مورگان استنلی و گلدمن ساکس، پیشرو در مبادلات بیت کوین

“مورگان استنلی” به مشتریانش با “قراردادهای آینده” بیت کوین کمک می‌کند

“مورگان استنلی”، چهارمین بانک سرمایه‌گذاری بزرگ دنیا، قراردادهای آینده بر پایه‌ی بیت کوین را در اختیار مشتریان گسترده‌اش قرار می‌دهد. این عمل مورگان استنلی باعث خواهد شد طیف زیادی در دایره‌ی افرادی که با ارزهای رمزپایه کار می‌کنند، وارد شوند.

با اخبار، آموزش‌ها و تحلیل‌های مستر کوین همراه باشید…

 

مورگان استنلی و ورود به مبادلات بیت کوین

مورگان استنلی دومین شرکت بزرگ وال استریت پس از “گلدمن ساکس” است که قراردادهای بر پایه‌ی بیت کوین را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. “گلدمن ساکس” نیز تبادلات مالی بر پایه‌ی بیت کوین را از ماه گذشته آغاز کرده بود.

“جاناتان پروزان”، مدیر امور مالی مورگان استنلی در مصاحبه با بلومبرگ فاش کرد که این بانک مدت‌ها است که “قراردادهای آینده” بیت کوین را به مشتریان بزرگ مؤسسه‌ای خود توضیح داده است.

بیت کوین پس از راه‌اندازی “قراردادهای آینده” به وسیله‌ی مرکز مبادلات CBOE در تاریخ ۱۰ دسامبر و گروه CME در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۷، وارد وال استریت شد.

همچنین، پروزان اضافه کرد که این بانک به طور منظم جلسه‌هایی داخلی با مدیران اجرایی این شرکت در خصوص چگونگی دخیل کردن هر چه بیش‌تر ارز رمزپایه به معاملات برگزار می‌کند.

وی در حالی که چندان مشتاق به دادن اطلاعات بیشتری در مورد نحوه‌ی ضمانت قراردادهای آینده بیت کوین نبود افزود:

“اگر کسی تمایل به پیش فروش بیت کوین توسط پول نقد داشته باشد، از نظر ما مشکلی وجود نخواهد داشت. نمی‌خواهم بگویم که این کاری بسیار بزرگ بوده است. با این وجود، این تصمیم بیش‌تر به خاطر مشتری‌های بزرگ و اصلی ما گرفته شده است. آن‌ها می‌خواهند در مبادلات برپایه‌ی سرمایه مشارکت داشته باشند.”

او همچنین افشا کرد که متغیر بودن ارزش بیت کوین، پارامتر اساسی برای بانک‌ها به منظور تعیین سطوح معاملات است. پروزان اظهار داشت که پیش از این، مدیران مورگان استنلی احتمال استقبال از خدمات ارزهای رمزپایه برای مشتریان علاقه‌مند به این ارزها را سنجیده‌اند. آن‌ها تمامی ابعاد ارائه خدمات و نگهداری از ارزهای رمزپایه مشتریان را به دقت بررسی کرده‌اند.

مورگان استنلی و گلدمن ساکس، پیشرو در مبادلات بیت کوین

مورگان استنلی و گلدمن ساکس، پیشرو در مبادلات بیت کوین

برخلاف رقیبان این بانک در وال استریت، استقبال مشتاقانه‌ی مورگان استنلی از ارزهای رمزپایه برای اولین بار توسط “جیمز گورمن”، مدیر اجرایی مورگان استنلی در سال گذشته اعلام شد. در طی یک مراسم عمومی، نظر این بانک‌دار برجسته‌ی وال استریت در مورد ارزهای رمزپایه پرسیده شد. “گورمن” نیز به عنوان شخصی که معتقد است بیت کوین نباید غیرقانونی باشد، گفت:

“بیت کوین یک فن‌آوری بسیار حیرت‌آور است. این فن‌آوری قطعاً بیش‌تر از یک هیجان زودگذر خواهد بود.”

این در حالی بود که چند هفته پیش از آن، “جیمی دیمون” رئیس “جی‌پی مورگان” ارزهای رمزپایه را کلاهبرداری خطاب کرده بود. البته، کمی بعد جیمی دیمون از ابراز چنین نظری اعلام پشیمانی کرد.

اقداماتی که گلدمن ساکس و مورگان استنلی در رابطه با ارزهای رمزپایه اتخاذ کرده‌اند، دقیقاً برخلاف رویکردی است که “مریل لینچ”، شرکت بزرگ مدیریت مالی امریکایی در پیش گرفته است. این شرکت، مشتریان و مشاوران مالی‌اش را از مشارکت و سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین منع می‌کند.

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *