پلیس توکیو تاجر "ان ای ام" (NEM) را در مورد دزدی "کوین چک" مورد بازجویی قرار داد

پلیس توکیو تاجر “ان ای ام” (NEM) را در مورد دزدی “کوین چک” مورد بازجویی قرار داد

پلیس ژاپن از یک معامله‌گر محلی بازجویی به عمل آورد. این معامله‌گر سهم کوچکی از “ان ای ام” (NEM) سرقت شده از “کوین چک” را به لایت کوین تبدیل کرده بود.

با اخبار مستر کوین همراه باشید…

“نیکی” به نقل از منابع و با توجه به تحقیقات پلیس در مورد دزدی اخیر توکن‌های ان ای ام از مرکز مبادلات ارزهای رمزپایه ژاپنی کوین چک، گزارش کرده است که پلیس حداقل از یک شخص مرتبط به این قضیه بازجویی کرده است.

بر طبق خبرهای گزارش شده، یک شخص به صورت گمنام از طریق “دارک وب” (وب سایت‌های هویت مخفی) مقدار کمی از توکن‌های دزدیده شده ان ای ام را تبدیل به لایت کوین کرده است. این توکن‌ها توسط بنیاد ان ای ام مستقر در سنگاپور نشانه‌گذاری شده بود. بر اساس این گزارش‌ها، این فرد قبول کرده که در جریان امور بوده است و می‌دانسته که ان ای ام فروخته شده، در اصل از کوین چک دزدیده شده است. او پس از نظارت فعال وب سایت‌ها در فضای دارک وب، توسط پلیس شهر توکیو و بخش جرایم سایبری مورد ردیابی قرار گرفته است. جزییات دیگری نیز در این راستا بیان شده است.

 

ردیابی توکن‌های دزدیده شده توسط پلیس ژاپن و بنیاد ان ای ام

در اواخر ژانویه، مدیران کوین چک، دزدی بزرگ ۲۵۶ میلیون توکن ان ای ام را تأیید کردند. این میزان توکن ان ای ام دارای ارزشی معادل ۵۳۰ میلیون دلار بوده است. این توکن‌های دزدیده شده بین چند آدرس دیجیتالی مختلف تقسیم شدند. البته همه ای آدرس‌ها توسط بنیاد ان ای ام ردیابی شدند.

بنیاد غیرانتفاعی ان ای ام بیان کرد:

“انعطاف‌پذیری پروتکل غیرمتمرکز ان ای ام این امکان را فراهم آورده است که معاملات در دنیای واقعی قابل ردیابی باشند و این به مبادلات نیز کمک می‌کند تا کیف پول‌های ضمیمه شده به فعالیت مشکوک را تشخیص دهند و شناسایی کنند. این کار کمک می‌کند تا توکن‌های دزدیده شده ان ای ام غیرقابل استفاده شوند، چرا که نمی‌توانند بدون این که توسط ان ای ام نشانه‌گذاری شوند، سپرده‌گذاری شوند.”

 

پلیس توکیو تاجر "ان ای ام" (NEM) را در مورد دزدی "کوین چک" مورد بازجویی قرار داد

سیستم های نشانه‌گذاری خودکار ان ای ام با هدف ردیابی توکن‌های دزدیده شده و شناسایی کیف پول‌هایی که حامل این توکن‌ها می‌باشند، معرفی شده است. این سیستم اجازه می‌دهد که درصورت مشاهده این توکن‌ها در پلت‌فرم مراکز مبادلات ارزهای رمزپایه، آن‌ها را بررسی و اعتبارسنجی لازم را انجام دهد.

با تحقیقات پلیس در مورد این دزدی، حداقل یک هکر را که دارای بخشی از ان ای ام دزدیده شده است، به دام انداخته است. این هکر ۱۵ درصد تخفیف برای معامله‌گران بیت کوین در فضای دارک وب قائل شده است تا معامله ان ای ام با بیت کوین را جذاب‌تر کند.

از سویی دیگر، طبق اعلام کوین چک از امروز مجددا برداشت از سپرده‌های ارزی “ین” برای مشتریان امکان‌پذیر شده است.

 

منبع: ccn.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *