انویدیا و کارت‌های گرافیک محبوب استخراج‌کنندگان

انویدیا (Nvidia) بازی‌کنندگان را به استخراج‌کنندگان ارز رمزپایه اولویت می‌دهد

 انویدیا (Nvidia) شرکت تولیدکننده‌ی کارت‌های گرافیکی است. این شرکت مدت زیادی است که به بازی‌کنندگان خدمات پردازش تصویر ارائه می‌دهد. شرکت انویدیا به تازگی از فروشندگان درخواست کرده است که فروش کارت‌های گرافیک را به “غیربازی‌کنندگان” کاهش دهند. منظور این شرکت از “غیربازی‌کنندگان”، به طور خاص “استخراج‌کنندگان بیت کوین” می‌باشند.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

بر طبق خبری از وب‌سایت “کامپیوتر بیس”، “بوریس بولز”، سخنگوی انویدیا  گفته است که بازی‌کنندگان همیشه اولویت اصلی ما خواهند بود. تمامی فعالیت‌های مربوط به خط تولید “جی فورس” متمرکز بر روی مخاطبان اصلی ما (بازی‌کنندگان) است. ما می‌خواهیم از این که بازی‌کنندگان به راحتی به کارت‌های گرافیک جی فورس دسترسی دارند، اطمینان حاصل کنیم. به همین دلیل نیز، از فروشندگان و دیگر شریکان درخواست شده است تا اقدامات لازم را برای برطرف ساختن نیازهای بازی‌کنندگان انجام دهند.

انویدیا از فروشندگان محصولاتش، درخواست کنترل کردن فروش این محصولات را دارد. در همین حال، این شرکت به دنبال راه‌هایی برای پایین آوردن قیمت کارت‌های گرافیک خود است. از ماه آپریل ۲۰۱۷ تاکنون، وب‌سایت “تک اسپات” ۲۷ درصد افزایش قیمت در کارت گرافیک GTX 1050 TI، ۸۶ درصد افزایش قیمت در GTX 1060 3GB، ۸۹ درصد افزایش قیمت در GTX 1060 6GB، و ۵۹ درصد افزایش قیمت در کارت گرافیک مشهور GTX 1080 TI را گزارش کرده است. مشتریان اقدام به کلی خریدن این کارت‌های گرافیکی می‌کنند. در نتیجه این خریدهای عمده، کمبود و افزایش قیمت این نوع محصولات رخ می‌هد. همچنین، انویدیا پیشنهاد می‌کند که جهت جلوگیری از افزایش بیش‌تر این قیمت‌ها، به هر مشتری تنها دو کارت گرافیک فروخته شود.

 

انویدیا و کارت‌های گرافیک محبوب استخراج‌کنندگان

استخراج ارز رمزپایه در حال افزایش است. استخراج‌کنندگان بیت کوین در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۳۶ تراوات ساعت، انرژی الکتریکی مصرف کردند. گرچه مصرف انرژی الکتریکی در زمان تأسیس بیت کوین مسئله‌ی مهمی نبود. پیش از این، استخراج‌کنندگان به راحتی می‌توانستند از ۲ یا ۳ رایانه استفاده کنند. با این وجود، فرآیند استخراج بیت کوین به مرور زمان پیچیده‌تر شده است. استخراج‌کنندگان بیت کوین هر روز به دنبال قدرت پردازشی بیشتری بودند.

وب‌سایت “تک رادار”، کارت گرافیک GTX 1070 انویدیا را به عنوان بهترین کارت گرافیک برای استخراج بیت کوین شناخته است. قدرت هش بالاتر و مصرف انرژی پایین‌تر باعث شده است که استخراج کنندگان بیت کوین، قیمت بالای این کارت گرافیک را نادیده بگیرند. در لیست ذکر شده‌ی تک رادار، کارت‌های گرافیک انویدیا سه ردیف اول را به خود اختصاص داده‌اند.

انویدیا و کارت‌های گرافیک محبوب استخراج‌کنندگان

“جنسن هوانگ”، مدیر عامل انویدیا در سال گذشته راجع به ارزهای رمزپایه و آینده‌ی آن‌ها صحبت کرده است. او اظهار کرده بود که:

“ارز رمزپایه آمده است تا بماند. بازار ارزهای رمزپایه با رشد فزاینده‌ی خود بسیار بزرگ خواهد شد. بعید است که این پدیده در آینده‌ای نزدیک از بین برود. ارزهای رمزپایه بیشتری در راه است. این ارزهای رمزپایه، هرکدام متعلق به ملت‌های مختلفی خواهند بود. ما به این بازار نزدیک خواهیم ماند و حرکات آن را به دقت بررسی می‌کنیم.”

همچنین، هوانگ افزود که انویدیا پکیج مخصوصی به نام SKU دارد که به صورت اختصاصی برای استخراج کردن تنظیم شده است. این سخنان باعث شد مردم فکر کنند که انویدیا قصد تولید کارت‌های گرافیک مخصوص استخراج ارزهای رمزپایه را دارد. البته بیانیه‌های اخیر ثابت می‌کنند که انویدیا در آینده‌ای نزدیک قصد ورود به بازار ارز رمزپایه را ندارد.

درحالی که دیگر شرکت‌ها از این موقعیت برای برداشت سود بیشتر استفاده می‌کنند، انویدیا متمرکز بر راضی نگه داشتن جامعه بازی‌کنندگان باقی مانده است.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *