ترامپ قصد خرابکاری در روند پترو ونزوئلا دارد؟

ترامپ قصد خرابکاری در روند پترو ونزوئلا دارد؟

آیا ترامپ و دولت ایالات متحده قصد خرابکاری و اختلال در روند پترو را دارند؟ همان گونه که در اخبار آمده بود، دولت ونزوئلا به تازگی یک ارز رمزپایه جدید به نام “پترو” با حمایت دولتی را راه‌اندازی کرده است تا نظر سرمایه گذاران را به این کشور جذب کند. ونزوئلا در حال حاضر از یک بحران اقتصادی بزرگ رنج می‌برد. بسیاری از این مشکلات ناشی از تحریم ونزوئلا توسط ایالات متحده به وجود آمده است.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

اکنون خبرهایی که از سوی دولت ونزوئلا و شخص رئیس جمهور، نیکلاس مادورو منتشر می‌شود، حاکی از موفقیت چشمگیر پترو در عرضه اولیه سکه (ICO) است. این به معنی دور زدن تحریم‌های ایالات متحده توسط ونزوئلا است. با توجه به این مسائل، رئیس جمهور امریکا، دونالد ترامپ در حال برنامه‌ريزي براي ممنوعيت عمليات‌هاي مالي مربوط به ارز رمزپایه پترو است. بر طبق اخبار منتشره، انتظار می‌رود این اقدام در ابتدای هفته آینده، نوزدهم مارس انجام شود. به احتمال زیاد، ترامپ دستور یک تحریم بزرگتر علیه دولت ونزوئلا را صادر خواهد کرد.

ترامپ قصد خرابکاری در روند پترو ونزوئلا دارد؟

مادورو با پترو، ترامپ با تحریم

رئیس جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو، اعلام کرده بود که در ماه فوریه سال ۲۰۱۸ ارز رمزپایه پترو را راه‌اندازی خواهد کرد. به گفته وی، ارزش توکن‌های پترو از سوی ذخایر نفت خام کشور ونزوئلا پشتیبانی می‌شود. اعتقاد کارشناسان بر این است که این حرکت تلاشی برای جذب گردش مالی جدید در این کشور است. البته هنوز برخی از تحلیل‌گران نسبت به این آلت کوین دولتی انتقاداتی را مطرح می‌کنند. برخی از رسانه‌های متعلق به ایالات متحده هم سعی در تخریب ارزش پترو دارند و پشتیبانی آن توسط بشکه‌های نفت را کذب می‌خوانند.

اقتصاد ونزوئلا در سال ۲۰۱۷ به شدت در معرض خطر قرار گرفت و منجر به افزایش بسیار زیاد تورم و کمبود مواد غذایی و دارو و تجهیزات پزشکی در این کشور شد. با این وجود، به نظر می‌رسد که ارز رمزپایه پترو امیدهای زیادی را نزد مردم ونزوئلا زنده کرده است. حتی با وجود ابراز تردید برخی رسانه‌ها در موفقیت پترو، آن چه مشخص است، این است که این موفقیت تا حدی بوده که حالا ترامپ در صدد تخریب روند آن است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *