بهره‌برداری حزب مخالف دولت کره جنوبی از طرح ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه

حزب مخالف دولت کره جنوبی: با پیشنهاد ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه مخالفیم

حزب مخالف دولت کره جنوبی اعلام کرد با پیشنهاد وزارت دادگستری این کشور، مبنی بر ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه مخالفت خواهد کرد.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

در هفته گذشته، وزارت دادگستری کره جنوبی اعلام کرد که قصد دارد پیش‌نویس لایحه‌ی ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه را ارائه دهد. بر طبق اخباری که به تازگی گزارش شده‌اند، در پی این اعلام، بازار ارزهای رمزپایه متشنج شد. در نتیجه، سرمایه‌گذاران و معامله‌گران ارزهای رمزپایه در سراسر جهان متحمل ضرر و زیان هنگفتی شدند.

البته در روزهای پس از اعلام وزارت دادگستری، وزیر برنامه‌ریزی و دارایی کره جنوبی به صورت رسمی با این پیشنهاد مخالفت کرد. او اعلام کرد که از پیشنهاد وزارت دادگستری مبنی بر ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه پشتیبانی نخواهد کرد و آن را نمی‌پذیرد. به این ترتیب، بازار ارزهای رمزپایه به تدریج شروع به بهبود وضعیت خود کرد.

در کره جنوبی، هر گونه پیش‌نویس قانون باید در مجلس تأیید شود. طی این روند ممکن است تا چند ماه زمان نیاز داشته باشد. علاوه بر این، زمان‌بندی این اعلام با توجه به انتخابات محلی آتی که در این سال برگزار می‌شود، عجیب به نظر می‌رسد. ارزهای رمزپایه در کره جنوبی بسیار محبوب می‌باشند. همین محبوب باعث شد تا خیلی زود طومارهایی با نزدیک به ۱۰۰٫۰۰۰ امضا علیه طرح ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه از سوی شهروندان کره جنوبی جمع‌آوری و به دفتر نخست وزیر و رئیس جمهور این کشور ارسال شود.

 

بهره‌برداری حزب مخالف دولت کره جنوبی از طرح ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه

بر طبق گزارش خبرگزاری‌های محلی، چندین حزب مخالف دولت کره جنوبی در پی این اتفاقات از ناکامی دولت در طرح ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه بهره بردند. آن‌ها به این موارد اشاره داشتند که به جای فروپاشی بازار ارزهای رمزپایه، باید قوانین مطلوبی تهیه شود و برای تهیه این قوانین، باید بررسی دقیق و جامع صورت گیرد تا کارایی لازم را داشته باشند.

بهره‌برداری حزب مخالف دولت کره جنوبی از طرح ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه

یک سخنگوی حزب مخالف دولت کره جنوبی به طور مشخص اشاره کرد که بسیاری از مردم به دلیل اعلام طرح دولت متحمل ضرر هنگفتی شده‌اند. این سخنگوی حزب مخالف اظهار داشت:

“اعلامیه دولت باید بر اساس بررسی دقیق و جامع باشد. اگر مشکلی وجود داشته باشد، ما باید هشدار دهیم و برای حل آن زمینه‌سازی کنیم. این در حالی است که عملکردی که امروز دولت نشان می‌دهد، در نقطه مقابل این اصول است.”

سخنگوی حزب مخالف افزود که اگر امکان فرار مالیاتی از طریق معاملات ارزهای رمزپایه وجود داشته باشد، این احتمال باید مورد بحث قرار گیردو در صورت لزوم، در سریع‌ترین زمان ممکن، طرح “برنامه مالیاتی” تنظیم و اجرا شود. بنابراین، ممنوعیت مبادلات ارزهای رمزپایه برای حل مشکل فرار مالیاتی، حرکت صحیحی نیست.

این سخنگوی حزب مخالف ادامه داد: در پی اعلام وزارت دادگستری کره جنوبی، آن هم در حالی که خود دولت هنوز در شک و تردید درباره‌ی این ممنوعیت به سر می‌برد، در واقع سرمایه‌گذاران کره جنوبی توسط دولت مجازات شده‌اند. اکنون در دولت به آن‌ها به چشم “قمار باز” نگاه می‌شود و این درست نیست.

او افزود: با توجه به این که اموال زیادی از مردم “دود” شد و به هوا رفت، رئیس جمهور کره جنوبی باید رسماً از مردم این کشور عذرخواهی کند و برای جبران، اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *