پولشویی هک 530 میلیون دلاری "کوین چک" آغاز شده است.

پولشویی هک ۵۳۰ میلیون دلاری “کوین چک” آغاز شده است

پولشویی هک ۵۳۰ میلیون دلاری “کوین چک” آغاز شده است. هکرهای شرکت کننده در هک “کوین چک” در هفته پیش، بار دیگر شروع به جابجایی توکن‌های “ایکس ای ام” (XEM) کرده‌اند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

توکن “ایکس ای ام” مربوط به ارز رمزپایه “ان ای ام” (NEM) است. این اقدامات هکرها به منظور شروع بازی موش و گربه و پولشویی این منابع انجام می‌شود.

داده‌های بلاک چین نشان می‌دهد که این هکرها تعداد بسیار زیادی از تراکنش‌ها را از نشانی‌های اولیه خود به تعدادی نشانی دیگر در تاریخ سی‌ام ژانویه ارسال کرده‌اند. آن‌ها با این کار، در هر انتقال، ۱۰۰ “ایکس ای ام” را جابه‌جا کرده‌اند. ارزش هر ۱۰۰ “ایکس ای ام” در حال حاضر ۷۷ دلار است.

این مقدار کوچکی از هک ۵۳۰ میلیون دلاری “کوین چک” و توکن‌های به سرقت رفته است. به احتمال زیاد، این حرکات نشان دهنده‌ی اقدام هکرها به پولشویی منابع سرقت شده است.

“تام رابینسون”، یکی از موسسان شرکت امنیتی ارز رمزپایه “الیپتیک” واقع در لندن، به رویترز گفت:

“هکرها برای پولشویی این نوع منابع، سعی در خرد کردن مقدار انتقالات دارند. این کار به منظور عدم ایجاد حساسیت در سیستم‌های شناسایی پولشویی انجام می‌شود.”

هکرها گنج بزرگی در اختیار دارند که هم اکنون در نشانی‌های مختلفی پخش شده است. این منابع هنگامی برای هکرها سودمند خواهند بود که بتوانند آن‌ها را به صورتی پولشویی کنند که ارتباطی به خودشان نداشته باشد.

اقدام به پولشویی تعداد زیادی توکن در یک زمان، قیمت “ان ای ام” را به شدت کاهش خواهد داد و در واقع از ارزش گنج آن‌ها کاسته می‌شود. علاوه بر این، چنین اقدامی باعث ایجاد حساسیت در مراکز مبادلات ارز رمزپایه می‌شود و این مراکز به احتمال زیاد اقدام به توقیف این ارزها و تحویل آن‌ها به مقامات خواهند کرد.

پولشویی هک 530 میلیون دلاری "کوین چک" آغاز شده است.

تایید پولشویی توسط ان ای ام

موسسه “ان ای ام” که در حال ردگیری این پول‌ها به منظور جلوگیری از خرج شدن و یا “شسته شدن” آن‌ها است، تایید کرد که هکرها تاکنون برای انتقال ارزهای رمزپایه خود به مراکز مبادلات تلاش‌هایی داشته‌اند.

“جف مک دونالد”، معاون مدیرعامل شرکت ان ای ام گفت:

“هکرها برای خرج کردن این منابع در مراکز مبادلاتی متعدد تلاش خود را آغاز کرده‌اند. ما با این مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه ارتباط مستمر داریم.”
همچنین، او افزود: “من فرض می‌کنم که آن‌ها قصد دارند همراه با مقداری از این پول‌ها فرار کنند.”

ممکن است هکرها در حال آزمایش این باشند که آیا مراکز تبادل ارز رمزپایه بلافاصله اقدام به بلوکه کردن پول‌های ارسالی از یک منبع مرتبط با این هک خواهند کرد یا نه. اگر نتیجه این آزمایش موفقیت‌آمیز باشد، ممکن است آن‌ها مقدار بیش‌تری از این منابع را از آدرس دیگری به این مراکز ارسال کنند و ارزهای ان ای ام خود را به ارزهای رمزپایه‌ای نظیر “مونرو” یا “ورج” که محرمانه‌اند، تبدیل کنند. این اقدام به آن‌ها اجازه انجام دیگر مراحل بعدی پولشویی را زیر سپری محافظ خواهد داد.

هدف نهایی آن‌ها، احتمالا تبدیل این منابع به بیت کوین باشد. زیرا بیت کوین قابل تبدیل‌ترین ارز رمزپایه موجود است. بیت کوین می‌تواند به تعداد زیادی از ارزهای رسمی و سنتی تبدیل شود.

احتمالا از وقوع تعداد بسیار زیادی از این اقدامات پولشویی منابع جلوگیری خواهد شد. به ویژه این که این حادثه بزرگ‌ترین سرقت در طول تاریخ ارزهای رمزپایه است. اگرچه حتی درصدی کمی از موفقیت برای آنها منفعت عظیمی به همراه خواهد داشت.

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *