لایت کوین در هند

لایت کوین به علت محبوبیت به مرکز مبادلات هندی “زب پی” اضافه شد

مرکز مبادلات هندی “زب پی” (Zebpay) از لایت کوین نیز پشتیبانی خواهد کرد. دلیل این امر، محبوبیت این آلت کوین در هند است.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

“زب پی” (Zebpay) یکی از مشهورترین مراکز مبادلات ارز رمزپایه مبتنی بر موبایل است. حالا این مرکز، اضافه کردن پشتیبانی از لایت کوین به پلت‌فورم خود را اعلام کرده است. این شرکت در نوشته‌ای در وب‌سایت خود اظهار داشت که ارز رمزپایه لایت کوین یکی از معدود توکن‌هایی است که قرار است به این پلت‌فورم اضافه شود.

 

لایت کوین و محبوبیت طولانی

لایت کوین در سال ۲۰۱۱ توسط یکی از کارمند سابق گوگل به نام “چارلی لی” ابداع شد. این ارز رمزپایه به عنوان جایگزین سبک‌تری برای بیت کوین معرفی شد. این آلت کوین یکی از قدیمی‌ترین ارزهای رمزپایه موجود در بازار است. ارزش کل بازار لایت کوین هم اکنون در حدود ۱۰ میلیارد دلار است. در دسامبر ۲۰۱۷، لایت کوین به بیش‌ترین قیمت در طول تاریخ خود، یعنی ۳۵۰ دلار رسید.

لایت کوین دومین ارز رمزپایه‌ای است که در طی چند هفته گذشته به مرکز مبادلات زب پی اضافه شده است. این مرکز مبادلات در اوایل ژانویه ۲۰۱۸، قابلیت استفاده از “بیت کوین کش” را نیز برای کاربران خود فراهم کرد.

برخی کاربران زب پی پیش از هارد فورک بیت کوین کش در یکم آگوست ۲۰۱۷، دارای بیت کوین بوده‌اند. اکنون، آن‌ها نیز به مقدار دارایی بیت کوین خود، بیت کوین کش دریافت کرده‌اند. البته برخی مشتریان توانسته بودند در اوایل نوامبر سال ۲۰۱۷ میزان دارایی بیت کوین کش خود را به کیف پول اکسترنال خود انتقال دهند. در ۱۴ دسامبر سال ۲۰۱۷، زب پی گزینه‌ی ارسال ارز رمزپایه فورک شده به کیف پول‌های اکسترنال را به یک‌باره حذف کرد. این حذف گزینه به دلیل حذف تبادلات بیت کوین کش در پلت‌فورم تجاری این شرکت بوده است.

البته زب پی تبدیل ارز رمزپایه به ارز رمزپایه دیگر را در پلت‌فورم تجاری خود ارائه نمی‌دهد. تبدیل ارزهای رمزپایه به یکدیگر در این پلت‌فرم، ابتدا نیازمند آن است که کاربران ارزهای دیجیتالی خود را با ارز سنتی مبادله کنند. این عملکرد باعث می‌شود کل پروسه به نوسانات بازار حساس باشد.

لایت کوین به علت محبوبیت به مرکز مبادلات هندی زب پی اضافه شد

زب پی هند با اتریوم، بیت کوین کش، ریپل و لایت کوین در پی افزایش کارایی و کاربر

بر اساس خبرنامه زب پی در ماه نوامبر، این شرکت ارزهای رمزپایه ریپل و اتریوم را نیز به مبادلات خود اضافه خواهد کرد. بر اساس فاصله زمانی مورد نیاز برای اضافه کردن بیت کوین کش به سیستم مبادلات، احتمالا تمامی چهار ارز رمزپایه پس از چند ماه در این مرکز قابل دسترس خواهند بود.

در دسامبر ۲۰۱۷، زب پی به حدود ۲ میلیون کاربر خدمات ارائه می‌کند. این در حالی است که رشد بیشتر این تعداد کاربر هم در آینده انتظار می‌رود. برنامه موبایلی این مرکز موفقیت چشمگیری نسبت به دیگر برنامه‌های بانک‌های بخش خصوصی در بستر ios و اندروید در این کشور پیدا کرده است. گرچه این مرکز دارای پلت‌فرم‌های رقیبی نظیر “کوینکس” و “کوین سکیور” است. به ویژه این که برخی از پلت‌فرم‌ها، از دیگر ارزهای رمزپایه همچون آیوتا نیز پشتیبانی می‌کنند.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *