بزرگ‌ترین بانک ژاپن و مبادلات ارز رمزپایه

بزرگ‌ترین بانک ژاپن مبادلات ارز رمزپایه را شروع خواهد کرد

مؤسسه مالی “میتسوبیشی یواف‌جی”، بزرگ‌ترین بانک ژاپن است. اکنون اعلام شده است که “میتسوبیشی یواف‌جی” در حال راه‌اندازی سیستمی برای مبادلات بیت کوین و ارزهای رمزپایه می‌باشد. سرمایه‌گذاران مؤسسات و خرده فروشی‌ها، هدف بزرگ‌ترین بانک ژاپن می‌باشند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

راه‌اندازی مرکز مبادلات ارز رمزپایه توسط بزرگ‌ترین بانک ژاپن

“مینیچی شیمبون”، یکی از بزرگ‌ترین روزنامه‌های ژاپن، و اخبار “کی‌بی‌اس”، رسانه‌ی ملی کره جنوبی، گزارش داده‌اند که “ام‌یواف‌جی” در حال آماده‌سازی تیمی متشکل از توسعه‌دهندگان برای تأسیس مرکز مبادلات ارز رمزپایه در بازار ارز رمزپایه ژاپن است.

بر اساس گزارش “سی‌سی‌ان” در سپتامبر ۲۰۱۷، دولت ژاپن و سازمان خدمات مالی این کشور، برنامه‌ای صدور مجوز برای تنظیم تبادلات ارز رمزپایه از طریق مؤسسات مالی معرفی کرده است. ۱۱ مرکز تبادل بیت کوین پروانه‌ی فعالیت دریافت کردند. این مجوز تحت عنوان “ارائه دهنده خدمات مالی کنترل شده” به آن‌ها اجازه‌ی مبادلات ارزهای رمزپایه را می‌دهد. از آن زمان، ۱۷ مرکز مبادلات ارز رمزپایه مورد بررسی قرار گرفته‌اند و در طی سه ماهه‌ی اخیر تعداد این مراکز دارای پروانه، افزایش یافته است.

در طول هفته‌های آینده، “ام‌یواف‌جی”، بزرگ‌ترین بانک ژاپن در نظر دارد تا با جمع‌آوری منابع لازم و استعدادها، یک مرکز مبادلات ارز رمزپایه افتتاح کند. آن‌ها باید مدارک خود را برای ارزیابی به سازمان خدمات مالی بفرستند. اگر چه، مینیچی شیمبون گزارش کرده است که درخواست برای تأییدیه گرفتن از سازمان خدمات مالی برای مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه در ژاپن دشوار است. او گفت که بانک‌های ژاپنی برای ایجاد یک پلت‌فرم تجاری برای سرمایه‌های دیجیتال خود، مجبور به طی یک پروسه‌ی سخت‌گیرانه می‌باشند.

همچنین، دوماه پیش از این “سی‌سی‌ان” گزارش کرده بود که بانک “شینهان” که دومین بانک تجاری بزرگ کره جنوبی است، شروع به توسعه و آزمایش کیف پول و سیستم ذخیره بیت کوین کرده است. آن‌ها نیز در نظر دارند خدمات امنیتی به کاربران فعلی ارزهای رمزپایه ارائه دهند.

تعداد فزاینده‌ای از مؤسسات مالی در حال ورود به بازار ارزهای رمزپایه می‌باشند. ورود سخت‌گیرانه مؤسسات خدمات مالی به این صنعت، باعث می‌شود کاربران ارزهای رمزپایه امکان انتخاب‌های امن بیشتری از میان برنامه‌های مالی مختلف داشته باشند.

بزرگ‌ترین بانک ژاپن و ارز رمزپایه با پشتوانه ین

همچنین، طبق گزارش مینیچی شیمبون، “ام‌یواف‌جی” راه‌اندازی یک ارز رمزپایه وابسته به ارزش ین ژاپن را در برنامه‌ی خود قرار داده است. “ام‌یواف‌جی” برای راه‌اندازی این ارز رمزپایه بر اساس مقدار مشخصی ذخیره ین عمل خواهد کرد و مقداری مساوی توکن را برای هماهنگ شدن با ارزش ین تولید خواهد کرد.

بزرگ‌ترین بانک ژاپن و مبادلات ارز رمزپایه

رسانه‌های ژاپنی گزارش داده‌اند که توکن “ام‌یواف‌جی” به عنوان یک سرمایه‌ی رمزپایه، تاجران را از نوسانات بازار محافظت خواهد کرد. به این ترتیب، در زمان‌های آشفتگی‌های مالی نیز، تاجران می‌توانند با خیالی آسوده سرمایه‌های خود را به توکن‌های “ام‌یواف‌جی” که توسط ین ژاپن پشتیبانی می‌شوند، تبدیل کنند. ان‌ها با این کار می‌توانند از تحت‌تأثیر قرار گرفتن سرمایه‌هایشان در مواقع بحرانی پیشگیری کنند.

اساسا، ارز رمزپایه “ام‌یواف‌جی” مشابه با “یو‌اس‌دی‌تی” (USDT) یا “تتر” (Tether) است که به ارزش دلار آمریکا وابسته می‌باشد.

با توجه به این که “یو‌اس‌دی‌تی” به خاطر نداشتن پروانه فعالیت مناسب بحث‌برانگیز شد، برای این که “ام‌یواف‌جی” بتواند عملکردی قانونی با پشتیبانی ین ژاپن داشته باشد، باید به دنبال کسب پروانه فعالیت مناسب باشد. به این صورت، خواهد توانست به کاربرانش اطمینان پشتیبانی توکن‌ها توسط ین ژاپن را بدهد.

زمان‌بندی راه‌اندازی ارز رمزپایه‌ی “ام‌یواف‌جی” هنوز مشخص نیست. بزرگ‌ترین بانک ژاپن هنوز هیچ اطلاعاتی علاوه بر اطلاعات منتشر شده در رسانه ملی ژاپن افشا نکرده است.

برنامه‌ریزی بانک‌های بزرگ ژاپن و به ویژه بزرگ‌ترین آن‌ها، برای ورود به بازار ارزهای رمزپایه و جهت دادن به تقاضای ارز رمزپایه، بسیار برای این بازار امیدوارکننده است.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *