ریپل سومین ارز رمزپایه بزرگ جهان

 ریپل با پشت سرگذاشتن Bitcoin Cash سومین ارز رمزپایه در بازار پس از افزایش ۴۷ درصدی ارزش خود در ۲۴ ساعت گذشته به ارزش ۳۱ میلیارد دلار رسید.

بیش از ۴۵ درصد افزایش قیمت در ۲۴ ساعت

طی دو روز گذشته ، حجم مبادلات روزانه ریپل از سایر ارزهای رمزپایه به جز بیت کوین پیشی گرفت. در ۱۵ دسامبر مبادلات روزانه ریپل دو برابر  Ethereum بود.

CNN گزارش داده است که بازار ارزهای رمزپایه در کره جنوبی به دلیل همکاری ژاپن و کره جنوبی برای ارائه راه حل هایی برای پرداخت های مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین ریپل راه اندازی شد. به میزان ۷۱ درصد در یک روز افزایش داشت.

Takashi Okita مدیر عامل شرکت SBI Ripple Asia در بیانیه ای رسمی اعلام کرد که در ماه های آینده آزمایشگاه های ریپل در ژاپن و کره جنوبی به راه اندازی و تست راه حل های خود ادامه می دهند.

وی گفت : کره جنوبی یکی از فعال ترین بازارها در نوآوری و تجارت ارزهای رمزپایه در سراسر جهان است. با در نظر گرفتن جریان های تجارت داخلی و خارجی در این کشور ، گردش این بازار مجموعا ۹۶۰ میلیارد دلار در سال است. همچنین تقاضا برای ارايه راه حل برای اختلاف پرداخت ها در کشور در حال افزایش است.

پس از اظهار نظر Okita و نهایی شدن مشارکت بین بانک های کره جنوبی و ژاپن ، قیمت ریپل به میزان ۱۰۰ درصد در سه روز افزایش داشت. در ۲۴ ساعت گذشته ، قیمت ریپل از ۰/۵۶ تا ۰/۸۱ دلار رسید ، که این افزایش بیش از ۴۵ درصد می باشد.

متمرکز شدن مبادلات در کره جنوبی

بازار مبادلات ارزهای رمزپایه کره شمالی و حجم زیادی از سرمایه گذاران آن ، ترس از دست دادن سرمایه هایشان باعث شده است که تمایل دارند که سرمایه های خود را به FOMO انتقال دهند. هنگامی که ارزش یک ارز رمزپابه با رشد مواجه می شود ، هر فردی که در بازار فعالیت میکند تمایل دارد در آن ارز رمزپایه سرمایه گذاری کند.

هر ارز رمزپایه ای که پایه های قوی در بازار مبادلات ارزهای رمزپایه کره جنوبی دارد موجب نوسانات زیادی شده است. همانطور که در Cash ‌Bitcoin ، Ripple و Monero دیده شده است که در عرض چند روز با افزایش ۵۰ درصدی مواجه شدند.

گزارش شده است که Bithmub بزرگترین بازار ارزهای رمزپایه کره جنوبی است که بیش از ۳۱ درصد از مبادلات جهانی Ripple را به خود اختصاص می دهد. سایر بازارهای مبادلات مهم از جمله Korbit  و Coinone با افزایش ۱۲ درصدی رو به رو بودند.

‌Bithumb به تنهایی حجم بیشتری از مبادلات Ripple را نسبت به Binance ، Bitfinex ، Poloniex ، Bitstamp و Bitfinex به خود اختصاص داده است.

در کوتاه مدت ، متمرکزسازی مبادلات ریپل در بازار کره شمالی می تواند مشکلاتی ایجاد کند ، به صورتی که کره جنوبی قصد دارد مقررات سخت گیرانه را برای بازارهای ارزهای رمزپایه در هفته های آینده به اجرا در بیاورد.

CNN در ۱۴ دسامبر گزارش داد که ، انتظار می رود کره جنوبی مقررات سخت گیرانه ای را برای محدود کردن سرمایه گذاری افراد به صورت انفرادی و تجار غیر معتبر در بازار ارزهای رمزپایه ایجاد کند.

در کوتاه مدت جلوگیری از سرمایه گذاری بیش از حد و نیز از سرمایه گذاری های نامناسب در بیت کوین می تواند تاثیر منفی در عرضه و تقاضا در بازارهای ارزهای رمزپایه کره جنوبی بگذارد.

منبع : www.cryptocoinsnews.com

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به گفتگو بپیوندید؟
همین حالا نظرتان را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *