پنجمین بانک بزرگ دنیا ارز رمزپایه مخصوص به خود را منتشر خواهد کرد

پنجمین بانک بزرگ دنیا ارز رمزپایه مخصوص به خود را منتشر خواهد کرد

بانک “ام یو اف جی” (MUFG)، پنجمین بانک بزرگ دنیا در حال حاضر است. ام یو اف جی از ادغام “میتسوبیشی” و “گروه مالی یو اف جی” در سال ۲۰۰۵ شکل گرفت و به سرعت به بزرگترین گروه بانکی ژاپن تبدیل شد. این بانک دارایی‌هایی به ارزش ۲٫۵ تریلیون دلار در جهان دارد. همچنین، ام یو اف جی دومین شرکت هلدینگ در جهان محسوب می‌شود. این غول بانکی ژاپن تصمیم دارد ارز رمزپایه خودش را منتشر کند.

با اخبار و آموزش‌های مستر کوین همیشه در دنیای ارزهای رمزپایه به روز بمانید…

پنجمین بانک بزرگ دنیا ارز رمزپایه مخصوص به خود را منتشر خواهد کرد

ام یو اف جی، پنجمین بانک بزرگ جهان اعلام کرد که تا سال ۲۰۱۹، ارز رمزپایه اختصاصی را آزمایش خواهد کرد. ایده آن‌ها این است که ارز رمزپایه اختصاصی خود را راه اندازی کنند و در ابتدا کوین‌هایی از آن را در میان مشتریان خاصی توزیع کنند. به این ترتیب، ام یو اف جی با مشارکت مشتریان خود از ایرادهای احتمالی این آلت کوین برای استفاده در خرده فروشی‌ها آگاه خواهد شد و فرصت دارد که پیش از توزیع عمومی، این اشکالات را برطرف سازد.

انتشار ارز رمزپایه اختصاصی توسط پنجمین بانک بزرگ جهان و غول بانکی ژاپن، نشانه دیگری است از این که ژاپن بر روی آینده ارزهای رمزپایه حساب ویژه‌ای کرده است.

“ام یو اف جی کوین”: طراحی چند ساله برای ارز رمزپایه اختصاصی پنجمین بانک بزرگ دنیا

ارز رمزپایه بانک ام یو اف جی قرار است با نام “ام یو اف جی کوین” (MUFG Coin) کار خود را آغاز کند. مسئولین این بانک ژاپنی طرح راه اندازی این آلت کوین را از سال ۲۰۱۵ در سر پرورانده‌اند. در اوایل سال ۲۰۱۶ برای نخستین بار، روزنامه ژاپنی “آساهی شیمبون” از ایده این این بانک برای انتشار ارز رمزپایه اختصاصی پرده برداشت. آساهی نوشته بود که ام یو اف جی کوین قرار است به همراه یک اپلیکیشن برای گوشی‌های هوشمند توسط این بانک ارائه شود تا از طریق آن‌ها بتوان خدمات پرداختی را انجام داد.

وجود یک دفترکل توزیع شده به نام “بلاک چین” مزیتی فوق العاده بود که نظر مدیران بانک ام یو اف جی را به خود جلب کرده بود. همچنین، کاهش نیاز به درگیر کردن پول کاغذی در نقل و انتقالات و بالا بردن سرعت و کاهش هزینه‌ها، موارد دیگری بود که یک ارز رمزپایه برای بانک ام یو اف جی به ارمغان می‌آورد.

حالا پس از طراحی‌های چند ساله، اعلام شده که قرار است ام یو اف جی کوین در سال ۲۰۱۹ و با یک‌صد هزار کاربر، کار آزمایشی خود را آغاز کند. پنجمین بانک بزرگ دنیا بسیار امیدوار است که مردم از طریق خرده فروشی‌ها با این آلت کوین بتوانند هر چیزی -از غذا تا لباس- را خریداری کنند.

آن گونه که اعلام شده، همچنان طرحی که در سال ۲۰۱۶ توسط آساهی منتشر شد، قرار است به اجرا گذاشته شود. کاربران ام یو اف جی کوین باید برنامه‌ای را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند تا بتوانند سپرده‌های ارزهای سنتی خود را به ام یو اف جی کوین تبدیل کنند. “ین ژاپن” قرار است پشتوانه این آلت کوین باشد.

پنجمین بانک بزرگ دنیا ارز رمزپایه مخصوص به خود را منتشر خواهد کرد

ام یو اف جی کوین؛ نخستین ارز رمزپایه بانکی و بهتر از بیت کوین؟

در حالی که ده‌ها بانک هم اکنون در حال تحقیق بر روی ارزهای رمزپایه می‌باشند و تعداد زیادی از آن‌ها نیز استفاده از ارزهای رمزپایه‌ای نظیر اتریوم و ریپل برای پرداخت‌های بین المللی خود به آزمایش گذاشته‌اند، پنجمین بانک بزرگ جهان می‌تواند نخستین بانکی باشد که ارز رمزپایه اختصاصی خود را منتشر می‌کند. البته، پیش از این نیز بانک ژاپنی “میزاهو” (Mizuho) خبر از انتشار آلت کوینی به نام “جی کوین” (J-Coin) داده بود که قرار است در بازی‌های المپیک توکیو در سال ۲۰۲۰ مورد استفاده قرار گیرد.

“نوبایوکی هیرانو”، مدیر عامل بانک ام یو اف جی است. او در اواخر سال گذشته میلادی گفته بود که این بانک در تلاش برای ایجاد یک ارز دیجیتالی بسیار سودمند است که فراتر از ارزهای مجازی فعلی باشد.

بانک ام یو اف جی در حال حاضر دارایی‌هایی به ارزش ۲٫۵ تریلیون دلار در جهان دارد. این رقم نزدیک به هجده برابر ارزش کل بازار بیت کوین و بیش از شش برابر ارزش کل بازار ارزهای رمزپایه در زمان انتشار این خبر است. همچنین، ام یو اف جی دومین شرکت هلدینگ در جهان محسوب می‌شود. حال باید منتظر بمانیم تا نتیجه چند سال طراحی و ایده‌ها و شعارهای ام یو اف جی را در عمل ببینیم. آیا آلت کوینی متولد می‌شود که بتواند بیت کوین را پشت سر بگذارد؟

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *