غول بانکی ژاپن در تابستان مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه خود را راه اندازی خواهد کرد

غول بانکی ژاپن در تابستان مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه خود را راه اندازی خواهد کرد

گروه “اس بی آی” (SBI Group) غول بانکی ژاپن است. اکنون این غول بانکی به صورت رسمی اعلام کرده است که در تابستان سال جاری مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه خود را راه اندازی خواهد کرد. گروه اس بی آی از سال ۲۰۱۶ در اندیشه راه اندازی چنین مرکزی است.

با اخبار مستر کوین همیشه به روز بمانید…

 

غول بانکی ژاپن در تابستان مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه خود را راه اندازی خواهد کرد

خبرگزاری‌های محلی ژاپن گزارش کرده‌اند که گروه “اس بی آی” به عنوان غول بانکی ژاپن مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه خود را در تابستان ۲۱۰۸ راه اندازی خواهد کرد. این خبر توسط مدیر “اس بی آی هلدینگ” رسانه‌ای شده است.

“یوشیتاکا کیاتو”، مدیرعامل و مدیر اجرایی اس بی آی هلدینگ است. او در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است که مدت زمانی طولانی را صرف بررسی تمامی جوانب راه اندازی “اس بی آی ویرچوال کارنسیس” (SBI Virtual Currencies) کرده‌اند. یوشیتاکا کیاتو زمان دقیق راه اندازی این مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه را اعلام نکرد. با این وجود، زمان تقریبی راه اندازی اس بی آی ویرچوال کارنسیس در بین ماه‌ای ژوئن تا سپتامبر سال جاری اعلام شده است.

 

غول بانکی ژاپن در اندیشه “شماره یک” شدن در مبادلات ارزهای رمزپایه

یوشیتاکا کیاتو اظهار داشت که در زمان راه اندازی اس بی آی ویرچوال کارنسیس، بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش تحت پوشش قرار خواهند داشت و سپس دیگر آلت کوین‌ها نیز به فهرست این مجموعه اضافه می‌شوند. در ادامه، او از اهداف جاه طلبانه غول بانکی ژاپن پرده برداشت و مدعی شد که مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه تحت پوشش آن‌ها به سرعت رشد خواهد کرد و در اکوسیستم رقابتی ژاپن، تبدیل به “شماره یک” دنیای ارزهای رمزپایه می‌شود.

 

گروه اس بی آی و دورخیز طولانی برای راه اندازی مرکز ارزهای رمزپایه

مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه “اس بی آی ویرچوال کارنسیس” نخستین مرکز مبادلاتی این چنینی در ژاپن خواهد بود که تمامی سهام آن متعلق به یک گروه بانکی است. البته، پیش از این نیز اس بی آی هلدینگ در مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه “بیت فلایر” ژاپن سرمایه گذاری کرده است. بیت فلایر در حال حاضر بزرگترین و بهترین مرکز مبادلاتی در ژاپن است.

گروه اس بی آی در ماه اکتبر ۲۰۱۶ شرکت مسئولیت محدود “اس بی آی ویرچوال کارنسیس” را به ثبت رساند. پس از آن، آن‌ها اعلام کردند که در روز اول نوامبر ۲۰۱۶ یک مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه را تحت نظر این شرکت راه اندازی خواهند کرد. قرار بر این بود که مقر این مرکز در توکیو، پایتخت ژاپن باشد و سرمایه در گردشی برابر با ۳۰۰ میلیون ین ژاپن (معادل ۲٫۸۵ میلیون دلار) برای آن در نظر گرفته شد.

با این وجود و در حالی که ثبت نام این مرکز در آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) نیز برای دریافت مجوز تکمیل شده بود، اما راه اندازی آن چند مرتبه به تعویق افتاد. آخرین بار نیز راه اندازی این مرکز در اواخر ماه فوریه ۲۰۱۸ برنامه ریزی شده بود که باز هم اعلام شد به دلیل تقویت اقدامات ایمنی برای محافظت بهتر از دارایی‌های مشتریان این مرکز، افتتاح آن به زمانی دیگر موکول شد.

 

هک شدن کوین چک و به فکر فرو رفتن مدیران غول بانکی ژاپن

غول بانکی ژاپن در تابستان مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه خود را راه اندازی خواهد کرد

در آخرین مرتبه‌ای که راه اندازی مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه غول بانکی ژاپن به تعویق افتاد، هک شدن کوین چک تاثیرگذار بود. در جریان هک این مرکز مبادلاتی که عنوان بزرگترین هک تاریخ ارزهای رمزپایه را ازآن خود کرده است، معادل ۵۳۰ میلیون دلار توکن “ان ای ام” به سرقت رفت. متعاقب این جریان، اس بی آی اعلام کرد که ۴۰ درصد از سهام یک شرکت تایوانی را خریداری می‌کند. این شرکت تایوانی در زمینه تولید کیف پول سرد برای ارزهای رمزپایه فعالیت می‌کند. کیف پول سخت افزاری این شرکت “کول بیت ایکس” (CoolBitX) نام دارد و دارای رابط بلوتوث برای ارتباط با گوشی‌های هوشمند است. با این شراکت، مشخص شد که عزم غول بانکی ژاپن برای تضمین امنیت مرکز مبادلاتی خود، جدی است.

 

مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه و سودآوری فوق العاده

حساب مالی مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کوین چک به تازگی توسط “مانکس گروپ” به عنوان خریدار این مرکز منتشر شده است. با این اتفاق، مشخص شد که کوین چک در ده ماهه منتهی به حادثه هک شدن آن، بیش از ۴۹۱ میلیون دلار سود به دست آورده بود.

از سوی دیگر، با مقایسه صورت مالی سه ماهه نخست دویچه بانک، به عنوان بزرگترین بانک آلمان با ۱۴۸ سال سابقه و سود مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس در سه ماهه دوم فعالیت خود، مشخص می‌شود که سود بایننس بسیار بیشتر بوده است. دویچه بانک در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۴۶ میلیون دلار درآمد داشته است. بایننس نیز در حالی که در سه ماهه نخست فعالیت خود، هفت و نیم میلیون دلار سوددهی داشته، در سه ماهه دوم این رقم را به ۲۰۰ میلیون دلار رسانده است. غول بانکی آلمان بیش از یک‌صد هزار کارمند دارد، در حالی که تعداد کارمندان بایننس نزدیک به دویست نفر است!

 

منابع: سی سی ان؛ کوین تلگراف

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *