اصول سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه

روز دوشنبه اتفاقی در بازار ارزهای رمزپایه افتاد که لزوم آگاهی از اصول سرمایه گذاری در این بازارها را یادآوری کرد. در این نوشته کوتاه در مستر کوین می‌خواهیم با هم مروری بر این نکات داشته باشیم.

افت قیمت در بازار ارز رمزپایه

روز دوشنبه، ۱۸ دی‌ماه ۹۶، سایت “کوین مارکت کپ” به دلیل نرخ بالای حق معامله در کره جنوبی و اختلاف قیمت بازار ارزهای رمزپایه این کشور با دیگر نقاط دنیا، آمار مبادلات کره جنوبی را از آمارهای خود حذف کرد. با این اقدام، تقریباً تمام ارزهای رمزپایه دچار افت قیمت شدید شدند. این افت قیمت تا جایی بود که از نظر برخی دیگر کلماتی چون “کاهش”، “افت” و … نمی‌توانست آن را بیان کند و از تعابیری همچون “فاجعه” و “انفجار بازار” بهره گرفتند.

این در حالی است که اگرچه این اقدام -درست یا اشتباه- باعث افت قیمت‌ها شد، اما به گفته‌ی کارشناسانی همچون مدیر ریپل، این تأثیر در کوتاه مدت است و در دراز مدت، بازاری بهتر در پیش خواهد بود.

با این وجود، تنها عامل افت قیمت‌ها، نمودار منتشر شده “کوین مارکت کپ” نبود. بسیاری از سرمایه‌گذاران در سراسر دنیا -از جمله هموطنان عزیزمان- به تکاپو برای فروش ارزهای خود افتادند. در چنین شرایطی، با توجه به عرضه‌ی زیاد، قیمت‌ها افت بیشتری پیدا کرد. شاید با لفظ “سرمایه‌گذار” ذهنمان دچار خطا شود، اما توجه کنید که در این میان اتفاقاً کسانی که سرمایه‌های کوچک‌تری دارند، بیشتر آسیب می‌بینند.

اصول سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه

 • مهمترین اصل از اصول سرمایه گذاری این است که هرگز بیشتر از توان خود بر روی چیزی -از جمله ارزهای رمزپایه- سرمایه‌گذاری نکنید. به قول معروف “هست و نیست” خود را روی آن نگذارید. اگر هم چنین کاری کرده‌اید، در فرصتی مناسب و به دور از هیجانات بازار، آن را اصلاح کنید.
 • از رؤیای “ثروتمند شدن یک شبه” خارج شوید. این بازار اگرچه گاهی سودهای فراتر از تصور به ارمغان می‌آورد، اما باید برای فرا رسیدن زمان مناسب “صبور” باشید.

اصول سرمایه گذاری در بازار ارزهای رمزپایه

 • هر روز در جهت بالا بردن آگاهی خود از بازار و علوم مربوط به ارزهای رمزپایه تلاش و مطالعه کنید. ما نیز سعی داریم در اخبار، تحلیل‌ها و آموزش‌های مستر کوین در این زمینه به شما کمک کنیم.
 • ضمن این که خود را در جریان اخبار بازار ارزهای رمزپایه قرار می‌دهید، تصمیمات هیجانی نگیرید. هر اتفاقی را بررسی کنید و از تحلیل‌ها مطلع باشید. به خاطر داشته باشید در هر بازاری، افرادی با ایجاد هیجان سعی در سودآوری بیشتر برای خودشان دارند.
 • همیشه به خاطر داشته باشید که شما “یک سرمایه‌گذار در بازاری فن‌آوری محور” می‌باشید و این کار، علمی است که کسب موفقیت در آن با یادگیری و رعایت اصول سرمایه گذاری در آمیخته است. پس علاوه بر کسب دانش در زمینه‌ی ارزهای رمزپایه، باید علم خود در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری را نیز توسعه دهید.

موفق باشید

2 پاسخ
 1. علی
  علی says:

  واقعا منونم برای مطلب خوب و مفیدتون. برام سوال شده بود که چرا یکباره همه ارزهای دیجیتال افت کردن. فقط تو سایت شما تونستم دلیلشو پیدا کنم.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *