کداک و کداک کوین

کداک (Kodak) و ارز رمزپایه‌ای به نام “کداک کوین” برای عکاسان و البته سرمایه‌گذاران

کداک (Kodak) یکی از پیشگامان عرصه صنعت عکاسی است. این شرکت، با دوربین و فیلم‌های عکاسی خود، خاطرات سال‌های زیادی را برای مردم سراسر دنیا ثبت کرده است. کداک، در گذر صنعت عکاسی از آنالوگ به دیجیتال از دیگر شرکت‌ها جا ماند. اما اکنون، این شرکت قدیمی با یکی از پرجاذبه‌ترین فن‌آوری‌های دیجیتال باز می‌گردد: بلاک چین و صنعت ارز رمزپایه.

با اخبار و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

“کداک کوین” ارز رمزپایه ویژه‌ی عکاسان

کداک در سال‌های اخیر و در پی تغییر صنعت عکاسی آنالوگ به فن‌آوری تصویربرداری دیجیتال ناکام شده است. با این وجود، به اعتقاد برخی از کارشناسان، کداک از شرکت‌هایی است که می‌تواند با ورود به چرخه‌ی بلاک چین، سودآوری کند (البته اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد).

بر طبق گزارش “سی‌سی‌ان”، این پیشگام صنعت عکاسی قصد دارد ارز رمزپایه‌ای با نام “کداک کوین” (KODAKCoin) را راه‌اندازی کند. آلت کوین “کداک کوین” یک ارز رمزپایه است که برای کمک به عکاسان در کنترل بهتر حقوق تصویری نمونه کارهای آن‌ها طراحی شده است.

کداک کوین

حفظ حقوق عکس‌ها برای عکاسان به دغدغه‌ای همیشگی تبدیل شده است. به ویژه این که با پیشرفت‌های دیجیتالی، کپی عکس‌ها بسیار راحت‌تر و فراگیرتر شده است و به نظر می‌رسید که هیچ راه‌حلی برای کنترل حقوق تصاویر امکان‌پذیر نخواهد بود. اما حالا کداک ادعا می‌کند که با استفاده از فن‌آوری رمزنگاری و بلاک چین اختصاصی خود، این مشکل را حل خواهد کرد.

با استفاده از این ارز رمزپایه، عکاسان و آژانس‌های تبلیغاتی می‌توانند تصاویر خود را در یک دفترکل توزیع شده ثبت کنند. سپس، آن‌ها در “کداک وان” (KODAKOne) که پلت‌فرم بلاک چین اختصاصی این شرکت است، مجوز این عکس‌ها را صادر خواهند کرد. “کداک وان” تحت لیسانس همکاری با “ون دیجیتال” توسعه خواهد یافت.

 

کداک با عرضه اولیه سکه (ICO) نقدینگی خود را بالا می‌برد

اگر چه در همین هفته خبر اعلام شد، اما این شرکتقبلاً پیشنهاد پیش عرضه اولیه سکه (ICO) خود را آغاز کرده است. یکی از شرکت‌های کانادایی به نام “گلوبال بلاک چین تکنولوژی” که دفتر اصلی آن در ونکوور مستقر است، اعلام کرد که تمام هشت میلیون کداک کوینی که در اولین مرحله از دو مرحله پیش عرضه اولیه سکه در دسترس قرار گرفته را تقبل کرده است. مجموع فروش این هشت میلیون کداک کوین، ۲ میلیون دلار اعلام شده است. عرضه اولیه سکه کامل در ۳۱ ژانویه آغاز می‌شود و برای سرمایه‌گذاران معتبر باز خواهد شد.

از زمان اعلام این خبر در اوایل این هفته، سرمایه‌گذاران واکنش مثبتی نشان داده‌اند و سهام کداک بیش از سه برابر رشد داشته است و از ۳٫۱۵ دلار به ۱۰٫۷۰ دلار رسیده است.

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *