کاکائو کره جنوبی با هزاران تاجر و میلیون‌ها کاربر ارزهای رمزپایه را در سیستم خود پیاده‌سازی می‌کند

کاکائو کره جنوبی با هزاران تاجر و میلیون‌ها کاربر ارزهای رمزپایه را در سیستم خود پیاده‌سازی می‌کند

کاکائو کره جنوبی (Kakao) نیز در سال ۲۰۱۸ ارزهای رمزپایه را در زیرساخت برنامه‌های خود پیاده‌سازی می‌کند. این خبر را “آسیا بیزینس” (Asia Business) رسانه تاثیرگذار کره‌ای در امور مالی گزارش کرده است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

کاکائو کره جنوبی و یکپارچه سازی ارزهای رمزپایه در زیرساخت برنامه‌های خود

کاکائو کره جنوبی یکی از دو شرکت بزرگ اینترنتی در این کشور است. این شرکت صاحب برنامه‌های کاربردی “کاکائو تاک” (KakaoTalk)، “کاکائو پی” (KakaoPay)، “کاکائو استوری” (KakaoStory)، “کاکائو تاکسی” (KakaoTaxi) و یک شرکت تابعه دیگر است که مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه “آپ بیت” (UpBit) را راه‌اندازی کرده است.

اهمیت کاکائو کره جنوبی

گزارش جامعی که آسیا بیزینس تهیه کرده است، نشان می‌دهد که برنامه کاربردی فین تک (فناوری مالی) کاکائو کره جنوبی با نام “کاکائو پی”، در همان ماه نخست آغاز فعالیت خود موفق به جذب سه میلیون کاربر کره‌ای شده است.

اکنون قرار است با اضافه شدن ارزهای رمزپایه به این برنامه، کاربران می‌توانند ارزهای رمزپایه را برای یکدیگر ارسال یا دریافت کنند. همچنین، کاکائو کره جنوبی در حال برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی ارز رمزپایه مخصوص خود در همین سال است. این اقدام، مشابه مدل بایننس کوین مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بایننس خواهد بود.

هنگامی که کاکائو پی با ارزهای رمزپایه‌ای نظیر بیت کوین و اتریوم یکپارچه شود، تمام برنامه‌های دیگر کاکائو نیز با پرداخت‌های ارزهای رمزپایه سازگار خواهند بود. اگر کاکائو کره جنوبی برنامه‌ریزی خود را برای پیاده‌سازی ارزهای رمزپایه به کاکائو پی تا پایان سال ۲۰۱۸ به سرانجام برساند، میلیون‌ها کاربر “کاکائو تاکسی”، “کاکائو تاک” و سایر برنامه های کاکائو به زودی قادر خواهند بود از این نوع ارزها استفاده کنند.

“آپ بیت” شروع حرکت کاکائو کره جنوبی به سمت ارزهای رمزپایه

سال گذشته، “دونامو” (Dunamoo) که شرکت تابعه کاکائو محسوب می‌شود، آپ بیت را به عنوان اولین مرکز مبادلات تخصصی ارزهای رمزپایه در کره جنوبی راه اندازی کرد. در طی فقط چند ماه، آپ بیت به یکی از پنج مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه بازار بدل شد. راه اندازی آپ بیت از سوی دونامو، توسط تحلیلگران به عنوان اولین حرکت کاکائو کره جنوبی برای وارد شدن به بازار ارزهای رمزپایه در نظر گرفته شده است.

کسب موفقیت‌های بزرگ از سوی آپ بیت و افزایش تقاضا برای ارزهای رمزپایه از طرف سرمایه گذاران کره جنوبی، کاکائو را به سمت تمرکز بر روی پرداختن به ارزهای رمزپایه سوق داد.

پیش از این نیز شرکت‌های دیگری نظیر بیت هامب همکاری‌های بزرگی با بزرگترین پلت‌فرم‌‌های تجارت الکترونیک و خرده فروشان در “وی میک پرایس” (WeMakePrice) و Yeogi Eottae (بزرگترین مرکز رزرواسیون هتل در کره جنوبی) برای ادغام ارزهای رمزپایه در زیرساخت‌های پرداخت خود داشته‌اند.

کاکائو کره جنوبی با هزاران تاجر و میلیون‌ها کاربر ارزهای رمزپایه را در سیستم خود پیاده‌سازی می‌کند

نفوذ بازار کاکائو در کره جنوبی بیش از ۹۰ درصد در هر سه حوزه فعالیت این شرکت است: پیام رسانی، خدمات تاکسی و فین تک (فناوری مالی). کاکائو پی یکی از پرطرفدارترین نرم افزارهای کاربردی در بازار محلی است. این برنامه توسط بسیاری از جوانان به عنوان جایگزینی برای سیستم بانکی کره جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برنامه به جز تراکنش‌های خرد و کلانی که در آن انجام می‌شود، حساب‌های بانکی مجازی را فراهم می‌کند و وام ارائه می‌دهد.

با ادغام ارزهای رمزپایه توسط کاکائو در زیرساخت خود، بلافاصله بیت کوین، اتروم و دیگر ارزهای رمزپایه شناخته شده را به زندگی ده‌ها میلیون نفر کاربر که روزانه از کاکائو استفاده می‌کنند، وارد می‌سازد. سلطه کاکائو در بازار کره جنوبی در حدی رسیده است که دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند با برنامه‌های نصب شده کاکائو به فروش می‌رسند.

افزایش پذیرش ارزهای رمزپایه در کره جنوبی

پیش از این نیز اخبار کره جنوبی حاکی از ادغام ارزهای رمزپایه در پلت‌فرم بزرگترین مرکز رزرواسیون هتل در کره جنوبی (Yeogi Eottae) با همکاری بیت هامب، بزرگترین مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه کره جنوبی بود.

همچنین، بیت هامب عرضه کیوسک‌های ارزهای رمزپایه را در بسیاری از رستوران‌ها، کافه‌ها و کترینگ‌های غذا در کره جنوبی آغاز کرده است. با این اقدام، مشتریان این اماکن می‌توانند صورت‌حساب‌های خود را از طریق این نوع ارزهای دیجیتالی بپردازند.

به این ترتیب، زمینه‌سازی برای بهره بردن روزانه مردم کره جنوبی از ارزهای رمزپایه انجام می‌شود و استفاده از این ارزها هر روز افزایش می‌یابد. از سوی دیگر نیز، برخی خرده فروشی‌های پیشرو در ژاپن، نظیر “بیک کمرا” (Bic Camera)، ایرلاین “پیچ” (Peach)، هتل زنجیره‌ای “کپسول” (Capsule) و اپراتور برق “بیت پوینت” (Bitpoint) نیز ارزهای رمزپایه را در زیرساخت‌های خود وارد کرده‌اند تا افزایش رشد بازار ارزهای رمزپایه در شرق آسیا بسیار محتمل به نظر برسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *